Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 10. Bugs


Alexios

Recommended Posts

Υπερβολικός ο χρόνος εκτός και αν έχεις έκδοση που απαιτεί περισσότερη μνήμη από αυτή που διαθέτεις οπότε και χρησιμοποιείται πάρα πολύ ο δίσκος για να κάνει εργασίες που θα έκανε η μνήμη με 100πλάσια++ ταχύτητα.

 

Συνήθως παρατηρείται σε υπολογιστές που έχει στηθεί 64bit windows, 64 bit Autocad και η μνήμη είναι 2 GB ή και λιγότερη .

Και με 4 GB ψιλοσέρνεται αλλά με 2 GB γίνεται απαράδεκτο το σύστημα. Αν δε τα Windows και το Autocad δεν είναι ενημερωμένα με τα τελευταία updates , o χρόνος των 20 λεπτών για απλό copy paste από αρχείο σε αρχείο , αν και φαντάζει υπερβολικός , είναι πιθανός .

 

Πάντα ξεκινάς με antivirus , μετά με έλεγχο ενημερώσεων και προχωράς βήμα - βήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπέρα και χρόνια πολλά,

 

όταν τραβάω γραμμές στο Autocad κάνει μια "σπαστή" και αργή κίνηση το ποντίκι, πως διορθώνεται αυτό?Μέχρι πρόσφατα δεν το έκανε δε θυμάμαι αν άλλαξε μετά από κάποια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει κατά λάθος τα "snap" (όχι "osnap"...) Δοκίμασε πατώντας F9.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν νομίζω ότι φταίει ο υπολογιστής σου όσο παλιός μπορεί να είναι για να σου δημιουργεί πρόβλημα στη σχεδίαση μία γραμμής.

 

Μήπως στις ιδιότητες του snap έχεις δώσει μεγάλη τιμή και σου δημιουργεί τις σπαστές κινήσεις;

 

Για παράδειγμα, αν έχει τιμή 500, δοκίμασε να κατεβάσεις την τιμή σε διψήφιο ή μονοψήφιο αριθμό.

 

Snap (δεξί κλικ) > settings

 

Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomicron_zps88cfaf89.png

Edited by XDalas
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εχω ενα θεματακι με το autocad 2008

Δεν μπορω να κανω save as με αναδυομενο παραθυρο.

Μου βγαζει την εντολη μονο κατω στο command line.

Επισης οταν ανοιγω το autocad και κανω κλικ στον κιτρινο φακελο "open" παλι δεν μου βγαζει παραθυρο για να επιλεξω, παρα μονο στην command line.

Πως μπορω να το διορθωσω?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.