Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδικό πρόγραμμα φ/β ως 10kW σε κτίρια


Stelios.A

Recommended Posts

Φ/B σε δώμα ημιτελούς διώροφου επιτρέπεται;

Αναλυτικά:Οροφος αποπερατωμένος και ηλεκτροδοτημένος κανονικά αλλά το ισόγειο -κατάστημα δεν έχει αποπερατωθεί.

λέτε το μη αποπερατωμένο ισόγειο να μποκάρει την τοποθέτηση F/V<10kW στο δώμα του αποπερατωμένου ορόφου;

όποιος έχει τέτοια περίπτωση ας μας διαφωτίσει...

Link to comment
Share on other sites

Εαν ο συμψηφισμος γινεται στο ρολοι το κανονικο, δηλαδη του ετοιμου οροφου, δε βλεπω το λογο να υπαρχει προβλημα.

Απο την αλλη αν μιλας για το ημιτελες ισογειο με εργοταξιακο ρευμα, τοτε οχι

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κατά την αυτοψία των υπαλλήλων της ΔΕΗ,αυτοί ελέγχουν μόνο τις συνδέσεις ή ολόκληρο το φάκελο.Αν εγώ δηλώσω ότι θα τα εγκαταστήσω στο χ μέρος αλλά τελικά τα βάλω στο ψ,τηρώντας κατά τα άλλα πλήρως τα στοιχεία του φακέλου,θα έχω πρόβλημα; Παρακαλώ για την εμπειρική σας απάντηση τουλάχιστον.

 

Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητα στο προφίλ σας, όπως ορίζουν οι κανόνες συμμετοχής.

Ευχαριστώ, miltos.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα, σε εμένα στην Πάτρα ελέξαν μόνο τον αριθμό των πάνελ και τα watt, και μετά μόνον τον ινβερτερ. Δεν ασχολήθηκαν καθόλου με την χωροθέτηση των πάνελ.

Αλλά μπορεί από ΔΕΗ σε ΔΕΗ να διαφέρουν οι ελεγχοι.

Παρακαλώ μην κάνετε παράθεση ολόκληρου του προηγούμενου μηνύματος. Δείτε τους κανόνες συμμετοχής.

Ευχαριστώ, miltos

Link to comment
Share on other sites

Άνεργος, το παιχνίδι βέβαια δεν σταματάει στον αρχικό έλεγχο της ΔΕΗ. Η εγκατάσταση θα παραμένει παράνομη για όλη τη διάρκεια ζωής της. Όσο σημαντικό ή ασήμαντο μπορεί να είναι αυτό, πρακτικά και τυπικά.

Link to comment
Share on other sites

Για τα αυθαίρετα που θα <τακτοποιηθούν> τι θα ισχύει;

 

Προσωπικά θεωρώ δεδομένο ότι θα μπορούν να μπουν Φ/Β, ακολουθώντας ότι συμβαίνει και στα αυθαίρετα κατά «Τρίτση».

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.