Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Η κύρια και μοναδική κατοικία πιστοποιείται, εν τέλει, από το συνδυασμό Ε9 (να είναι το μοναδικό ακίνητο) και τον Πίνακα 5 του Ε1 που δηλώνεται η Κύρια κατοικία?

 

Χρειάζεται να προσέξω κάτι περαιτέρω, δεδομένου ότι είναι η πρώτη φορά που ΔΕΝ επιλέγω Άλλη κατοικία?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

θα προσεξεις να  το γραφει στο Ε1 σαν κυρια

και απο το Ε9 να "μην εχει" άλλα,  ειτε κτισματα ειτε υπολοιπα  σδ....

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Το Ε9 είναι καθαρό. Μόνο αυτό το σπιτάκι έχει η γυναίκα.

 

Για το Ε1 περιμένουμε τις νέες δηλώσεις γιατί με του 2017 δήλωνε αλλού κύρια κατοικία.

Οπότε αλλάζει τόσο στα εισαγωγικά στοιχεία του Ε1 όσο και στον πίνακα 5 που φαίνεται αυτό και καθάρισα...

 

Νομίζω δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα συναδελφοι 

 

εχω μια πελατισα ελληνιδα που εχει παντρευτει ξενο και μενουν στο εξωτερικο οπου εχουν ενα σπιτι στο ονομα τους 

στην ελλαδα  εχει μονο ενα σπιτι στην κεφαλονια (στο οποιο ειχα βγαλει αδεια επισκευης σεισμοπληκτου )  και η οικογενεια αριθμει και 3 παιδια 

το θεμα μου ειναι αν μπορω να το δηλωσω σαν μοναδικη και κυρια κατοικια  για να δω αν μπορω να χρησιμοποιησω και την εκπτωση που εχουν οι τριτεκνες 

οικογενειες . 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαμέρισμα ισόγειο 55 τ.μ.(κύρια κατοικία) επικοινωνει με το υπόγειο 35 τ.μ.  με σκάλα απο το καθιστικό. Εχει κάτω 2 υπνοδωμάτια και λουτρό. Έκανα υπέρβ. δόμησης με 30% και

έβαλα τα 15 τ.μ. κύρια κατοικία και τα υπολοιπα 20 τ.μ., άλλη κατοικία.  Σωστά ?

Δεν έχει παιδιά, άγαμος και κανένα άλλο ακίνητο εκτός από αυτή την  ¨μεζονετούλα¨ που βρίσκεται στην Αθήνα..

 

 

Edited by psycho
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.