Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

7 ώρες πριν, Georgia S said:

Στην κατηγορία πλαίσιο αλουμινίου με υαλοπίνακα 1.Α1 και 1.Α2 υπάρχει περιορισμός στο πρόγραμμα αν θα είναι ανοιγόμενα ή επάλληλα τα κουφώματα;

Όχι, στο νέο πρόγραμμα, δεν υπάρχει.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και πάλι. Μόλις βγήκα από την τράπεζα (eurobank), έστειλα τα λεφτά δτοθρ προμηθευτές όπου τα χρέωσε από 10 ευρώ και μου έδωσε το χαρτί των δόσεων για το δάνειο. Μόλις βγήκα έξω έμεινα σκεπτικός, είδα ότι έχεις και τους τόκους μέσα και οηρα να ρωτήσω, με παρέπεμψε στο τηλέφωνο. Μίλησα τηλεφωνικά με την τράπεζα και εκεί δεν ήξεραν, λογικά λέει είναι όπως το 1ο εξοικονομώ όπου επιστρέφονται οι τόκοι στο τέλος. 

Κάποιος γνώστης του θέματος; 

Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν, LeoNaXe said:

Καλημέρα και πάλι. Μόλις βγήκα από την τράπεζα (eurobank), έστειλα τα λεφτά δτοθρ προμηθευτές όπου τα χρέωσε από 10 ευρώ και μου έδωσε το χαρτί των δόσεων για το δάνειο. Μόλις βγήκα έξω έμεινα σκεπτικός, είδα ότι έχεις και τους τόκους μέσα και οηρα να ρωτήσω, με παρέπεμψε στο τηλέφωνο. Μίλησα τηλεφωνικά με την τράπεζα και εκεί δεν ήξεραν, λογικά λέει είναι όπως το 1ο εξοικονομώ όπου επιστρέφονται οι τόκοι στο τέλος. 

Κάποιος γνώστης του θέματος; 

Ετσι ειναι..συμψηφιζονται

Link to comment
Share on other sites

51 λεπτά πριν, getsakna said:

Ετσι ειναι..συμψηφιζονται

Τι εννοείς συμψηφίζονται? Στα επιστρέφει το πρόγραμμα μαζί με τα υπόλοιπα στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά υπάρχουν στη σύμβαση δανείου που υπογράψαμε/υπογράψατε... Όποιος υπογράφει δάνειο και δε διαβάζει τι υπέγραψε, αυτά παθαίνει.

Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν, john13552 said:

Τι εννοείς συμψηφίζονται? Στα επιστρέφει το πρόγραμμα μαζί με τα υπόλοιπα στο τέλος

Εννοω συμψηφιζονται!

Κανει αντιλογισμο το προγραμμα της τραπεζας και ενω προσθετει τον τοκο, επειτα τον αφαιρει γτ ειναι επιδοτουμενος..

Τουλαχιστον ετσι δουλευε το παλιο ΕΚΟ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GriGaS said:

Όλα αυτά υπάρχουν στη σύμβαση δανείου που υπογράψαμε/υπογράψατε... Όποιος υπογράφει δάνειο και δε διαβάζει τι υπέγραψε, αυτά παθαίνει.

Να πω την αλήθεια δεν διάβασα τα χαρτιά αλλά μιας και το δάνειο το δίνει το πρόγραμμα και όλα γίνονται από το πρόγραμμα και δεν έκανα καμια αίτηση από την τράπεζα υπόθετο πως την επιδότηση των τόκων πρέπει να την καλύψει όπως ανέφερε στο εξοικονομώ.

Ενημέρωση: Τωρα που διαβάζω την απόφαση υπαγωγής με έγκριση δανείου 7536 ευρώ γράφει πόσο επιδότησης τόκων 631.96 ευρώ και 95 ευρώ διαχειριστικό κόστος δανείου. 

Τιμολόγιο: Σχετικά με τα τιμολόγια ο υδραυλικός έχει βάλει το λέβητα πετρελαίου και ηλιακό (150Λ), αύριο λέω να πάω να μου κόψει το τιμολόγιο. Οι τιμές είναι 2750 Λέβητας και 750 Ηλιακός +ΦΠΑ (Σύνολο 4340 Ευρώ). Οπότε να μου τα κόψει όλα σε ένα τιμολόγιο ή 2 διαφορετικά;

Edited by LeoNaXe
Ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μπήκε η προκαταβολή του δανείου ΟΚ. και αυτόματα μέσω ebanking έγινε μεταφορά στον προμηθευτή (σε άλλη τράπεζα από την δική μου), αλλά μου χρέωσε προμήθειες - έξοδα=19ευρώ και έξοδα τραπ.πληρωμής=1ευρώ, -->σύνολο 20 ευρώ.

Οπότε να κρατήσω τα ηλεκτρονικά παραστατικά και να τα βάλω στα έξοδα - τόκους για να τα πάρω πίσω από το πρόγραμμα στο τέλος? Χρειάζεται να τα ανεβάσω κάπου?

Edited by Blai
λάθος σύνταξη
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα με τον σύμβουλο και λέει για τον υδραυλικό θέλει 2 τιμολόγια ξεχωριστά και της υπεύθυνες δηλώσεις αναδόχου και προμηθευτή. επίσης τα τιμολόγια να είναι χόρια παροχή υπηρεσιών και χόρια τα υλικά;

Δηλαδή από έναν που έχω πάρει το λέβητα και το ηλιακό στο σύνολο πόσα (και ποια) χαρτιά πρέπει να πάρω από αυτόν.

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.