Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 764
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ και εγώ με την σειρά μου.

 

@Jimmy

Eννοείς ότι αφού πάρω την προέγκριση πχ για ένα Desktop και ένα Laptop να έρθει ο έλεγχος και να μου πει ότι δεν δικαιούμε επιδότηση για τέτοια αγορά;

Κάτι δεν μου κάθεται καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για ένα laptop και ένα desktop, κατά πάσα πιθανότητα παίρνουμε στάνταρ έγκριση.

 

Τώρα, όσον αφορά την προέγκριση, αμφιβάλλω αν για τους χιλιάδες υποψήφιους ελεγχθούν διεξοδικά τα περιεχόμενα στα ελεύθερης πληκτρολόγησης πεδία της ηλεκτρονικής αίτησης. Π.χ., αν βάλω στις δαπάνες ένα σεσουάρ για μαλλιά, και γράψω ότι «μου χρειάζεται για να στεγνώνω τα μαλλιά όταν κάνω μπάνιο στο γραφείο», κανείς δεν πρόκειται να το διαβάσει στο στάδιο της προέγκρισης για να κόψει τη συγκεκριμένη δαπάνη, αλλά παρόλα αυτά η προσφορά μου μπορεί να είναι πολύ καλή από άποψης βαθμολογίας, και να προεγκριθώ. Όταν, όμως, έρθει ο προσωπικός μου έλεγχος από τον υπάλληλο της τράπεζας, όπου αυτός πια θα δει αναλυτικά την πρότασή μου και όλα όσα έχω γράψει με κάθε λεπτομέρεια, εκεί θα φάω κόψιμο για το σεσουάρ...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Είμαι Π.Μ. και δεν έχω κάνει αντιστοίχιση στη ΔΟΥ με τους νέους κωδικούς.Η κύρια δραστηριότητα μου έχει κωδικό 72837.Η αντιστοίχιση θεωρείται εξειδίκευση εν προκειμένω οπότε αν τον αλλάξω έχω δικαίωμα συμμετοχής ή έπρεπε να το έχω κάνει πριν την 1/1/2009?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

είμαι πολιτικός μηχανικός μένω στην επαρχία και έχω κλείσει 5ετία, ο μέσος όρος ακαθάριστων εσόδων μου των 2 τελευταίων χρήσεων είναι 27.075 και όχι 28.000 που είναι το ελάχιστο ποσό σύμφωνα με τον πίνακα 2 . Μπορώ να καταθέσω τα χαρτιά μου για την επιδότηση?

Link to comment
Share on other sites

1975,καλησπέρα

 

Σου προτείνω να μη το αποφασίσεις μονος σου αυτο,παρα το οτι τα ορια για τα ακαθάριστα έσοδα στην υπουργικη αποφαση τα δινουν στις προυποθεσεις συμμετοχης.

Καταρχην έλεγξε αν η επαρχια που λες ειναι σε καποια ορεινη περιοχη απο τη λιστα της κυα οποτε και θα ειναι εξαιρεση απο τα ορια.

Αν οχι επαληθευσε τους υπολογισμους σου με τη βοηθεια του λογιστη σου και οπωσδηποτε επικοινωνησε με το εσπα για το τι πρεπει να κανεις ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι έχουμε κανένα νέο από τράπεζες για το ποια δεν χρεώνει ?

 

Η Αττικής εδώ και 10 μέρες δεν έχει απαντήσει σε σχετικό ερώτημά μου, εις διπλούν απεσταλμένο οι ξεφτιλισμένοι.

 

Καμία άλλη τράπεζα που ρητώς να δηλώνει "ότι δεν υπάρχουν έξοδα διεκπεραίωσης ή φακέλου" ή όπως αλλιώς στα κομμάτια το λένε ?

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη ευχαριστώ αλλά δεν έχω άμεση απάντηση ούτε εκεί.

 

Θα υπάρχουν χρεώσεις από τις τράπεζες προς εμάς ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.