Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί επαγγελματικών δικαιωμάτων (γενικά)


Recommended Posts

Εντάξει , αλλά μην αρπάζεστε συνέχεια. Μία ερώτηση έκανα για τον τίτλο και κάποιος μας έβγαλε τελείως άχρηστους στα στατικά. Μην φτάνετε στο άλλο άκρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είπε αυτό που λέγαμε πάντα για τις ροές στο Πολυτεχνείο: 1 αντικείμενο σπουδάζεις και έχεις ΕΔ σε 5. Δεν ξέρω για τους ΠΜ και τα στατικά, αλλά στους ΗΜΜΥ που έχω ιδία άποψη, ισχύει και με το παραπάνω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμάς ο Πατέρας μας μπορεί να μην είχε την οικονομική άνεση να μας στείλει σε όλα τα μαθήματα ιδιαίτερο...

Γιατί αν δεν κάνεις 2 χρόνια ιδιαίτερα σε όλα τα μαθήματα από τον Ιούνιο της δευτέρας λυκείου μέχρι τον Ιούνιο της Τρίτης πάνω από 17 δεν πρόκειται να γράψεις...

 

Το 'πιασες ??

Αν αυτή είναι η μόνη σου δικαιολογία σε αυτά που σου παρέθεσα τότε ας σου απαντήσω και εγω στο ίδιο ύφος...αφού εμένα ο πατέρας μου με έστελνε φροντιστήριο 1 χρόνο, τότε ένας άλλος που δεν είχε την οικονομική άνεση και ΔΕΝ πήγε φροντιστήριο, γιατί να μπεί στην ίδια σχολή με εμένα αφου έγραψε λιγότερο και άρα ξέρει λιγότερα απο μένα(μιλάω για αποκλίσεις 10000+ μορίων...).

Και spy έχεις δίκιο 18 χρονών είμαι(φαντάσου πόσο βράζω με αυτά που ακούω).Στην αρχή έγραφα στο forum για να πάρω πληροφορίες για τη σχολή μου και στη συνέχεια για να δώ με τι ανθρώπους θα συνεργαστώ στην οικοδομή ή στο εργοστάσιο...δεν έχω και τη καλύτερη γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Που να δεις εμείς τι γνώμη αποκτήσαμε για τα 18χρονα που μόλις τώρα πάτησαν το πόδι τους στο πολυτεχνείο...

Link to comment
Share on other sites

εγώ τον βλέπω κατευθείαν για ΤΕΕ ή ΕΜΔΥΔΑΣ

κάποια θέση θα του έχουν τάξει, δεν εξηγείτε αλλιώς τόση παραφροσύνη και φανατισμός...σκέψου να αποφοιτήσει κιόλας

έτσι αγόρι μου συνέχισε, η Ελλάδα τέτοιους θέλει..

Link to comment
Share on other sites

Μα ναι! Να στείλουμε ένα μήνυμα στο Σπιρτζή, στον Μούζιο, κάπου τέλος πάντων. Τέτοιο πηγαίο ταλέντο στη λασπολογία να πάει χαμένο;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι τους Διπλωματούχους.

 

Κατα την γνώμη τους θα έπρεπε να έχουν κάποια δικαιώματα οι μηχανικοι ΤΕ?

Δεν θα έπρεπε να έχουν καθόλου?

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι λύση δίνουν έστω και θεωρητικά.

 

 

..εγώ ειμαι της άποψης να κλείσουν τα ΤΕΙ ή να συγχωνευτουν, εξαληφθούν στο τέλος κλπ. (χωρις να χαθούν οι εως τώρα αποφοιτοι τους). Αλλα ας μην πάμε σε αυτήν την συζήτηση.

 

Για το θέμα του Βαγγέλη, ειναι μικρός και εχει άγνοια ακόμα σε συνδυασμό με την ενεργεια του εξαιτίας της ηλικίας, ας κρατησουμε εμεις χαμηλά την μπάλα.

 

εν τω μεταξύ οσες φορες προσπάθησα στα λιγα ποστ μου να κάνω διάλογο, κανεις δεν συνέχισε..

Ουτε ασχολήθηκε κανείς με αυτό το πόστ.

http://www.michanikos.gr/showthread.php?p=243281#post243281

Link to comment
Share on other sites

Σαν διπλωματουχος λεω καλα που υπαρχουν και οι ΤΕ για να μαλωνουμε

γιατι μετα θα αρχιζε ο αλληλοσπαραγμος, γιατι να εχουν αυτα τα ΕΔ

οι ΜΜ και αυτα οι ΠΜ και οχι οι ΗΜ. Κατι σαν τον Ολυμπιακο,χωρις τον

ΠΑΟ δεν εχει λογο υπαρξης :D

Link to comment
Share on other sites

Είπε αυτό που λέγαμε πάντα για τις ροές στο Πολυτεχνείο: 1 αντικείμενο σπουδάζεις και έχεις ΕΔ σε 5. Δεν ξέρω για τους ΠΜ και τα στατικά, αλλά στους ΗΜΜΥ που έχω ιδία άποψη, ισχύει και με το παραπάνω.

 

Αυτό ισχύει αλλά έχει να κάνει με το εύρος φάσματος της σχολής του ΗΜΜΥ.

Το σύστημα της είναι αυτό και σε πληροφορώ ότι είναι δίκαιο διότι καλύπτει όλους τους φοιτητές των κατευθύνσεων που χωρίζεται η Σχολή εφόσον έχουν κοινό ενιαίο τίτλο .

 

Ανάφερες για το Πολυτεχνείο της Κοζάνης .

θα σου απαντήσω ότι επειδή δεν έχει τις απαραίτητες εγκαταστάσεις εργαστηρίων που πρέπει να έχει σαν Πολυτεχνείο αυτό που ξέρω είναι ότι δεν αναγνωρίζονται τα επαγγελματικά του δικαιώματα από το Ελληνικό Κράτος στην μία εκ των δύο Σχολών του. Αυτή την στιγμή δεν γνωρίζω εάν τα έχει πάρει και εάν έχει αλλάξει τίποτα σε αυτό το θέμα.

 

Όπως βλέπεις δεν μπορεί να γίνει σύγκριση ενός πολυτεχνείου που ακούγεται ότι θα κλείσει .

 

Για τα πτυχία "μαϊμού" όπως ανάφερες σε πληροφορώ ότι οι καινούργιοι λέβητες που δουλεύουν με ηλεκτρικό ρεύμα και που προμηθεύεται η αγορά της Βόρειας Ελλάδος (Μακεδονίας και Θράκης ) είναι δημιούργημα αυτών των πολυτεχνείων που σύμφωνα με σένα δίνουν "μαϊμού" πτυχία .

Σαν Μηχανικός λοιπόν με Τομέα την Ενέργεια θα έπρεπε να το γνωρίζεις αυτό .

Τέλος η συγκεκριμένοι λέβητες από γνωστούς μου που έχουν προμηθευτή τέτοιου είδους με ενημέρωσαν ότι είναι πολύ αποτελεσματικοί και οικονομικοί σε σύγκριση με τους υπόλοιπους λέβητες .

 

Επιπλέον ρίξε και μία ματιά και στις ανακοινώσεις του ΔΟΑΤΑΠ για να δεις τι θέση κατέχουν σήμερα τα συγκεκριμένα πτυχία "μαϊμού" όπως τα αποκαλείς με την ιδεολογία και άποψη που είχε ο Έλληνας του 1980 για τις χώρες αυτές .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν διπλωματουχος λεω καλα που υπαρχουν και οι ΤΕ για να μαλωνουμε

γιατι μετα θα αρχιζε ο αλληλοσπαραγμος, γιατι να εχουν αυτα τα ΕΔ

οι ΜΜ και αυτα οι ΠΜ και οχι οι ΗΜ. Κατι σαν τον Ολυμπιακο,χωρις τον

ΠΑΟ δεν εχει λογο υπαρξης :D

 

Tέλειο, αληθέστατο και ειλικρινές.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.