Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν έχω ιδέα. Από Δευτέρα θα πάω στον ΟΑΕΔ και πιστεύω να βγάλω κάποια άκρη. Για ό,τι νεότερο θα σας ενημερώσω. Ωστόσο, αν κάποιος έχει νωρίτερα κάποιο νέο καλό θα ήταν να το αναρτήσει άμεσα γιατί το συγκερκιμένο θέμα ενδιαφέρει αρκετούς νέους μηχανικούς από όσο μπορώ να γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις κανει εναρξη μετα τις 2-1-09 μου ειπαν.εχει υπογραφει αλλα ακομα δεν εχει ερθει προς υλοποιηση.συντομα μαλλον....ελπιζω.

ρε παιδια ξερει κανεις εγω εχω γραφειο μαζι με τον πατερα μου και οπως διαβαζα στην προηγουμενη προκυρηξη μαλλον πρεπει να κανω αλλαγη εδρας για να δικαιουμαι?

ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Στον ΟΑΕΔ έχει βγεί η προκύρηξη να πάμε να την πάρουμε να δούμε τι λέει.;.διότι στο internet δεν βγήκε ακόμα...

 

:confused: νομίζω ότι πρέπει να πάμε όλοι στους κατά τόπους ΟΑΕΔ να βγάλουμε άκρη

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι παρακαλώ τη βοήθειά σας.

 

Τελείωσα τον Σεπτέμβρη και θα δώσω στο ΤΕΕ εξετάσεις για άδεια ασκήσεως επαγγέλματος αύριο Τρίτη 17-3-2009. Με βάση τις ανακοινώσεις του ΤΕΕ τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν στις 6-4-2009 και στη συνέχεια με αλφαβητική σειρα θα αποστέλλονται τα έγγραφα της άδειας ασκήσεως επαγγέλματος, (που σημαίνει 15 Απρίλη και αν...)

Από τα ποστ και μονο φαινεται οτι υπάρχει μεγάλη ζητηση για την επιχορήγηση και απο οτι φοβαμαι δεν θα προλαβω να δηλωσω μεσα στους πρωτους 6000 αφου οταν θα εχω αποκτησει αδεια ασκησεως επαγγελματος απτο ΤΕΕ θα ειναι ηδη αργα.

Οποτε θελω να ρωτησω :

 

1ον : Γνωριζει καποιος συνάδελφος ποτε περιπου θα ανακοινωθει η προκηρυξη ???

 

και

 

2ον : Μπορω να κανω εναρξη επιτηδευματος με το αντιγραφο διπλωματος από τη Σχολη μου χωρις να εχω αποκτησει αδεια ασκησεως επαγγελματος απο το ΤΕΕ ???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δν εχω καλα νεα για σενα...αλλα μην τρελενεσαι δινουν παραταση στην παραταση....τα κριτιρια που βαζουν δεν ειναι ευκολο να τα πληρεις οποτε οι 6000 ισως ειναι αρκετοι. το προηγουμενο προγραμμα κρατησε 2 χρονια

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι παρακαλώ τη βοήθειά σας.

 

Τελείωσα τον Σεπτέμβρη και θα δώσω στο ΤΕΕ εξετάσεις για άδεια ασκήσεως επαγγέλματος αύριο Τρίτη 17-3-2009. Με βάση τις ανακοινώσεις του ΤΕΕ τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν στις 6-4-2009 και στη συνέχεια με αλφαβητική σειρα θα αποστέλλονται τα έγγραφα της άδειας ασκήσεως επαγγέλματος, (που σημαίνει 15 Απρίλη και αν...)

Από τα ποστ και μονο φαινεται οτι υπάρχει μεγάλη ζητηση για την επιχορήγηση και απο οτι φοβαμαι δεν θα προλαβω να δηλωσω μεσα στους πρωτους 6000 αφου οταν θα εχω αποκτησει αδεια ασκησεως επαγγελματος απτο ΤΕΕ θα ειναι ηδη αργα.

Οποτε θελω να ρωτησω :

 

1ον : Γνωριζει καποιος συνάδελφος ποτε περιπου θα ανακοινωθει η προκηρυξη ???

 

και

 

2ον : Μπορω να κανω εναρξη επιτηδευματος με το αντιγραφο διπλωματος από τη Σχολη μου χωρις να εχω αποκτησει αδεια ασκησεως επαγγελματος απο το ΤΕΕ ???

Ευχαριστω

 

Φιλε μου ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με εσενα.(εδωσα για την αδεια περιπου μια εβδομαδα πριν).γενικα τα προγραμματα κρατουν αρκετο καιρο, οποτε δεν νομιζω να το χασεις.(αλλωστε εστι λενε και απο τον οαεδ).προσοχη μονο οταν παρεις την αδεια μην κανεις καμια κινηση αν δεν συμβουλευτεις πριν το γραφειο του οαεδ.(πχ μην κανεις εναρξη στην εφορια).γενικα δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο αλλο κριτηριο που πρεπει να σε ανησυχει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.