Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδικό πρόγραμμα φ/β ως 10kW σε κτίρια


Stelios.A

Recommended Posts

Για το 2, και στην Κοζάνη 2 εβδομάδες δεν έχουμε μετρητές.

Εάν έχεις κουράγιο τους τραβάς μια μήνυση καθώς στη σύμβαση σύνδεσης αναφέρει στο άρθρο 3 ότι "η ΔΕΗ αναλαμβάνει την υποχρέωση να κατασκευάσει τα έργα σύνδεσης εντός 20 ημερών από την υπογραφή της Σύμβασης."

Link to comment
Share on other sites

Και για την Λάρισα τα ίδια έμαθα, άρα είναι γενικότερο το φαινόμενο. Η αιτία, σύμφωνα με τη ΔΕΗ, είναι ότι παραλάβαμε μετρητές από τη Λιθουανία (!) οι οποίοι βγήκαν εκτός προδιαγραφών και αναμένουν την νέα παραλαβή

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτό είναι πρόβλημα τους. Για κάθε ιδιώτη/επιχείρηση που τους δίνει 1000+ ευρώ θα πρέπει να του δεσμεύουν τον ανάλογο εξοπλισμό που αναφέρεται στη Σύμβαση. Αλλά τι περιμένεις... Ελλάδα είμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Για το Νο.1 είναι φυσιολογικό λόγω κάλυψης της ισχύος.

Για το Νο.2 ισχύει και σε άλλες περιοχές.

Βέβαια ήθελα να ήξερα όταν ο επενδυτής έσκαγε το χιλιάρικο ήταν καλά?

Δεν ήταν υποχρεωμένοι να του κρατήσουν μετρητή? Αλλιώς να του πουν: όταν μας έρθει θα πληρώσεις.

Έτσι κάνουν στις οργανωμένες κοινωνίες

Link to comment
Share on other sites

Τι ψάχνεις να βρεις chris...; Οι οργανωμένες κοινωνίες όταν υπάρχει δεδομένη ζήτηση για ένα αντικειμενο προσπαθουν να ειναι υποτυπωδώς αυτάρκεις.Αν κάνουμε εισαγωγη μετρητών από τη Λιθουανία (με την παράδοση αιώνων στην τεχνολογία :roll: και την αδιακοπη ηλιοφάνεια) τότε καλύτερα να βαράμε το κεφάλι μας στον τοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Στην Κορινθία οι μετρητές που ήρθαν και δεν "έκαναν" ήταν από Σλοβακία!!!

Τουλάχιστον στα δικά μου είναι εκ Γαλλίας!

Ε, όσο να' ναι λίγη παραπάνω σιγουρία την έχω ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η χώρα προέλευσης μετρητών με την ηλιοφάνεια?

επίσης μήπως θα έπερεπε να είμαστε ευχαριστημένοι που άνοιξε το παιχνίδι στην αγορά μετρητών, μια αγορά την οποία λυμαίνονταν 2 εταιρίες, απλή ερώτηση 8-)

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά, εδώ τσολιάδες που πουλάμε στην Ακρόπολη είναι από Κίνα... Εχεις δει Κινέζο τσολιά;;;

Επειδή οι Εγγλέζοι δεν έχουν ήλιο, δεν θα αγόραζες αγγλική ομπρέλλα;

Μη τα παραλέμε! Να μου πείς, ποιός έχασε τη τεχνογνωσία για να τη βρούν οι Λιθουανοί, να το καταλάβω... αλλά και πάλι, δεν ξέρω... τουλάχιστον αυτοί κάτι παράγουν, όχι όπως εμείς τα κοπρόσκυλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έμαθα ότι η ΔΕΗ στην Εύβοια παρέλαβε τους νέους μετρητές και από βδομάδα θα δρομολογηθούν οι συνδέσεις. Εκτός απροόπτου όλα αυτά. Παρεμπιπτόντως, αυτή τη ΔΕΗ τη χαρίζεις, δεν την πουλάς

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.