Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστροφή φόρου εισοδήματος


Recommended Posts

Εγώ ακόμα δεν έχω πάρει την επιστροφή! Από τον Ιούνιο με ταλαιπωρούν ζητώντας κάθε φορά και κάτι καινούριο... Το πιο πρόσφατο είναι ότι θα στείλουν επιστολή στην ΔΟΥ της εταιρίας στην οποία έχω κόψει ΑΠΥ για να βεβαιωσει ότι έχει καταβληθεί η παρακράτηση, διαφορετικά δεν μου δίνουν φραγκο!!!!!!!

Καλό;;;

Link to comment
Share on other sites

και εγω την πηρα αφου χρειαστηκε να παω και εγω κανα 5αρι φορες. Προφανω ς μου κρατησανε οτι οφειλη ειχα χωρις να μου κανουνε τις προβλεπομενες εκπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν έχω πάρει την επιστροφή! Από τον Ιούνιο με ταλαιπωρούν ζητώντας κάθε φορά και κάτι καινούριο... Το πιο πρόσφατο είναι ότι θα στείλουν επιστολή στην ΔΟΥ της εταιρίας στην οποία έχω κόψει ΑΠΥ για να βεβαιωσει ότι έχει καταβληθεί η παρακράτηση, διαφορετικά δεν μου δίνουν φραγκο!!!!!!!

Καλό;;;

 

 

Ειχα βεβαιωσεις πρωτοτυπες απο ΟΤΑ για παρακρατηση φορου..

Τα ζωα ηθελαν τα διπλοτυπα πληρωμης της παρακρατησης...!!!

Ειμαι στην ιδια ΔΟΥ με τον ΟΤΑ και δεν μπορουσαν να το τσεκαρουν....!!!

Τα ζωα δεν ηξεραν οτι οι ΟΤΑ καταβαλλουν τις εισφορες καθε τριμηνο..!!

Τελικα τα ζωα δεχτηκαν τα διπλοτυπα των τριμηνων με ποσα 10-100Κ Ε χωρις αναλυση των ποσων..!!!! (αηντε βρες τα 300Ε της παρακρατησης μου..)

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πρόσφατο είναι ότι θα στείλουν επιστολή στην ΔΟΥ της εταιρίας στην οποία έχω κόψει ΑΠΥ για να βεβαιωσει ότι έχει καταβληθεί η παρακράτηση, διαφορετικά δεν μου δίνουν φραγκο!!!!!!!

Καλό;;;

δε ζητάς λέω εγω από την εταιρία να σου πουν ποιο είναι το διλότυπο διοτι μέρχι να στειλουν και να λάβουν

θα έχουν κλείσει οι ΔΟΥ και θα έχουμε γυρ΄σει στη δρχ

Link to comment
Share on other sites

Καλα μου ελεγε εμενα ο λογιστης μου "Καλυτερα να χρωστας στη ΔΟΥ παρα να σου χρωσταει. Αν χρωστας, θα σου τα παρει. Αν σου χρωσταει δεν ειναι σιγουρο πως θα τα παρεις"

Κοινως, πληρωνε ΦΕΜ ΜΟΝΟΝ οπου ειναι απαραιτητο και οχι σε καθε ΑΠΥ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.