Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

5 λεπτά πριν, Maria Electrical Engineer said:

Καλησπέρα! Λόγω έλλειψης χρόνου παραθέτω με μία πρώτη ματιά και σημειωμένο με κίτρινο χρώμα τις επισημάνσεις για τις νομιμοποιήσεις. Επίσης, στον οδηγό αλλά και σε μηνύματα προς τον ωφελούμενο, αναφέρεται ρητά ότι δεν γίνονται δεκτά μεταγενέστερα, δικαιολογητικά που απαιτούνται στην πρώτη φάση της αίτησης, απλά δεν προλαβαίνω τώρα θα τα βρω :( 

1. ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι_Λίστα Δικαιολογητικών Υποβολής Αίτησης Τροπ 05_2018_Final.pdf

Πραγματικά αυτό το είδα και εγώ. Στο συγκεκριμένο ερώτημα μου όμως, το πρόγραμμα μου έστειλε την παρακάτω απάντηση. Παραθέτει το κεφ 6.2 και στο τέλος την σημείωση που έχω με τα κόκκινα γραμματα. Επομένως δεν σου αφήνει το περιθώριο να το προσθέσεις αργότερα;  Έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ.

EKO II <[email protected]>

Δευ, 1 Οκτ, 3:05 μ.μ. (Πριν από 1 ημέρα)
 
 
cleardot.gif
cleardot.gif
 προς εγώ

6.2 Κατάταξη – Υπαγωγή Έργων Ωφελουμένων – Υπογραφή Δανειακών Συμβάσεων - Προθεσμίες - Υπαναχώρηση Σε τακτά χρονικά διαστήματα, που καθορίζονται από το Δικαιούχο, ο τελευταίος καταρτίζει πίνακα κατάταξης αιτήσεων προς υπαγωγή και πίνακα απόρριψης αιτήσεων ανά Περιφέρεια και Επιχειρησιακό Πρόγραμμα, οι οποίοι υποβάλλονται στην Επενδυτική Επιτροπή για έγκριση. Οι πίνακες κατάταξης αιτήσεων δύναται να υποβάλλονται στην Επενδυτική Επιτροπή μετά από αίτημα του προέδρου της. Ο πίνακας κατάταξης περιλαμβάνει αιτήσεις που έχουν υποβληθεί στο πληροφοριακό σύστημα του προγράμματος, έχουν ελεγχθεί με επιτυχία, έχουν λάβει προέγκριση δανείου από Χρηματοπιστωτικό Οργανισμό (για τις περιπτώσεις που έχει υποβληθεί σχετικό αίτημα), δεν έχουν κανενός είδους εκκρεμότητα και δεν έχουν εντωμεταξύ ακυρωθεί. Βάσει του ανωτέρω πίνακα κατάταξης, εκδίδεται απόφαση του Δικαιούχου για την υπαγωγή των αιτήσεων των Ωφελουμένων στο Πρόγραμμα (Απόφαση Υπαγωγής).

ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΑΓΓΕΣ/ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ  ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ

Στάλθηκε από την Αλληλογραφία για Windows 10

Από: EKO II
Αποστολή: Δευτέρα, 1 Οκτωβρίου 2018 3:01 μμ
Προς: EKO II
Θέμα: Επικοινωνία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας πάλι,

Έχω μια ερωτησούλα ακόμα. Στο στάδιο υλοποίησης παρεμβάσεων που ζητάει το iban ωφελούμενου, πρέπει να εισαχθεί το iban από το οποίο θα γίνουν οι πληρωμές έτσι? Όχι ένα iban οποιουδήποτε λογαριασμού έχουμε στο όνομα μας?

Ευχαριστώ

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

@GeorgiaS Από τη στιγμή που το έχεις γραπτώς από το Υπουργείο είσαι καλυμμένη! Δεν προλαβαίνω να το διαβάσω πιο προσεκτικά αλλά αυτό καταλαβαίνω κι εγώ :) (Γενικά, προσωπικά αναμένω πολλές τροποποιήσεις στην πορεία.)

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, Kiotis said:

Γειά σας πάλι,

Έχω μια ερωτησούλα ακόμα. Στο στάδιο υλοποίησης παρεμβάσεων που ζητάει το iban ωφελούμενου, πρέπει να εισαχθεί το iban από το οποίο θα γίνουν οι πληρωμές έτσι? Όχι ένα iban οποιουδήποτε λογαριασμού έχουμε στο όνομα μας?

Ευχαριστώ

Γιώργος

Καλησπέρα! https://exoikonomisi.ypen.gr/-/allage-synergazomenes-trapezas

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε θα πιστωθούν οι προκαταβολές από τις τράπεζες (περίπτωση δανείου) στους προμηθευτές;;;;;

Edited by PANOSCHAL
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, PANOSCHAL said:

Ξέρει κανείς πότε θα πιστωθούν οι προκαταβολές από τις τράπεζες (περίπτωση δανείου) στους προμηθευτές;;;;;

Ο Οδηγός λέει: Η εκταμίευση της προκαταβολής γίνεται άμεσα από το Χρηματοπιστωτικό Οργανισμό και σε κάθε περίπτωση όχι μετά το πέρας μίας (1) εβδομάδας από την καταβολή των χρημάτων σε αυτόν από το Δικαιούχο. Ο Ωφελούμενος ενημερώνεται μέσω του πληροφοριακού συστήματος για την ανωτέρω διακίνηση του ποσού της προκαταβολής.

 

Αλλά φαίνεται ότι δεν ισχύει η μια βδομάδα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, Blai said:

Ο Οδηγός λέει: Η εκταμίευση της προκαταβολής γίνεται άμεσα από το Χρηματοπιστωτικό Οργανισμό και σε κάθε περίπτωση όχι μετά το πέρας μίας (1) εβδομάδας από την καταβολή των χρημάτων σε αυτόν από το Δικαιούχο. Ο Ωφελούμενος ενημερώνεται μέσω του πληροφοριακού συστήματος για την ανωτέρω διακίνηση του ποσού της προκαταβολής.

 

Αλλά φαίνεται ότι δεν ισχύει η μια βδομάδα μέχρι στιγμής.

Μάλλον δεν έχει καταβάλει ακόμα ο δικαιούχος το πακέτο

Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν, PANOSCHAL said:

Ξέρετε πότε θα καταβάλει ο δικαιούχος - ΕΤΕΑΝ τα χρήματα;;;;

Δεν νομίζω πως το γνωρίζει κάποιος αυτό, εκτός από τους ίδιους. Κάτι μου λέει πως πάμε για μετά τα χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.