Μετάβαση στο περιεχόμενο

"Εκπαίδευση Μηχανικών σε Τεχνολογίες Πληροφορικής & Επικοινωνιών (ΤΠΕ)


Recommended Posts

χαχαχαχα

 

Ρε θα μας τρελλάνουν....πόσοι τσοπάνηδες άραγε μαζεύτηκαν εκεί στο ΤΕΕ ????

 

Δηλαδή πόσο δούλεμα ακόμα μπορούμε να φάμε ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 193
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερα κληρωνει.....Ελα το λαχειο του ΤΕΕ...ενας στους 20 κερδιζει..παρε παρε παρε...

 

 

 

Για να δουμε τελικα τι θα ισχυσει...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για να καταλάβω, υπάρχει κάποια ηλεκτρονική φόρμα που συμπληρώνουν οι ενδιαφερόμενοι και από όσους τη συμπληρώσουν θα προκύψουν οι συμμετέχοντες ή στο βρόντο θα διαλέξουν όσους διαλέξουν από τα μητρώα. Εμείς που ενδιαφερόμαστε δηλαδή τελικά πρέπει να κάνουμε κάποια αίτηση ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ οι διάφοροι εκπαιδευτικοί φορείς έχουν βγει ήδη παγανιά να μαζέψουν υποψήφιους σπουδαστές. Εμένα με πήραν τηλέφωνο ήδη δύο.

 

Έχω επίσης να πω οτι δύο γνωστούς μου τους πήρε κάποιο πολύ γνωστό ΙΕΚ, που δεν ξέρω αν πρέπει να αναφέρω το όνομά του, τηλέφωνο και τους έδωσε έναν 16ψήφιο κωδικό ώστε να παρακάμψουν την κλήρωση του ΤΕΕ!

 

Δεν ξέρω τι συμβαίνει και αν τελικά όλο αυτό είναι μια μεγάλη απάτη αλλά εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να το αφήσω έτσι. Αύριο κιόλας θα κάνω ένα τηλέφωνο στο Γραφείο Αρωγής.

Link to comment
Share on other sites

Προγματικα κ γω δεν ξερω τι γινεται...Κ μενα με πηραν απο τετοιου ιδους εκπαιδευτικα κεντρα και μου ειπαν να δηλωσω συμμετοχη, να με περασουν για την επιδοτηση και αν δεν θελω δεν κανω τα μαθηματα...απλα λεει για να πιασω σειρα...

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν διαφημιστική επιστολή που έλεγε ότι είναι εντελώς ΔΩΡΕΑΝ. Κατά την επικοινωνία μου όμως με το κέντρο μου είπαν το ορθό ότι η επιδότηση είναι 90% και η συμμετοχή μας 10% και δικαιολογήθηκαν ότι η επιστολή γράφτηκε πριν από καιρό, αν και τις έστειλαν πριν από μία μόλις εβδομάδα, όταν αυτή ήταν η πληροφόρηση που είχαν.

 

@anka

Καλά έκανες και δεν ανέφερες τ' όνομα του ΙΕΚ όπως καλά θα κάνεις αν προχωρήσεις σε καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

επειδη μπερδευτηκα διαβαζοντας ολα αυτα (και φυσικα απο το e-engineers ακρη δεν βγαζεις) πρεπει να δηλωσουμε σε καποιο ιδιωτικο ή οχι? πηραν και 2 φιλους μηχανικους απο ιδιωτικα και τους ειπαν αν θελουν να συμμετεχουν...

Κανονικα δεν θα επρεπε να εχει μια φορμα εγγραφης στο e-engineers και να εκδηλωνει ενδιαφερον οποιος θελει???

Η κληρωση σαν διαδικασια ειναι τουλαχιστον αστεια για το ΤΕΕ...

Link to comment
Share on other sites

Καλά ολα αυτά,αλλά δεν σας έκανε εντύπωση που βρήκαν τα τηλέφωνά μας?Ετσι απλόχερα τα έδωσε το ΤΕΕ?Μάλιστα όταν ρώτησα γι αυτο μου απάντησε η κοπέλα οτι δεν γνωρίζει,απλά εκείνη έβλεπε μια λίστα!!!! και τηλεφωνούσε αλύπητα....

Link to comment
Share on other sites

Καλά ολα αυτά,αλλά δεν σας έκανε εντύπωση που βρήκαν τα τηλέφωνά μας?Ετσι απλόχερα τα έδωσε το ΤΕΕ?Μάλιστα όταν ρώτησα γι αυτο μου απάντησε η κοπέλα οτι δεν γνωρίζει,απλά εκείνη έβλεπε μια λίστα!!!! και τηλεφωνούσε αλύπητα....

 

Αν και μάλλον θα βγω off-topic και θα τ' ακούσω από τους mods-administrators & σια, σου αναφέρω τα εξής, σε ότι αφορά το που βρήκαν τα τηλέφωνα αλλά και τις διευθύνσεις-ονόματα-ειδικότητες (και όχι μόνο αυτοί, αλλά τράπεζες, ασφαλιστικές, εταιρείες που εκδίδουν τεχνικά εγχειρίδια και βιβλία, και διάφοροι άλλοι):

 

1. Το ΤΕΕ έχει κάθε δικαίωμα να δίνει τα στοιχεία σου στον οποιονδήποτε εκτός αν του το απαγορέψεις εσύ ο ίδιος.

 

2. Και εξηγούμαι: στην ιστοσελίδα του ΤΕΕ (δεν θυμάμαι ακριβώς που το βρήκα) υπάρχει το συνημμένο PDF (σε rar το ανέβασα), το οποίο μπορεί να κατεβάσει ο καθένας.

 

3. Όπως θα διαπιστώσεις, ουσιαστικά το ΤΕΕ παραδέχεται ότι μέχρι τώρα (το "τώρα" αναφέρεται στη χρονική στιγμή κατά την οποία δημοσιοποίησε το συγκεκριμένο έγγραφο) μπορούσε να δίνει (δημοσιοποιεί) τα στοιχεία σου και του καθενός από όλα τα μέλη του σε οποιονδήποτε τα ζητούσε. Και όχι μόνο αυτό, αλλά σου πετάει το μπαλάκι και σου λέει να συμπληρώσεις "Χ" στα πεδία που δεν θέλεις να δημοσιοποιούνται τα στοιχεία σου και να το στείλεις υπογεγραμμένο-σφραγισμένο στην αρμόδια υπηρεσία, ώστε να σε διαγράψουν από τον εκάστοτε κατάλογο.

 

Και μετά μου λέτε ότι το ΤΕΕ μας εκπροσωπεί.

 

Όπως λέει και ο @[email protected]: "Είναι πολλά τα λεφτά Άρη!!!!"

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε συνάδελφοι..

Τι κάθεστε και ασχολείστε με το καθένα που σας πήρε τηλέφωνο για να πασάρει τα προγράμματά του και με το μπατζανάκη σας που έμαθε οτι ήδη κάποιοι καβατζώθηκαν και πήραν το 16ψήφιο νούμερο...???

 

Κάντε κάτι πιο απλό όπως έκανα σήμερα, τηλεφωνήστε στο ΤΕΕ και ρωτήστε!

Προσωπικά ένας πολύ κατατοπιστικότατος και ευγενικός νεαρός μου είπε οτι ακόμη το σαιτ τους είναι σε κατάσταση πληροφόρησης και τις προσεχείς ημέρες θα βγάλουν φόρμα αίτησης όπου θα δίνουμε τα στοιχεία μας και αυτοί μετά απο κλήρωση θα επικοινωνούνε μαζί μας ( αν ήμαστε στους τυχερούς)...

Η επικοινωνία είπε οτι θα γίνει με το μαιλ που θα δηλώσουμε.

 

Τώρα κατά πόσο αξιοκρατική θα είναι η κλήρωση.... ο θεός και η ψυχή τους..

 

Αυτά τα νεώτερα ..

 

Ας ελπίσουμε να λειτουργήσει σωστά η διαδικασία.

Επίσης ο νεαρός μου είπε να μην ασχοληθούμε με οποιονδήποτε άλλο που στέλνει φόρμες συμμετοχής ( όπως οι διάφοροι τυχοδιώκτες των φροντιστηρίων , ΙΕΚ κτλ...)

 

Αυτά! Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.