Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανάκληση πολλών ΠΕΑ = πρόστιμο


ssouanis

Recommended Posts

Με τι δικαιολογία να το ανακαλέσουν. Στην ΕΥΕΠΕΝ θα περιμένουν να δούνε εάν οι αλλαγές που θα κάνεις θα είναι ίδιες με αυτές για τις οποίες ζήτησες ανάκληση.

Δε νομίζω να παίζει κάτι τέτοιο..

Άλλωστε μπορούν να κόψουν λίγα ευρώ. Σιγά τις κρατήσεις που θα χρεωθούν.

 

Η ανάκλησή του πάντως δεν έγινε δεκτή. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο στο μήνυμα που έβγαλε

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 39
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είχαν πει από την ΕΥΠΕΝ ότι εντός ολίγων ημερών από τότε που είχε βγει αυτός ο νόμος, θα έβγαινε διευκρινιστική από τον υπουργό για να καθορίσει τα πρόστιμα και να γίνει μια διαφοροποίηση των περιπτώσεων που θα υποβάλλονται. Όπως φαίνεται ακόμα βγαίνει αυτή η διευκρινιστική...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πληροφορίες, ότι σύντομα θα ανακοινώσουν ότι θα βγάλουν σύντομα την διευκρινιστική.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα να μην καθονται να ελεγχουν τα δυο xml για να δουν τι διορθωσες

Εγω χτες ανακαλεσα επειγον πιστοποιητικο, εξεθεσα ενα σημαντικο λογο ως κυριο λογο ανακλησης αλλα οταν εβγαλα το νεο, ειχα κι αλλες μικροτροποποιησεις.

Ποιος θα καθησει να ασχοληθει?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πληροφορίες, ότι σύντομα θα ανακοινώσουν ότι θα βγάλουν σύντομα την διευκρινιστική.

:lol: :lol: :lol: Γεια σου Ηρακλάρα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Χτες ζήτησα μια ανάκληση (είχα αλλάξει την αμοιβή αλλά δεν την πήρε την αλλαγή το σύστημα) η οποία απορρίφθηκε (ευτυχώς; )

 

Παρατήρησα κάτι καινούργιο :

1. Ημερομηνία / Ώρα Ακύρωσης: ΧΧ/ΧΧ/2013 / ωω:λλ

Λόγος Ακύρωσης: ...

Κυρώσεις Ν. 4122/2013: Όχι

 

 

Προφανώς έχουν ενημερώσει το σύστημα, είναι θέμα χρόνου να εφαρμοστούν οι ποινές.

Edited by sdim
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Όταν ο πελάτης δεν σε πληρώνει, έχουν περάσει μήνες, δεν μπορείς να κάνεις ανάκληση το πιστοποιητικό για να μην το χρησιμοποιήσει?

σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς. Δεν θα στο ανακαλέσουν για αυτό τον λόγο. Είναι δικό σου πρόβλημα να εισπράξεις την αμοιβή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.