Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επαγγελματικά δικαιώματα


Recommended Posts

 

Κι άλλος κάτοικος Ελβετίας; :grin:
Μπορείς να μου καθορίσεις το "επαρκής";

 

 

 

επαρκής σημαίνει να υπάρχει το προσωπικό που χρειάζεται για να λειτουργήσει ένα τμήμα και οι όποιοι ωρομίσθιοι να έχουν οπωσδήποτε το διδακτορικό που απαιτεί πια η προκήρυξη.

 

το ότι γενικά δε μπορεί να τηρηθεί αυτή η προϋπόθεση είναι η αιτία που δημιουργείται το ΠΔΑ, το οποίο είμαι βέβαιος ότι τελικά θα συμπεριλάβει κι άλλα τμήματα με οικονομικές δυσκολίες, μεταξύ των οποίων και κανονικά πανεπιστήμια, ώστε όλοι μαζί να μπορέσουν να συστεγαστούν σε κοινούς χώρους για οικονομία στο ηλεκτρικό. Τα νέα τμήματα θα δημιουργηθούν όχι βάσει επιστημονικού ή εκπαιδευτικού στόχου αλλά με στόχο να σωθούν οι θέσεις εργασίας των μελών ΔΕΠ και σ' αυτή τη διαδικασία θα κριθούν ακόμα και τα υφιστάμενα δικαιώματα σχολών που τα έχουν (πχ νοσηλευτικές κλπ), δύσκολο το βλέπω να δοθούν καινούρια πχ στους μηχανικούς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πόσο επαρκής είναι η σχολή ΜΜ στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας με καθηγητές δανεικούς από το ΑΠΘ, μαθήματα σε αποθήκες σούπερμαρκετ και χωρίς εργαστήρια;

Link to comment
Share on other sites

Ε ας εξεταστεί αυτή πρώτα που τόσα χρόνια παράγει ημιεκπαιδευμένους απόφοιτους και μετά κοιτάμε το ΠΔΑ που ακόμα δεν ιδρύθηκε...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί δεν χαλαρώνεις να το συζητήσουμε ? Αρχικά να μας συστηθείς , γιατί δεν ξέρουμε τι είσαι . Είπες ότι είσαι εκπαιδευτής ΙΕΚ , αλλά μάλλον είσαι πτυχιούχος ΙΕΚ . Ποιός σου είπε ότι εδώ έχουμε κόντρα με τα ΙΕΚ ? Αφού είναι κάτι εντελώς διαφορετικό ...

 

Απόφοιτος 1ετους ΚΑΤΕ ειμαι με διδακτορικό στο τρόλ.... :arrow:

Edited by acadaca
Link to comment
Share on other sites

Απόφοιτος 1ετους ΚΑΤΕ ειμαι με διδακτορικό στο τρόλ.... :arrow:

έχουν περάσει ανώτερα ποστοκομμαντο από εσένα στο forum και όλα χάθηκαν ή επέστρεψαν στον κανονικό τους λογαριασμό

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

έχουν περάσει ανώτερα ποστοκομμαντο από εσένα στο forum και όλα χάθηκαν ή επέστρεψαν στον κανονικό τους λογαριασμό

Και κάπως έτσι αρχίζει το bullying απο τα τις οργανωμένες κλίκες ΚΑΤΕΕ-ΚΑΤΕ με επιθετικό προσδιορισμό την μετάπτωση των "πτυχίων" τους Σε phd δια μέσου συκοφαντιών. Δεν μπορώ και δεν θέλω να αντιμετωπίσω πτυχιούχους αγραμματοσύνης , πνευματικά παιδιά του Φίλη. Ευχαριστώ αυτούς οι οποίοι και προσπάθησαν να με βοηθήσουν στο έρώτημα το οποίο είχα θέσει.

 

 

 

 

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολων οι αποψεις ειναι χρησιμες στο forum, στον βαθμο που κραταμε ενεργους στην γραφη μας τους Κανονες Συμμετοχής.
Ακομη και οταν υπάρχουν οριακά εκτροπες στην εκφραση μας δεν ειναι λογος να στερησουμε απο ολους εδω μέσα της οποιας και σε οποιοδηποτε νημα (μετα απο καποια συγκρουση) θεσης μας, με το να μην ξανασυμετασχουμε γενικοτερα.

Αποψη μου.

 

Edit: Και γαι να το αλαφρυνουμε λίγο ... να μην φτάνουμε σε κάτι τέτοιο  :D 

Send from Tapatalk

 

 

Video_2018-01-14_184128 (1).wmv

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Μα κανείς δεν εξετράπη . Απλά τρέψαμε το τρόλ σε άτακτη φυγή .... :mrgreen:

 

Αλλά βρε παιδιά , να είσαι τρόλ και να γίνεσαι βαπόρι τόσο εύκολα δεν λέει... :smile:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.