Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΕΕ: 1,9 εκατ. κτίρια με αυθαιρεσίες έχουν καταγραφεί στους νόμους αυθαιρέτων – Πώς προχωρά η διαδικασία


Engineer

Recommended Posts

pantsel ... δεν προλαβαίνουν να δουν τίποτα στο ΤΕΕ γιατί έχουν πήξει να μετράνε τα χρήματα που μπήκαν στο ταμείο !!!

Coin counters: Counting changes and coins of 200,000 yuan every day -  People's Daily Online

Edited by ppanag
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, loser said:

βρε  συνάδελφε ενεργή αντίδραση πρέπει να υπάρχει από  τα  μέλη και  όχι  από  τον  κομματικό  παράγοντα ο  οποίος διψά να  πάρει  θέση σε  υπουργείο σε ένα  κοντινό μέλλον . Τι  θές  να  σου  πεί  αφού  εκπροσωπεί  άλλα ..............Αλλά στις  εκλογές του  ΤΕΕ   κουκουρουκου  . . .....τα  προβλήματα είναι  ίδια  για  όλους. δεν  υπάρχουν δεξιοί αριστεροί  κεντρώοι . Όταν  καταπίνεις  στατικές επάρκειες  των  500  ευρω    με  παραδοχές  μελέτης στο  γόνατο   που  προκαλούν  ξέφρενο  γέλιο και   όλα  μέσα  για  τον πελάτη  μας,   και  με  ποινικές ευθύνες 25  ετιας      τα  αστικά παραπτώματα   σε  ...................ενόχλησαν ;;;; 

έχεις δίκιο...συμφωνώ απόλυτα...απλά επειδή  στην ανάγκη να έχω ενημέρωση από όλες τις πηγές για τις παρατάσεις, διαπίστωσα ότι υπάρχουν αρκετές αναρτήσεις "ελαφρώς  χρωματισμένες", ήθελα να διαχωρίσω τη θέση μου από όλα αυτά και να δώσω έμφαση στη δική μου ακομμάτιστη θέση και μόνο...πάντως ούτε τα μέλη έχουν ενεργή αντίδραση...απογοητευτική κατάσταση...κακώς δεν έγινα κομμώτρια...όσο περισσότερο ασχολούμαι με τις δημόσιες υπηρεσίες και τα αντανακλαστικά τους σε εγκυκλίους και διευκρινίσεις τόσο περισσότερο απογοητεύομαι.....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kondylw@ said:

...απογοητευτική κατάσταση...κακώς δεν έγινα κομμώτρια...

Κοντύλω , μιας κ αυτοπροσδιορίστικες ως δεξιά, να σου πω κ εγώ με τη σειρά μου ότι από τη φύση μου είμαι ένα αναρχοκομμούνι του κερατά.
Δεν θα σου δώσω πολιτικό φιντμαπκ, αλλά την εξής παρατήρηση: το  επάγγεμα που ανέβηκε περισσότερο στην προηγούμενη κρίση στην ελλάδα ήταν η νυχού, ο/η μηχανικός από τα πιο πεσμένα... Άντε να δουμε τώρα τι θα γίνει με την ταυτότητα...

Link to comment
Share on other sites

Μπούρδες φίλε μου, απολύτως τίποτα δεν θα γίνει.... Αφού φοβούνται να την κάνουν υποχρεωτική!!!

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, ΙΑΣΟΝΑΣ said:

απολύτως τίποτα

Ε άμα το βλέπεις κ εσύ έτσι που είσαι υπέρμαχος από παλιά.... Πάμε να γίνουμε νυχούδες! Δεν έχω τπτ βέβαια με το επάγγελμα αυτό, αλλά ανέκδοτο, είχα περίπτωση που μου παζάρευε άγρια την τιμή για τακτοποίηση (κ αρκετά δύσκολη περίπτωση) και μου πετάει το κορυφαίο: "θέλει κ η νυχού 350€ για να μου κάνει τα νύχια για το γάμο! Άσε με έχω έξοδα, κόψε κάτι!" Έκοψα πέρα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου "πάλι με χρόνια με καιρούς, πάλι δικά μας θα 'ναι".... Απλώς είναι θέμα χρόνου να συνειδητοποιήσουν ότι, με μη υποχρεωτική την ηλεκτρονική ταυτότητα, πάπαλα εισπράξεις στο δημόσιο ταμείο.... Άρα, σε 6 μήνες, σε 1 χρόνο κ.λπ. θα το τολμήσουν...

Έχουμε "δουλειά" να κάνουμε μέχρι τότε... Ξέρεις πόσες, εσκεμμένα ή μη, λάθος υπαγωγές έχουν γίνει; Ξέρεις πόσοι ιδιοκτήτες ανακαλύπτουν τώρα, μετά από δέκα χρόνια, τις παπαριές που έκαναν "συνάδελφοί" μας; Eίναι η χαρά των μηχανικών και των δικηγόρων για τα επόμενα δέκα χρόνια!!! 

Link to comment
Share on other sites

Άστο....

Ειδικά οι νεότεροι που μάθαμε γοκ από τα αυθαίρετα ουσιαστικά κ όχι από κανονικές δουλειές... Ευτυχώς δεν έχω βρει κανένα μεγάλο διαμάντι στα παλιότερα τώρα που τα ξανακοιτάω. Για τα λαμόγια αργά ή γρήγορα θα έρθει η ώρα τους.

Edited by zazeng
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zazeng said:

.... Πάμε να γίνουμε νυχούδες! ...

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά στη 40χρονη καριέρα(!!!) μου, δεν έτυχε ποτέ να δω πελάτες με ραντεβού (λόγω φόρτου ή κοβιντ).

Για να πάω στον κουρέα, είχα κλείσει ραντεβού μια βδομάδα πριν...

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2020 at 6:33 ΜΜ, tetris said:

Για να πάω στον κουρέα, είχα κλείσει ραντεβού μια βδομάδα πριν...

Μάγκας (και) ο κουρέας...

Το γμτ είναι (αφήνοντας όλες τις άλλες γνωστές, ως κ κλισέ πλέον, γκρίνιες απέξω) ότι τον κουρέα δεν τον παίρνουν τηλ στις 10.00 το βράδυ να τους εξηγήσει τη μισή κομμωτική και να μη την καταλάβουν κ από πάνω! (Οπότε τζάμπα ο χρόνος που χάνεις από οικογένεια, προσωπική ζωή, ξεκούραση, παιχνίδι με τις γάτες κλπ κλπ).

Τεσπά, αναθεώρησα πάντως με αυτή την ιστορία με τη προθεσμία τη στάση μου απέναντι στις εκλογές του ΤΕΕ, ελπίζω κ πολλοί άλλοι. Όχι ότι περιμένω κ πολλά, αλλά τους έχουμε αφήσει πεδίο δόξης λαμπρό απλά γκρινιάζοντας...

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.