Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

Πόσο καιρό πριν την αίτηση σταμάτησε να λειτουργεί σαν τεχνικό γραφείο ; (αν <1 χρόνου, ξέχασε το -όπως-και-εμείς-άλλωστε- και κάνε τον σταυρό σου).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το κορόιδο μηπως και δεν το ελέξουν?

και πως θα το ελένξουν;;;;

απλά θα σε ρωτήσουν και εσύ θα πεις όχι

το πολύ να ρωτήσουν τι ήταν πριν ο΄ποτε σκέψου κάτι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Εμενα πάντως απο τον ΟΑΕΔ στην Θεσσαλονίκη μου είπαν οταν έρθουν για αυτοψία να έχω έτοιμη μια υπευθυνη δήλωση απο τον ιδιοκτητη του χώρου που νοικιάζω που να αναφερει οτι πριν απο μένα δεν ήταν επαγγελματικη στέγη αλλου μηχανικού.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν αρχισει δλδ τις αυτοψιες στη Θεσσαλονικη? Ή απλώς τους ρώτησες? Γιατι εχω καταντήσει να φοβαμαι να παω διακοπες...:(

Link to comment
Share on other sites

Εχουν αρχισει δλδ τις αυτοψιες στη Θεσσαλονικη? Ή απλώς τους ρώτησες? Γιατι εχω καταντήσει να φοβαμαι να παω διακοπες...:(

]

 

οχι δεν αρχισαν ακόμη.Στο περιμενε είμαι και εγώ απλά ή υπάλληλος απο τον ΟΑΕΔ μου το είπε τότε που πήρα την βεβαιωση συμμετοχής στο προγραμμα.Πριν κανα δίμηνο δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

και πως θα το ελένξουν;;;;

απλά θα σε ρωτήσουν και εσύ θα πεις όχι

το πολύ να ρωτήσουν τι ήταν πριν ο΄ποτε σκέψου κάτι

 

Αυτο ακριβώς που λέει η συνάδελφος. Εδώ γνωρίζω περίπτωση που δούλευε με 8μηνη σύμβαση στο Δημόσιο και κατάφερε να πάρει και την επιδότηση. Την πάπια και ο Θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

Το ξεχναω...!!!

Το θέμα ειναι να το πω στον ΟΑΕΔ μηπως βρεθει καποια λυση ή να κανω το κορόιδο μηπως και δεν το ελέξουν?

 

Το θέμα είναι να πάρεις την υπεύθυνη δήλωση από τον ιδιοκτήτη και να το ξεχάσεις για πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Την βεβαίωση συμμετοχής απλώς την κρατάμε και την δείχνουμε όταν έρθουν για έλεγχο;

Δεν θυμάμαι να την ζητούσε πουθενά στην ηλεκτρονική αίτηση...

 

Πάντως ακόμη στο στάδιο επεξεργασίας βρίσκομαι, εως τώρα δεν νομίζω να έχει εγκριθεί κανένας και όταν ρωτάω στον ΟΑΕΔ μου λένε ότι δεν ξέρουν τίποτα και να κοιτάω την αίτηση μου στο internet πως παει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.