Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα κατάρτισης επιστημόνων: Δημοσιεύθηκε η πρόσκληση – Ποια τα αντικείμενα


Engineer

Recommended Posts

59 minutes ago, venezia said:

Το ζήτημα είναι για μένα ότι οι πάροχοι ζητάνε επίσημο + σωστό αποδεικτικό του ΙΒΑΝ .

@venezia, καλησπέρα,

Η ΕΤΕ και η ΠΕΙΡΑΙΩΣ (ίσως το έχουν και άλλες τράπεζες) έχουν στο e-banking διακριτή διαδικασία και για αποθήκευση, και για αποστολή σε συγκεκριμένο mail(-s) επιλογής του κατόχου, και για αποστολή με sms. Μάλιστα η αποστολή σε συγκεκριμένο mail(-s) γίνεται μέσα από το e-banking και ο παραλήπτης βλέπει ότι η αποστολή έχει έρθει από mail της τράπεζας 
Για την ΕΤΕ ο παραλήπτης βλέπει ότι έχει αποσταλεί από το [email protected] και μάλιστα με σχόλιο "Οι πληροφορίες που συμπεριλαμβάνονται σε αυτό το μήνυμα είναι εμπιστευτικές και η χρήση τους επιτρέπεται μόνον από τον αναφερόμενο παραλήπτη. Εάν έχετε λάβει το παρόν μήνυμα από λάθος και δεν είστε ο προοριζόμενος παραλήπτης, σας ενημερώνουμε ότι αποκάλυψη, αναπαραγωγή, διανομή ή οποιασδήποτε άλλης μορφής χρήση των περιεχομένων του παρόντος μηνύματος απαγορεύεται"
Για την ΠΕΙΡΑΙΩΣ ο παραλήπτης βλέπει ότι έχει αποσταλεί από το [email protected].

Θα ανεβάσω σε λίγο τα αντίστοιχα ΠΕΙΡΑΙΩΣ και ΕΤΕ screenshots των επιλογών (δηλ. που τα βρίσκουμε στο e-banking)

image.png.7a48ef788d9121f104c24ea62e51db2f.png ........................image.png.eeab2f414d06c4621861095024502e4d.png..................

 

 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 804
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

<< 54 λεπτά πριν, venezia said:

Το ζήτημα είναι για μένα ότι οι πάροχοι ζητάνε επίσημο + σωστό αποδεικτικό του ΙΒΑΝ .>>

 

1. Αναφαιρεστε όλοι σε διαδικασία Β έτσι? Γιατι στην Α δεν χρειάζεται τίποτα, σωστά? Ουτε μετα ζητάνε τα ΚΕΚ.

2. Δεν καταλαβαίνω γιατι να κάνεις την Β. Πήρα τηλ site που πρόσφερε λογισμικό αλλά στην σελίδα τους περιγραφουν μόνο την διαδικασία Β. Τους ρώτησα << αν ακολουθήσω την Α και επιλέξω εσας δικαιουμαι την  προσφορά?>> και μου είπαν : ΔΕΝ ΞΕΡΩ

 

 

Link to comment
Share on other sites

εννοείται. 

Πάντως καλό είναι μετά τα pdf να τα μαζέψουμε για όλες τίς ενότητες ώστε να τα ανταλλάξουμε όσα μάς ενδιαφέρουν. 

Εχετε γενικά αποφασίσει τι θα κάνετε?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφος επικοινώνησε με ΚΕΚ που ζητάει υποψηφιότητες και του είπαν χύμα ότι έχουν λάβει πολλούς υποψηφίους μέσω της Διαδικασίας Β και, λόγω όγκου, δεν εγγυώνται ότι θα τον προλάβουν... Και μπορεί να μείνει εκτός, λόγω φόρτου.

Πραγματικά δε βρίσκω κανένα μα κανένα λόγο να επιλέξεις ΚΕΚ για να σου κάνει τη διαδικασία αυτήν, με κίνδυνο, αφενός να κάνει λάθος στα στοιχεία, κάτι που δε διορθώνεται στη συνέχεια και αφετέρου να μη σε προλάβει και να μείνεις με την όρεξη.

Μπείτε κάποια στιγμή και κάντε την αίτηση μόνοι σας, μηχανικοί είμαστε, γαμώτο δηλαδή. Μια αίτηση μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας!

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, Inzaghi said:

Μπείτε κάποια στιγμή και κάντε την αίτηση μόνοι σας, μηχανικοί είμαστε, γαμώτο δηλαδή. Μια αίτηση μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας!

επιτέλους κάποιος να πει το αυτονόητο!!!

Link to comment
Share on other sites

από ότι βλέπω στο site κάποιου ΚΕΚ και με την διαδικασία Α το ΚΕΚ ζητάει το ΙΒΑΝ όταν θα το ορίσεις ως πάροχο αλλά διαβάζω ότι ζητάνε απλή εκτύπωση από internet banking ή φωτοτυπία βιβλιαρίου 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έστειλε ήδη email το κεκ που επέλεξα όπου αναγράφει επιτυχής καταχώρηση αίτησης.. Στην Προεπισκόπηση που έκανα είδα ότι όντως έχουν συμπληρωθεί σωστά τα στοιχεία μου, το ΙΒΑΝ, το αντικείμενο εκπαίδευσης όλα.. Αναμένω όπως μου είπαν την ενεργοποίηση για τη πρώτη δόση των 400€.. 

Να θυμίσω ότι είχα στείλει πέραν από στοιχεία taxis, εξουσιοδότηση με ηλεκτρονική υπογραφή μέσω εφαρμογής, ΙΒΑΝ και ταυτότητα (τα είχα τραβήξει φωτογραφία από κινητό και τα μετέτρεψε σε pdf από εφαρμογή) 

64CE4837-5983-4A8D-8C21-55BB6984DDC2.jpeg

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Ωραία και ρωτάω εγώ για ποιο λόγο στο site γράφουν το παρακάτω : Οι ωφελούμενοι καθώς και οι εξουσιοδοτούμενοι πάροχοι μπορούν να υποβάλλουν αιτήσεις για το πρόγραμμα (είτε με την διαδικασία Α είτε με τη διαδικασία Β αντιστοίχως) την Πέμπτη 9/4 από τις 21:30.

αν είναι ο συνάδελφος ikaros13 να έχει ήδη καταχωρημένη αίτηση στα χέρια του ???

Link to comment
Share on other sites

@ikaros13, την καλησπέρα μου, ο σύνδεσμος που γράφεις (και έχεις σβήσει) στο τέλος (αν μπορείς απλά να γράψεις και όχι να δώσεις ποιος ακριβώς είναι) σε παραπέμπει σε σελίδα της ΕΡΓΑΝΗ ή σε κάποια κρατική σελίδα όπου φαίνονται οι ωφελούμενοι που έχουν ενταχθεί ή σε παραπέμπει σε σελίδα του ΚΕΚ που επέλεξες και αφορά απλά την καταχώρηση που έκανε το ΚΕΚ στα δικά του αρχεία ... και θα μεταφέρουν αργότερα στην  ΕΡΓΑΝΗ ?

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.