Μετάβαση στο περιεχόμενο

Είσοδος - έξοδος με αγροτική οδό


Recommended Posts

Το γήπεδο δεν περιλαμβάνει κτίσμα, οπότε δεν εντάσσεται σε κάποια από τις δυο κατηγορίες εγκαταστάσεων (κατηγορία Α ή Β) όπου απαιτείται έγκριση κυκλοφοριακής σύνδεσης ή έγκριση εισόδου-εξόδου. Συνεπώς δεν απαιτείται έγκριση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Την ίδια άποψη έχω κι εγώ, απλώς η πολεοδομία έχει άλλη άποψη και μου ζητάει έγκριση εισόδου-εξόδου και προσπαθώ να την πείσω για τα παραπάνω..

 

Link to comment
Share on other sites

Εικάζω ότι έχεις πέσει σε άσχετο και αδιάβαστο υπάλληλο. Ζήτησε εγγράφως την άρνηση της Υπηρεσίας να εκδώσει την Ο.Α. Είναι απολύτως ξεκάθαρο ότι σήμερα η χρήση του γηπέδου είναι μόνο γεωργική καθώς δεν υπάρχει κτίριο. Ας εξηγήσει λοιπόν εγγράφως ο υπάλληλος με βάση ποια κατηγορία εγκατάστασης απαιτεί έγκριση εισόδου-εξόδου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με τα πολλά, και με βάση το νόμο πείστηκε ότι δεν απαιτείται έγκριση εισόδου - εξόδου.

Αλλά μου έβγαλε άλλο φασούλι. Λόγω του ότι σε ένα κομμάτι του γηπέδου θα ρίξουμε 3Α, μου ζητάει να μετρήσει στην κάλυψη η επιφάνεια που θα διαστρωθεί με 3Α !

Έμπλεξα..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tetris said:

να του πήγαινες κανα μπουκάλι "λαδάκι"?

εκει που πηγε το λαδι...θα παρεις και ρεστα...😃

σορρυ για το οφφ.... αλλά ηταν πειρασμος...και ενεδωσα...

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα??

Και γιατί παρακαλώ τα πλακόστρωτα τμήματα και μάλιστα σε οικόπεδα, δεν υπολογίζονται στην κάλυψη ????

Είναι και πιο μόνιμες κατασκευές !!!!!! 

Μια φορά και έναν καιρό, δραχμές είχαμε, στα δικηγορικά γραφεία, υπήρχε η φήμη πως κάποιος συνάδελφος, που ήταν αρκετά αδύνατος, κατάφερνε και έφευγε, από την πολεοδομία Θεσσαλονίκης, ένα- δύο κιλά πιο βαρύς. Με τις δραχμές, τότε, για να δημιουργήσεις ένα σημαντικό ποσό από χιλιάρικα έπρεπε να σχηματίσεις "Τούβλο". Αυτός ήταν βασικά και ο λόγος που κυκλοφορήσαν τότε το 5 χίλιαρο.

Το "Τούβλο" έπρεπε να είναι πιο μικρό.

 

Και γιατί παρακαλώ να μη μάθουμε ποια είναι αυτή η πολεοδομία, αν πράγματι υπάρχει αυτή η υποψία?

Edited by nbr
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.