Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αρχιτεκτονικά στο Archicad


Recommended Posts

Καλησπερα σας ! ειμαι διακοσμητρια και εχω τρια χρονια να ασχοληθω με το archicad.Εχω κατεβασει την εκπαιδευτικη εκδοση αλλα δεν μου αρκει !

Επισης ανακαλυψα οτι δεν θυμαμαι και πολλα! Που μπορω να βρω manual και πια εκδοση να αγορασω! Εδω που βρισκομαι δεν υπαρχει καποιο φροντιστιριο που να κανει σχεδιαστικα προγραμματα Αυτο θα ηταν το ιδανικο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ! ειμαι διακοσμητρια και εχω τρια χρονια να ασχοληθω με το archicad.Εχω κατεβασει την εκπαιδευτικη εκδοση αλλα δεν μου αρκει !

Επισης ανακαλυψα οτι δεν θυμαμαι και πολλα! Που μπορω να βρω manual και πια εκδοση να αγορασω! Εδω που βρισκομαι δεν υπαρχει καποιο φροντιστιριο που να κανει σχεδιαστικα προγραμματα Αυτο θα ηταν το ιδανικο!!

http://www.politeianet.gr/books/archicad-13-148902

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kκαλησπέρα στο forum

ξέρει μήπως κανείς πώς μπορώ στο archicad να δημιουργήσω  αυτή την εναλλαγή λιθοδομής επιχρίσματος ?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

 

 

post-30871-0-73559500-1375802880.png

Edited by gmazanakis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά,έφτιαξα πρώτα με το Wall τη "γωνία" και μετά το έκανα object -για να το αποθηκεύσω κιόλας  στη βιβλιοθήκη μου-.Στη συνέχεια έκανα import αυτό το object στο σχέδιό μου,μετά multiply καθ'ύψος και σε συγκεκριμένη απόσταση το ένα από το άλλο και βγήκε μια χαρά.Μετά παίζεις με τα υλικά.Για καλύτερο αποτέλεσμα φυσικά,θα άνοιγα και το 3ds max...


1671i5i.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ωραιο σχεδιο σπιτιου...στο αγοραζω :smile:

Σε φάση προσχεδίων είμαι,thanx πάντως...

Να ξέρεις όμως,αλμυρή τιμή...Εξοχικό στην Κέρκυρα γαρ... :mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα συνάδερφοι,

 

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας στο παρακάτω πρόβλημα.

Κατά την εξαγωγή ενός αρχείου archicad 12 σε artlandis 2 μου εφανίζεται το εξής σφάλμα:cannot write output file

Οποιαδήποτε βοήθεια θα είναι πολύτιμη.

Link to comment
Share on other sites

έχοντας ανοιχτό το artlantis με το παράθυρο που ζητάει άνοιγμα αρχείου, γύρνα στο archicad και κάνε save as *.atl. σώστο και γύρνα στο atlantis και άνοιξέ το. δοκίμασε και πες

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Kκαλησπέρα στο forum

ξέρει μήπως κανείς πώς μπορώ στο archicad να δημιουργήσω  αυτή την εναλλαγή λιθοδομής επιχρίσματος ?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

 

 

τοιχο τοίχο διαφορετικό ύψος και σιγα σιγα θα γίνει !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.