Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

Μάλιστα...

ΟΚ σ' ευχαριστώ πολύ...

με βλέπω να πηγαινοέρχομαι Αθήνα-Θεσσαλονίκη με τον εξοπλισμό στην πλάτη... :P

 

Δυστυχως giostau ειναι ετσι οπως σου τα ειπα.Ο τοπος εγκαταστασης πρεπει να ειναι μεσα στα ορια της φορολογικής περιφερειας της εδρας.Αν θες να το κανεις ομως εκτος απο αλλαγη εδρας μπορεις και με δημιουργια (φορολογικα να φαινεται)υποκαταστηματος εκει που θες να ειναι ο τοπος εγκαταστασης.Αλλα αυτο δεν ξερω αν θα σου δημιουργησει καποιο προβλημα με την τρεχουσα εναρξη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετα την σημερινη παραταση του προγραμματος, ηθελα να κανω 2 ερωτησεις..

 

1) Σε περιπτωση που εχω ΚΑΔ 71.12 και οχι 71.12.1 που ειναι ο επιλεξιμος και κανω τωρα αλλαγη στην εφορια, ειμαι μεσα η οχι?

2) Σε περιπτωση που περασω στο Δημοσιο με ΑΣΕΠ, τι γινεται με την επιδοτηση? (δεδομενου οτι κλεινεις βιβλια, κλπ...)

Link to comment
Share on other sites

μπέρδεμα...

 

Με την 1η προθεσμία ήμουν κάτω πενταετίας (επιδότηση->80%) ενώ με την παράταση που δόθηκε, γίνομαι άνω 5ετίας πρίν τις 30/11/09..

 

και τί κάνουμε τώρα??

 

προσανατολίζομαι στο να κάνω την αίτηση εντός της 1ης προθεσμίας ώς κάτω 5ετίας και ότι γίνει..γιατί αλλιώς..

 

καμιά ιδέα????

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά , έχετε διαβάσει καθόλου την προκήρυξη του προγράμματος ???

Η πενταετία σχύει για όσους έχουν κάνει έναρξη μετά την 1-1-2004

Link to comment
Share on other sites

μπέρδεμα...

 

Με την 1η προθεσμία ήμουν κάτω πενταετίας (επιδότηση->80%) ενώ με την παράταση που δόθηκε, γίνομαι άνω 5ετίας πρίν τις 30/11/09..

 

και τί κάνουμε τώρα??

 

προσανατολίζομαι στο να κάνω την αίτηση εντός της 1ης προθεσμίας ώς κάτω 5ετίας και ότι γίνει..γιατί αλλιώς..

 

καμιά ιδέα????

δεν ισχυει. Οπως ησουν πριν εισαι και τωρα. τιποτα δεν αλλαξε για σενα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έχω και γω μερικές απορίες σχετικά με το ΕΣΠΑ. Αν μπορει κάποιος να μοθ λύσει μερικές.

1)Στην περίπτώση που δεν υπάρχει δεύτερο επιθετο αφήνω το ίδιο η αφήνω κενό το κουτάκι;

 

2)Σε περιπτώση που εγκριθεί η πρόταση αλλά δεν υπαρχούν τα προιόντα στον προμηθευτή(πχ. εξαντληθηκε μια συγκεκριμένη οθόνη αλλα υπάρχει μια παρόμοια) μπορώ να πάρω καποια παρόμοια στο ίδιο ποσό η είμαι υποχρεωμένος να πάρω αυτη που αναγράφεται στο προτιμολόγιο.

 

3)Στην τρίτη σελίδα που περιέχει επενδύσεις σε τι χρειάζεται;;;;; αν έχουμε πάρει παλαιότερες επενδύσεις;;;;;;; τι γραφουμε δηλαδη;

 

4)Στο πεδίο του προμηθευτή συμπληρώνουμε μόνο την επωνυμία η και τι είναι;;;

Δηλαδη ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ Ο.Ε. ΕΜΠΟΡΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ

η ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ Ο.Ε. η όλο το κειμενο της σφραγγιδας του προμηθευτη

 

5)Εγω στην περιγραφη επενδύσεων εγραψα σαν Α/Α τον αριθμο του προτιμολογίου που είχα παρει(πχ.019) και το άφησα τον ίδιο για όλα τα προίοντα που περιείχε μέσα. Στη συνέχεια στα χαρακτηριστικά εγραψα τα εξής:

πχ.ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ:INTEL CORE 2 DUO, ΜΟΝΤΕΛΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ:Τ6600,

ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ:2.2GHZ, ΜΝΗΜΗ CACHE ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ:2 ΜΒ

ΜΕΓΕΘΟΣ ΟΘΟΝΗΣ:15"4 INCHES, ΜΕΓΙΣΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΘΟΝΗΣ:1400Χ900 PIXELS

ΜΕΓΕΘΟΣ ΜΝΗΜΗΣ: 4096 ΜB ΜΕ ΕΠΕΚΤΑΣΙΜΟΤΗΤΑ ΜΕΧΡΙ 8192ΜB,

ΤΥΠΟΣ ΜΝΗΜΗΣDR2, ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΜΝΗΜΗΣ:800MHZ

ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΚΛΗΡΩΝ ΔΙΣΚΩΝ:400GB,

ΤΥΠΟΣ ΣΚΛΗΡΩΝ ΔΙΣΚΩΝ:SERIAL ATA ,

ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΚΛΗΡΩΝ ΔΙΣΚΩΝ:5400 ΣΤΡΟΦΕΣ(RPM)

ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ:ATI RADEON HD 3650,

ΜΝΗΜΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ:512ΜΒ

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ:WINDOWS VISTA HOME PREMIUM,

ΓΛΩΣΣΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ: ΕΛΛΗΝΙΚΑ,

ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΕ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΜΕ BLUETOOTH,TAXYTHTA ETHERNET: ΑΠΟ 10 ΜΕΧΡΙ 100 MBPS,

ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΚΑΜΕΡΑ, ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΜΕΡΑΣ: 1.3 ΜPIXEL,

ΕΞΟΔΟΙ USB: 3 , ΕΞΟΔΟΙ FIREWIRE: 1, ΕΞΟΔΟΙ HDMI:1 ΕΞΟΔΟΙ VGA:1,

ΜΕΙΚΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΝΑΔΟΣ:5,5 ΚΙΛΑ(KG), ΚΑΘΑΡΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΝΑΔΟΣ:2,7 ΚΙΛΑ(KG),

ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ: 2 ΧΡΟΝΙΑ, ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ:TOSHIBA

 

εσεις τι λετε;

 

6)ακουσα κάτι για παραταση ισχύει;

 

7)πολυ καλο forum

Link to comment
Share on other sites

@gio, jobous

έχετε απόλυτο δίκιο, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να διαγράψω το αφελές post μου.

Link to comment
Share on other sites

@Tommy27: είσαι υπερβολικά συγκεκριμένος στην περιγραφή του εξοπλισμού. Σκέψου ότι το πρόγραμμα ήδη πήρε μια παράταση εώς τέλη νοεμβρίου, οπότε θα προβείς σε αγορά από το νέο έτος με το καλό. Ως μηχανικός πληροφορικής ξέρεις καλύτερα από εμένα για το πόσο γρήγορα πέφτουν οι τιμές. Τί θα γίνει λοιπόν τότε που οι τιμές αυτών των εξαρτημάτων θα είναι χαμηλότερες; Επίσης, αν λόγω της πτώσης των τιμών επιθυμήσεις να αλλάξεις κάτι στην σύνθεση προς το καλύτερο δεν θα μπορέσεις καθώς θα στο απορρίψει ο ενδεχόμενος έλεγχος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.