Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κι ενώ εμείς τρέχουμε σαν τον Βέγγο....


koulosb

Recommended Posts

Μία ευχή μόνο (και ας με σχωρέσει ο Θεός): να τα πάρει στον τάφο της (κατά προτίμηση υγρό) και γρήγορα!

 

 

υ.γ. αν ισχύουν βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Οπως είδα το δημοσίευμα ήταν 25 Σεπτεμβρίου , 10 μέρες πριν τις εκλογές , δηλαδή ήταν στοχευμένο και στρατευμένο δημοσίευμα . Οχι ότι δεν έλεγε αλήθειες βέβαια , αλλά ταυτόχρονα μπορεί να μας πεί κάποιος μερικά δεκάδες τέτοια ονόματα , που κάνουν την ίδια δουλειά , απλώς θα τα βγάλουν οι στρατευμένοι "δημοσιογράφοι" της άλλης πλευράς .

 

Δηλαδή τι περιμένατε , να δανείζουν οι τράπεζες εμας εύκολα ?

Πότε το έκαναν , κάνουμε εμείς τέτοιες δεξιώσεις γιά να τους καλούμε και άλλου είδους δημόσιες σχέσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Μία ευχή μόνο (και ας με σχωρέσει ο Θεός): να τα πάρει στον τάφο της (κατά προτίμηση υγρό) και γρήγορα!

 

 

υ.γ. αν ισχύουν βέβαια...

 

Απαράδεκτο το σχόλιο σου. Δεν πιστεύω στα μάτια μου ότι έγραψες κάτι τέτοιο. Δεν είναι δυνατόν να γράφουμε τέτοια εδώ μέσα, είσαι κ συντονιστής

Link to comment
Share on other sites

μαγκιά της αφού βρίσκει και τα κάνει ......και οι υπόλοιποι, όλοι εμείς.....

 

καλή δουλειά και καλό ύπνο μάγκες:-x

Link to comment
Share on other sites

Οχι ότι δεν έλεγε αλήθειες βέβαια , αλλά ταυτόχρονα μπορεί να μας πεί κάποιος μερικά δεκάδες τέτοια ονόματα , που κάνουν την ίδια δουλειά , απλώς θα τα βγάλουν οι στρατευμένοι "δημοσιογράφοι" της άλλης πλευράς
Προσωπικά δεν έχω δει μέχρι σήμερα αντίστοιχες καταγγελίες για την "άλλη πλευρά" ούτε από στρατευμένους ούτε από μη στρατευμένους.

 

Το φαινόμενο "Βουλγαράκη", δηλ.υπουργού με οffsore, είναι πρωτοτοφανές ακόμα και για τα ελληνικά δεδομένα της διαφθοράς και της αδιαφάνειας. Μάλιστα είναι ενδιαφέρον πως η Τράπεζα Πειραιώς εμπλέκεται άμεσα και σ' αυτή την υπόθεση:

 

http://www.protothema.gr/content.php?id=14539

"Νέο θέμα προέκυψε με τις επιχειρηματικές δραστηριότητες του υπουργού Εμπορικής Ναυτιλίας κ. Γιώργου Βουλγαράκη, καθώς σύμφωνα με δημοσίευμα της εφημερίδας «Καθημερινή», η Τράπεζα Πειραιώς δανειοδοτούσε τις εταιρίες του υπουργού για την αγορά ακινήτων και στην συνέχεια τα νοίκιαζε προκειμένου να τα χρησιμοποιήσει για υποκαταστήματα της και για επαγγελματικούς χώρους θυγατρικών της. Σύμφωνα, δε, με το δημοσίευμα, μέσω των μισθωμάτων πληρώνονταν οι δόσεις των δανείων."

 

Εκλπηκτικός τύπος ο Βουλγαράκης. Έτσι γίνομαι κι εγώ επιχειρηματίας. Δανείζομαι, με το δάνειο αγοράζω ακίνητο, το οποίο μισθώνω αμέσως στο δανειστή μου, τον οποίο εξωφλώ με τα νοίκια που μου δίνει. Ταυτόχρονα δε όλα αυτά τα κάνω μέσω εταιρείας offsore για να μην πληρώνω κι εφορία.

Μεθαύριο λέω να περάσω από Πειραιώς, μπας και γίνει τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Τα έβγαζαν οι πραγματικοί αυθέντες του τόπου το 2002 με 2004 .

Οταν το θεωρήσουν συμφέρον θα τα ξαναβγάλουν και γιά τους σημερινούς .

Link to comment
Share on other sites

@tech_junky

 

Δεν υπάρχει κάτι περίεργο σε αυτό. Κάτι παρόμοιο νομίζω είναι το "sale and lease back". Και μόνο παράνομο δεν είναι. Εκτός από βουλευτής και υπουργός ήταν και επιχειρηματίας. Αναμενόμενο είναι να κάνει ό,τι μπορεί για το καλό των επιχειρήσεών του. Αν τώρα θα έπρεπε η ιδιότητα του πολιτικού να είναι ασυμβίβαστη με αυτή του επιχειρηματία, είναι άλλο ζήτημα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.