Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονομώ-Αυτονομώ 2021 - Κλήρωση Επιθεωρητή Β' ΠΕΑ


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ! Μια ακόμη ερώτηση. Όταν κάνω μια Β' ενεργειακή επιθεώρηση και παρατηρώ ότι υπάρχει θέμα ασυμβίβαστου στην Α' ενεργειακή επιθεώρηση τότε τι κάνω; Στην συγκεκριμένη περίπτωση ο μηχανικός έκανε το ΠΕΑ για το σπίτι της μητέρας του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

51 λεπτά πριν, GeorgePi said:

Σας ευχαριστώ! Μια ακόμη ερώτηση. Όταν κάνω μια Β' ενεργειακή επιθεώρηση και παρατηρώ ότι υπάρχει θέμα ασυμβίβαστου στην Α' ενεργειακή επιθεώρηση τότε τι κάνω; Στην συγκεκριμένη περίπτωση ο μηχανικός έκανε το ΠΕΑ για το σπίτι της μητέρας του.

Από που προκύπτει αυτό; Λόγω συνεπωνυμίας;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν, GeorgePi said:

Συνεπωνυμία και μου το είπε και ο ίδιος (μάλλον δεν γνώριζε περί ασυμβίβαστου).

Ωραίος! 14 χρόνια ΠΕΑ και δε γνώριζε το ασυμβίβαστο!

Πάντως δεν έχουμε καμιά δουλειά να κάνουμε τον ντεντέκτιβ... και δε μας αφορά το θέμα. Αν το ΥΠΕΝ τον τσιμπήσει το πρόστιμο νομίζω είναι 1k

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει ανοίξει η φάση 8, έχω στείλει ήδη δύο για έλεγχο τελικό. Αλλά όταν μας έχουν στην αναμονή 7+ μήνες, λογικό είναι να τα έχουμε ψιλοέτοιμα και να μπουκώσει το σύστημα στην αρχή.

Εδώ έχουν περάσει 13 χρόνια εξοικονομώ, και ακόμα διαλέγουν οι τραπεζίτες ποιος θα μπει στο πρόγραμμα και ποιος όχι. Λες και δεν έχουμε κυβέρνηση....

Link to comment
Share on other sites

  • 1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΤΕΕ. Περιγραφή λάθους : Δε βρέθηκε Β ΠΕΑ με αυτόν τον κωδικό ασφαλείας.

ενώ εχει διαβάσει κανονικά το ΠΕΑ Β εκεί που το ανεβαζουμε , πατάω συνέχεια στην αρχική σελίδα και μου βγάζει αυτό , τι μπορεί να φταει ; 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, george68 said:
  • 1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΤΕΕ. Περιγραφή λάθους : Δε βρέθηκε Β ΠΕΑ με αυτόν τον κωδικό ασφαλείας.

ενώ εχει διαβάσει κανονικά το ΠΕΑ Β εκεί που το ανεβαζουμε , πατάω συνέχεια στην αρχική σελίδα και μου βγάζει αυτό , τι μπορεί να φταει ; 

Πρέπει ο Ε.Ε. του Β' ΠΕΑ,να το ολοκληρώσει στην πλατφόρμα του πληροφοριακού συστήματος Κληρώσεων Ενεργειακών Επιθεωρητών του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ του 1 εκατομμυρίου.

Τις ΥΔ που ΔΕΝ σβήνουν αυτά που πρέπει, τις δέχεστε;

(1 εκ. γιατί αν τις γυρίσουμε πίσω παίζει να ξαναγίνουν 1.000.000 δηλώσεις)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.