Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΦΚΑ: Παρατείνεται μέχρι 18 Μαΐου 2018 η καταβολή της τρέχουσας εισφοράς μηνός Μαρτίου 2018


Engineer

Recommended Posts

Μάλλον δοκιμαστικό ήταν γιατί τώρα πάλι που άνοιξε δεν υπάρχει καμία αλλαγή ... μάλιστα δεν υπάρχουν και οι επιλογές που έδειξα παραπάνω ...

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dejandroga said:

Δεν νομίζω να τουε ενδιαφέρει το ΣτΕ σε αυτή την φάση.. Απλά είναι ανίκανοι να εκτελέσουν ορθά την διαδικασία.

 

Στα του ΣτΕ, το πολύ πολύ να κατεβούν οι συντελεστές για τους μεσαίους και να μπεί φλατ εισφορά π.χ. για υγεία.

 

η απόφαση του ΣτΕ λέει ότι είναι παράνομη η ένταξη των Μηχανικών, Δικηγόρων, Υγειονομικών στον ΕΦΚΑ,

πως γίνεται να κατέβουν οι συντελεστές; ο ΕΦΚΑ είναι αναρμόδιος, θεωρητικά δεν έχει καν το θεσμικό δικαίωμα να μας απευθύνεται.

Link to comment
Share on other sites

Κυριλέ!!! Κοντά 700€ το μήνα. Έχει άρχισε η φαγούρα στα χαμηλά.. Πάνε για κανόνι. Σιγά μην δουλεύω να πληρώνω τους καραγκιόζηδες. Θα αρχίσω καφεδάκια και θα ζω με κάτι ενοίκια που έχω  

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, ikaros13 said:

Κυριλέ!!! Κοντά 700€ το μήνα. Έχει άρχισε η φαγούρα στα χαμηλά.. Πάνε για κανόνι. Σιγά μην δουλεύω να πληρώνω τους καραγκιόζηδες. Θα αρχίσω καφεδάκια και θα ζω με κάτι ενοίκια που έχω  

Φιλέ σε καταλάβαίνω απόλυτα. Εγω κρατούσα το ΕΦΚΑ για τον μικρό. Αλλα πιο το νοημα, του εχω κάνει ιδιωτική, και τα εμβόλια είναι το 1/20 (και λιγα λεω) το μηνα. Δεν πληρώνω φράγκο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε δεν πάνε καλά. .....με ικα ήμουν πέρσι με κλειστά βιβλία για 8μήνες και μου έχουν χρεώσει κανονικά τις εισφορές 8 μηνών .Θα πάρουν το τρίτο το μακρύτερο. ..Μην πω και τίποτα χειρότερο. .:-x

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.