Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα παράταση ως 31.07.2016, για τους Προσωρινούς Ενεργειακούς Επιθεωρητές


ssouanis

Recommended Posts

Δηλαδη εγω με 400 Πιστοποιητικα στο ονομα μου θα πρεπει να χω κανει τουλαχιστον 80 σε επαγγελμαικα κτηρια με θερμανση ή ψυξη ανω των 15 kW?

 

Η αυτο το ποσοστο υπαρχει στον ελαχιστο αριθμο 30 που αναφερεται καπου μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ένας με Ε.Ε. με 30 ενεργειακές επιθεωρήσεις Α΄ Τάξης εκ των οποίων οι 6 έχουν διενεργηθεί σε κτήρια με χρήση μη κατοικίας που διαθέτουν συστήματα θέρμανσης ή και ψύξης ισχύος άνω των 15 kW θα γίνεται Β' Τάξης, ενώ ένας άλλος που έχει εκτός αυτών + άλλες 100 ενεργειακές επιθεωρήσεις σε κατοικία δεν θα γίνεται;  Δεν νομίζω να είναι τόσο παράλογοι.


Edited by nick_61
Link to comment
Share on other sites

Ένας ακόμη προβληματισμός πάντως είναι τί θα συμβεί μέχρι να εκδοθεί ο νόμος αυτός σε ΦΕΚ. Θα έχουμε πάλι μια επανάληψη αυτών που συνέβησαν στις αρχές του μήνα που διανύουμε; :D

Link to comment
Share on other sites

Αν δημοσιευθεί ως και 31.07 δεν αλλάζει τίποτα.

Αν δημοσιευθει από 01.08 μόνο όσοι πέρασαν για τρεις μήνες και μετά βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

http://www.parliament.gr/UserFiles/18a4e643-1429-4e6b-a317-d7c6a29adabf/9666417.pdf

 

Σε πρώτη μορφή.

Φαίνεται με μια πρώτη ματιά ότι δεν υπάρχει η απευθείας Γ τάξη στους επιτυχόντες;;;

 

Edit.

Λάθος. Υπάρχει πρόβλεψη.

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.