Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

Κάνεις δεν με πήρε τηλέφωνο, μα κανείς και όταν τους είπα Δεν μπορούσατε να μου κάνετε ένα τηλέφωνο πρώτα, μου είπαν Όχι, τότε θα ήταν σαν να κλείναμε ραντεβού..

που είναι το ειδοποιητήριο; ωέο

 

σου το αφήσαν 3 φορές και κάποιος το πήρε :roll:

 

ή το είδες και έκανες τον κινέζο :shock:

 

για να μην πω οτι ίσως να είναι και αριθμημένα διπλότυπα οπότε πρεπει να σου δείξουν το απόκομμά τους

για τηλεφώνησε στα κεντρικά να ξέρουμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα ειδοποιητήρια ήταν σε απόσταση μιας εβδομάδας και όντως! είχα φουλ επιβλέψεις εκείνο το διάστημα...

Μετά από 15 μέρες, δεν έχασαν χρόνο, και μου διέκοψαν το πρόγραμμα.

 

Και αυτό είναι το εντελώς παράλογο. Υποτίθεται ότι είσαι ελεύθερος επαγγελματίας και στους δρόμους για να ζήσεις και απαιτούν να είσαι κλεισμένος στο γραφείο σου και να περιμένεις την αυτοψία.

 

Στα κεντρικά ακόμα εκδικάζουν, εν τω μεταξύ, υποθέσεις από το Μάιο..

Link to comment
Share on other sites

εσυ παιδί μου τα είδες τα ειδοποιητήρια και δεν επικοινώνησες μαζί τους

 

ή στα έδειξαν προ τετελεσμένων γεγονότων;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή είναι η βλακεία. Τα είδα αφού είχε βγει η απόφαση..

Δεν πρόλαβα να κάνω κιχ.

 

Τέλος πάντων, το βλέπω δύσκολο να έρχεται όλο αυτό με το μέρος μου.

Άντε να βγάλεις άκρη. Και δεν έχω άλλα αποδεικτικά πέραν των αποδείξεων παροχής υπηρεσιών για έργα που έτρεχαν εκείνο το διάστημα.

 

Είναι σε διαφορετικές περιοχές από την έδρα μου, οπότε στηρίζομαι στην εύνοια των κριτών (χμμ..)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα σε ολους!

ελαβα χαρτι απο τον οαεδ πως μπηκα καταρχην στο προγραμμα και πως θα κανονιστει ελεγχος εντος μηνος.

μεσα σε 1 βδομαδα ξοδεψα περιπου 4000 ωστε να ειμαι καλλυμενος για το θεμα με τα τιμολογια.

εχω νοικιασει χωρο, αλλα επειδη ειναι σε γνωστο βαλαμε γιατον πρωτο χρονο συμβολικη τιμη 50 ευρω/μηνα. φυσικα εχω το μισθωτηριο θεωρημενο απο εφορια κλπ

παιζει να υπαρξει προβλημα με τον οαεδ λογω χαμηλης τιμης του ενοικιου?

με εχει φαει η αγωνια γιατι μεχρι να γινει ο ελεγχος και να πανε ολα καλα εγω εχω χρεωθει για να ξοδεψω τα 4000...

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

E, όχι, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Πρόσεξε μόνο γιατί νομίζω πως τα έξοδα πρέπει να είναι 4800ευρώ και όχι 4000ευρώ. Τσέκαρέ το.

Link to comment
Share on other sites

4800 πρεπει να έιναι τα έξοδα σου.

Τον ΟΑΕΔ δεν τον ενδιαφέρει το ποσό απλά τον συμωνιτικό σου.

Άντε σε καλή μεριά.

Link to comment
Share on other sites

Με τα 50 ευρω δεν εχεις προβλημα....εγω εχω ενοικιαστηριο 20 ευρω το μηνα μιας και το γραφειο ειναι ιδιοκτησια του πατερα μου αλλα παρολ'αυτα επρεπε να κανουμε ενα ενοικιαστηριο στην εφορια οποτε ο εφοριακος εβαλε την κατωτερη γι'αυτον τιμη.

Ημουν κι εγω στο προγραμμα του ΟΑΕΔ μεχρι πριν ενα μηνα οπου εγινε και ο τελευταιος ελεγχος και περιμενω τωρα και τα λεφτα της τελευταιας δοσης.

Link to comment
Share on other sites

ουφ! ησυχασα ειναι η αληθεια!

να ρωτησω και μερικα ακομα διαδικαστικα?

Πόσοι έλεγχοι γινονται?

Αφου έρθουν για έλεγχο περίπου σε πόσο καιρό βγαίνει η απόφαση και παίρνω την πρώτη δόση?

ευχαριστω για τις άμεσες απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.