Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΦΚΑ: Παρατείνεται μέχρι 18 Μαΐου 2018 η καταβολή της τρέχουσας εισφοράς μηνός Μαρτίου 2018


Engineer

Recommended Posts

7 ώρες πριν, Ghostrider said:

Υπάρχει περίπτωση να πεις σε ποιο υποκατάστημα πήγες να πάω & εγώ να στηθώ από τα μεσάνυχτα, μιας και το υποκατάστημα του ΕΦΚΑ στο ΤΣΜΕΔΕ Αθήνα δεν εξυπηρετεί μετά από 15 επισκέψεις;

Πειραιώς  46-48 αν και πιστεύω οτι πρέπει να πας στο αρμόδιο υποκατάστημα όπου ανήκεις. 

Edited by hektor
Link to comment
Share on other sites

42 λεπτά πριν, hektor said:

Πειραιώς  46-48 αν και πιστεύω οτι πρέπει να πας στο αρμόδιο υποκατάστημα όπου ανήκεις. 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ ότι ήρθε ξανά η οφειλή Μαρτίου του 2018, ενώ έχει εξοφληθεί, μπορώ να κάνω κάτι άλλο και να μην πάω σε υποκατάστημα ΕΦΚΑ να ζητήσω να σβυστεί?

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Arche said:

παρατηρώ ότι ήρθε ξανά η οφειλή Μαρτίου του 2018, ενώ έχει εξοφληθεί, μπορώ να κάνω κάτι άλλο και να μην πάω σε υποκατάστημα ΕΦΚΑ να ζητήσω να σβυστεί?

Τι εννοείς πως "ήρθε ξανά η οφειλή Μαρτίου";

Το ειδοποιητήριο Μαρτίου 2018 καλούμαστε να πληρώσουμε. Κανονικά θα το πληρώναμε μέχρι 30/4, αλλά δόθηκε παράταση μέχρι 18/5.

Αν εννοείς πως στο ειδοποιητήριο Μαρτίου συμπεριλαμβάνονται και οφειλές προηγούμενων μηνών που ήδη τις έχεις πληρώσει, αυτό συμβαίνει και σε μένα, περιλαμβάνει όλες τις οφειλές του 2018 γιατί το σύστημα μου "ξεχρεώνει" πρώτα τις παλιές, του 2017 (που δεν έπρεπε πλέον να υφίστανται γιατί είμαι μισθωτός).

Edited by Ghostrider
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Ghostrider said:

Τι εννοείς πως "ήρθε ξανά η οφειλή Μαρτίου";

Το ειδοποιητήριο Μαρτίου 2018 καλούμαστε να πληρώσουμε. Κανονικά θα το πληρώναμε μέχρι 30/4, αλλά δόθηκε παράταση μέχρι 18/5.

Αν εννοείς πως στο ειδοποιητήριο Μαρτίου συμπεριλαμβάνονται και οφειλές προηγούμενων μηνών που ήδη τις έχεις πληρώσει, αυτό συμβαίνει και σε μένα, περιλαμβάνει όλες τις οφειλές του 2018 γιατί το σύστημα μου "ξεχρεώνει" πρώτα τις παλιές, του 2017 (που δεν έπρεπε πλέον να υφίστανται γιατί είμαι μισθωτός).

ήρθε ειδοποιητηριο, Μαρτιου και το λεει πραγματι ως 18/5 πρεπει να εξοφληθει ενω παρακατω στην καρτελα "εξοφλημενοι μηνες" αναφερε τον Ιαν. Φεβ. Μαρ. 2018 που ειχαν εξοφληθει. Μαλλον εκαναν λαθος, γιατι την μερα εκεινη που το εγραψα εμφανιζοταν πραγματι ο Μαρτ. Ως ανεξοφλητος, οταν μπηκα ομως 2 μερες μετα, η αρχικη ενδειξη οτι ειχε εξοφληθει ο μηνας δεν εμφανιζεται κοιταω ομως τα χαρτια μου και συντομα θα ξερω τι συνεβηκε.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημερα,

Χρησμοποίησα internet banking της εθνικής για την πληρωμη του εφκα

ΔΙάλεξα Πληρωμη ΕΦΚΑ(ΟΑΕΕ, ΟΓΑ, ΕΤΑΑ, ΕΤΑΠ-ΜΜΕ) και έβαλα και τον κωδικό πληρωμης μου. Χρησιμοποεί και άλλος συνάδεφος αυτη την μέθοδο? (ή έκανα πατατα), γιατι στο ιστορικο πληρωμων του εφκα δεν την δείχνει ακόμα την πληρωμη, και το 1555 του εφκα ειναι down.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, zulumpo said:

Συνάδελφοι καλημερα,

Χρησμοποίησα internet banking της εθνικής για την πληρωμη του εφκα

ΔΙάλεξα Πληρωμη ΕΦΚΑ(ΟΑΕΕ, ΟΓΑ, ΕΤΑΑ, ΕΤΑΠ-ΜΜΕ) και έβαλα και τον κωδικό πληρωμης μου. Χρησιμοποεί και άλλος συνάδεφος αυτη την μέθοδο? (ή έκανα πατατα), γιατι στο ιστορικο πληρωμων του εφκα δεν την δείχνει ακόμα την πληρωμη, και το 1555 του εφκα ειναι down.

Ευχαριστώ.

Μπορεί να κάνει 2-3 μέρες να φανεί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.