Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φορολογικά οικοδομικής άδειας


Recommended Posts

θα καταθέσεις μονο τις αμοιβές πληρότητας

Τοπογραφικό Αρχιτεκτονικά Παθητική Χρονικό προγραμματισμο

Δεν το διευκρίνισα πριν αλλά αυτά θέλω να επιμερίσω. Π.χ. αυτά βγαίνουνε 5.000. Θέλω τώρα να καταθέσω 1.500 και 5/1/12 3.500 ευρώ για να πρωτοκολληθεί φάκελος.

 

Επιτελους και κατι σωστο...!!!!!!!!!!!!!!

 

 

δεν γινεται αυτο μεχρι να ανοιξει το προγραμμα αμοιβων....

Το σύστημα άνοιξε σήμερα

Edited by myri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 277
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από την στιγμή που δεν έχεις εντολή πληρωμής για αυτό που θέλεις να καταθέσεις δεν μπορεί να γινει

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε καινούριο έργο στο σύστημα αμοιβών μόνο με τις εργασίες πληρότητας που σου είπε παραπάνω η myri , βγάλε εντολή πληρωμής κατέθεσέτα και πήγαινε πολεοδομία.

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε καινούριο έργο στο σύστημα αμοιβών μόνο με τις εργασίες πληρότητας που σου είπε παραπάνω η myri , βγάλε εντολή πληρωμής κατέθεσέτα και πήγαινε πολεοδομία.

Αυτό το έχω κάνει. Απλά επηδεί πρόκειται για προσθήκη κατ' επέκταση αποθήκης εκτός σχεδίου 700 τ.μ. οι αμοιβές μελέτης για την πληρότητα φακέλου (αρχ. παθητική, χρονικός βγαίνουνε 8.000 ευρώ) τα στατικά τα κάνει άλλος μηχ και τα ημ άλλος έλεγα για καθαρά φορολογικούς λόγους να καταθέσω τα 5.000 στο 2011 (απυ 2011 0 ευρώ) και τα άλλα 3.000 το 2012. Μάλλον δεν γίνεται όμως.

Link to comment
Share on other sites

Η Ε.Τ.Ε. στην περιοχή μου έχει δεχτεί τμηματική κατάθεση με τον ίδιο κωδικό. Στην τελική μην πας την εντολή τυπωμένη, αλλά γράψε τον κωδικό στο καταθετήριο. Εαν παρολαυτά έχεις πρόβλημα, στον πίνακα της εντολής υπάρχει κελί με τον τίτλο "Ποσό Καταβολής" οπότε γράφεις εκεί αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. Είμαι νέα μηχανικός και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: έχω μια άδεια κατεδάφισης και χτύπησα τις αμοιβές μέσω του τεε (δεν έχω πρόγραμμα υπολογισμού αμοιβών). Τα φορολογικά πως θα τα υπολογίσω; Βρήκα ένα πρόγραμμα υπολογισμού στο internet, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς έντυπα πρέπει να καταθέσω στην πολεοδομία. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Για τα φορολογικα δες μήπως σε βοηθήσει το παρακάτω εξελακι.Στην πολεοδομία καταθέτεις τα παραστατικά των πληρωμών των φορολογικών.Βέβαια πρώτα πρέπει να προηγηθεί ο έλεγχος φορολογικών από τον αρμόδιο υπάλληλο της πολεοδομίας.

ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ.rar

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ακόμη ερώτηση: Πού μπορώ να βρώ έντυπα ανάθεσης- ανάληψης για την άδεια κατεδάφισης ( δεν έχω πρόγαρμμα υπολογισμού αμοιβών)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.