Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

[...]όταν ρωτάω στον ΟΑΕΔ μου λένε ότι δεν ξέρουν τίποτα και να κοιτάω την αίτηση μου στο internet πως παει.

 

"ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΕΤΑΙ"! (ναι, με κεφαλαια!:Ρ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από το περιοδικό του ΤΕΕ/ΤΑΚ :

 

32162173.th.jpg

 

κάντε click στην παραπάνω εικόνα και μετά στην εικόνα που θα εμφανιστεί νέο click για να τη δείτε σε πλήρες μέγεθος

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Εγώ δεν κατάλαβα τίποτα από την απάντηση του ΟΑΕΔ. Τί θέλει να πει ο ποιητής;

Link to comment
Share on other sites

Από το περιοδικό του ΤΕΕ/ΤΑΚ :

 

 

 

 

Εγώ δεν κατάλαβα τίποτα από την απάντηση του ΟΑΕΔ. Τί θέλει να πει ο ποιητής;

 

Πως θέση στο πρόγραμμα έχουν οι του 2009 εγγραφόμενοι, αυτό κατάλαβα …..!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω εχω μαθει απο φιλο που πριν λιγα χρονια μπηκε στο προγραμμα οτι λογικα τελη του μηνα,αρχες του αλλου θα πρεπει να εχουμε σημαντικες εξελιξεις !

Επ ευκαιριας να κανω και μια ερωτηση και συγχωρηστε με αν εχει απαντηθει αλλα εγω οσο εψαξα δεν τη βρηκα :

 

Ο χωρος που εχω ετοιμασει το γραφειο μου , μου εχει παραχωρηθει απο τον πατερα μου. Υπαρχει περιπτωση να εχω κανενα προβλημα κατα τον ελεγχο?

 

απλά ο πατέρας σου πρέπει να κάνει μία υπεύθυνη δήλωση ότι σου παραχωρεί τον χώρο. Η δήλωση θέλει θεώρηση από την εφορία που υπάγεται ο πατέρας σου. Εμένα στην εφορία μου είπαν οτί είναι καλύτερα να δηλώσεις ένα πολύ μικρό ενοίκιο π.χ. 100 ευρώ. Η υπάλληλος που μου το είπε έκανε ακριβώς το ίδιο για την κόρη της

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....εχω κανει αιτηση για ενταξη στο προγραμμα την πρωτη μερα που ξεκινησε κ μολις σημερα αλλαξε η ενδειξη στο ΣΥΣΤΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ σε "ΠΡΟΕΓΚΡΙΣΗ ΕΝΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ"....επιτελους...

Link to comment
Share on other sites

Άντε επιτέλους..... Φίλε μήπως μπορείς να αναφέρεις και από ποια περιοχή είσαι; Αν έχει και κανένας άλλος κάτι νεότερο καλό είναι να το γράψει.

Link to comment
Share on other sites

απο αλεξανδρουπολη απλα σου λεω οτι ειχα ετοιμο το γραφειο απο ιανουαριο κ εκανα αιτηση την πρωτη μερα του προγραμματος...αριθμο αιτησης 17xxx αν κ δεν νομιζω οτι παιζει ρολο αυτος ο αριθμος..παω για ραντεβου κ μαλιστα θα τους ζητησω κ τωρα αν θελουν να ερθουν οποτε θα εχω νεοτερα συντομα

Link to comment
Share on other sites

και εμενα σημερα μου ηρθε η προεγκριση απο οαεδ στην πατρα.Αλλα δεν μου εχει ερθει ενημερωτικο email οποτε θα παρω τηλ απο αυριο.Ξερει κανεις απο αυτους που εχουν ενταχθει παλαιοτερα στο προγραμμα σε ποσο καιρο θα μπει η 1η δοση γιατι τα εχω αναγκη?

Link to comment
Share on other sites

"ΠΡΟΕΓΚΡΙΣΗ ΕΝΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ" και σε μένα άντε επιτέλους!

Είμαι στη Θεσσαλονίκη, έκανα αίτηση μετά απο 1 εβδομάδα που είχε βγει η επιδότηση.

 

Τώρα που ξέρω ότι μπήκα στα σίγουρα στο πρόγραμμα θέλω να κάνω μερικές αλλαγές ακόμη στο γραφείο μου όπως να βάλω κάτι πινακίδες και κάτι τέτοια. Τα παρήγγειλα αλλά θα έρθουν από βδομαδα. Ελπίζω να μην θέλουν να δουν το γραφείο πολύ σύντομα. Να προλάβω να το τελειώσω...

 

Και αυτοί, αυγουστιάτικα που όλοι θέλουμε να πάμε διακοπές βρήκαν να το βγάλουν?!

Αλλά για επειδη είναι Αύγουστος μάλλον θα αργήσουν να έρθουν και για τον έλεγχο.

 

@panic231: Συνήθως έρχονται μετά απο κανά μήνα και τα λεφτά τα παίρνεις μετά απο κανά μήνα που έχουν κάνει τον έλεγχο. Δηλαδή κάνε υπομονή μέχρι τον Οκτόβρη...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τώρα που το έλεγξα βλέπω ότι γράφει "ΠΡΟΕΓΚΡΙΣΗ ΕΝΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ", και είχα κάνει την αίτηση από 31 Μαίου, περιοχή Ιωαννίνων.Άντε επιτέλους γιατί το περίμενα πως και πως. Να αρχίσουμε να κινούμαστε λίγο.Αν και Αυγουστος δε πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.