Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστροφή φόρου εισοδήματος


Recommended Posts

Πριν από λίγες μέρες άκουσα σε δελτίο ειδήσεων ότι με υπουργική απόφαση αναστέλλονται μέχρι ΣΕΠ οι επιστροφές φόρου σε επαγγελματίες που τηρούν βιβλία Β' κατηγορίας.

Link to comment
Share on other sites

παρασκευη παω με ολα τα χαρτια μου....

 

δηλωση...

παρακρατησεις φορου...

ενημεροτητα απο ικα ...

φορολογικη ενημεροτητα απο δου....... μην γελατε στο δινει αλλο γκισε δνε μπορει αν μπει στο συστημα να δει οτι δεν χρωσταω και ειμαι ενταξει....

και χαρτι για αποδοση σε τραπεζα....

 

 

αντε να δουμε ποτε θα μπουνε....

 

 

υ.γ αυτο για το ΣΕΠ τακουσα για επιστροφη ΦΠΑ σε εταιριες οχι για φορο εισοδηματος

 

 

εγω παντως ακουσα το κορυφαιο οτι θα μου δωσουνε μερικα μετρητα στην τραπεζα και καποια ομολογα ελληνικου δημοσιου !!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ akius,

εάν πας την Παρασκευή, το πιθανότερο είναι να αποχωρήσεις άπραγος (σε εφορίες ποτέ την Παρασκευή). Πάρε τα μετρητά, τα ομόλογα ή ότι άλλο σου δώσουν και μη το πεις ούτε του παπά!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την πληροφορια νασαι καλα....

 

θα παω αυριο να δω τι γινεται.....

 

το θεμα ειναι να δωσουνε.....

 

οτι δωσουνε καλο ειναι.....

 

 

 

 

 

αν τα παρω κερναω.....ποτε δεν ταχω παρει πριν απο ΟΚΤ.....

θα παθω τιποτα απο την χαρα μου....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενημερώνω ότι προς μεγάλη μου έκπληξη έλαβα στο τραπεζικό μου λογαριασμό (22/6) την επιστροφή φόρου εισοδήματος (ναι, του 2010 εννοώ)!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω ότι προς μεγάλη μου έκπληξη έλαβα στο τραπεζικό μου λογαριασμό (22/6) την επιστροφή φόρου εισοδήματος (ναι, του 2010 εννοώ)!!!!!! :D

 

Θα ήταν, προφανώς, μικρό το ποσόν της επιστροφής.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι η επιστροφή πρέπει να ήταν μικρότερη των 1500 ευρώ και γιαυτό την κατέθεσαν χωρίς περισσότερο έλεγχο. Εάν είναι μεγαλύτερη, στέλνουν το εκκαθαριστικό στην αρμόδια ΔΟΥ για περαιτέρω έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.