Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

ε ναι πηγαινε με αυτα του κουφωματα . δεν νομιζω βεβαια για μικρες αποκλισεις να κοβουν τιποτα. αλλα για σιγουρια βαλε αυτα του κουφωματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βασικα αν εξαιρεσεις το ρολο εγω κοιταω να χρησιμοποιω του μαστορα

αν εχει ηδη επισκεφθει τον χωρο ή περιμενω να το κανει

 

αν εχω ηδη εκδοσει το πεα για τον α β λογο τοτε του λεω να βαλει στην προσφορα τα δικα μου

και να κανει μια ατυπη με τον ιδιοκτητη με τα πραγματικα και μεσω μιας μικρης υπερκοστολογισης της 1ης

να καλυψει την μικρη διαφορα

 

τωρα για το ρολο μπορεις να κανεις το εξης - προσοχη δε σου λεω ολοκληρωμενη αποψη, υποθεση εργασιας κανω -

αν εχει βαλει ρολο του λες πχ να βαλει καθαρο ανοιγμα και επιβαρυνεις τον αερισμο

το κοστος ρολου παει στα της σκιασης συστηματα

για τα u ακολουθω τον προμηθευτη και ζηταω με την προσφορα και τα πιστοποιητικα... μιλαμε για πολυ τηλεφωνο ομως

μπλα μπλα μπλα μπλα :mrgreen:

 

 

αν καταλαβα καλα ...

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τη συζήτηση αλλά σχετικό με το θέμα ... προσοχή στη λέξη "απαιτούμε" ...

130415_ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ_ΑΔΙΚΗ ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ' ΟΙΚΟΝ.pdf

Link to comment
Share on other sites

μονο και μονο που πιασαν τις τραπεζες στο στομα τους - απορω πως το τολμησαν -

ειναι καμμενοι απο χερι

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ΟΤΤΟ

Η κατασταση ειναι ΜΗ αναστρεψιμη πλεον διοτι και τα δελτια ειναι κομμενα και τα κουφωματα τοποθετημενα κανονικα

Η προσφορα εχει δοθει με τα αρχικα μετρα, τα οποια και εγραψε στο ΤΔΑ του

Τα εντυπα ολα εχουν συμπληρωθει με το συνολικο εμβαδον των κουφωματων που αυτος μου εδωσε.

Τωρα το να γυρισω και να αλλαξω τα τετραγωνικα των κουφωματων μου φαινεται κομματακι κουλο

 

Οποτε λεω να προχωρησω με οτι μου εδωσε και να μην αποκλινω απο την 1η φαση

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μπει.

Το πρόγραμμα επιδοτεί αντικατάσταση υφιστάμενων κουφωμάτων για παράδειγμα, όχι τοποθέτηση σε ανοίγματα που δεν έχουν κούφωμα.

 

Αλλά τίθεται εκτός και από την μη ύπαρξη παροχής ρεύματος, καθώς το ακίνητο πρέπει να φαίνεται ότι κατοικείται σαν οικία τα τελευταία χρόνια.

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις π.χ. μόνο την αντλία θερμότητας (δεν κάνω αντικατάσταση);

Στον οδηγό και στο site δεν είδα κάπου να ζητάει κάποιο χαρτί για το αντίθετο, εκτός και αν μου έχει ξεφύγει.

Link to comment
Share on other sites

Το εξοικονομώ αφορά περατωμένες κατοικίες.

Επίσης ΠΕΑ εκδίδεται μόνο σε περατωμένα κτίρια και μάλιστα μετά την ηλεκτροδότηση και όχι σε υπό κατασκευή κτίρια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.