Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκτύπωση Διαδικτυακού Ειδοποιητηρίου ΤΣΜΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

Μόλις εκτύπωσα το ειδοποιητήριο Α 2015 (άνω πενταετίας) .Ποσό : 2075.52€ 

 

Είχα πληρώσει Β 2014 : 2310€ 

 

Ξέρει κανείς κάτι???

Πώς αυτό το καλό???

Για την ακρίβεια είχες πληρώσει 2.310,60 € / 6 = 385,10 [€/μήνα]. Αυτό το ποσό ήταν για τους "παλιούς" ασφαλισμένους (προ '93) άνω πενταετίας, με την ειδική προσαύξηση, δηλαδή: (832,02+83,22) + (499,20+83,22) + (166,38+16,62) + (249,60+24,96) + (268,32+27,06) + 10 (ΟΑΕΔ) = 2.310,60 €

 

Αν ήσουν στο καθεστώς των "νέων" ασφαλισμένων και άνω πενταετίας (2η ασφαλιστική κατηγορία), θα έπρεπε για το Β' 2014 να είχες πληρώσει: 423,10 [€/μήνα] * 6 μήνες = 2.538,60 €.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Και το μείωσαν απο μόνοι τους;; Και αν κανεις την αιτηση θα παει ακομη πιο κάτω; Δεν καταλαβαίνω τιποτα δεν εχω όρεξη να ασχοληθώ πλέον. Θα επανέλθω πλέον μετα τις διακοπές ελπίζοντας να ξερουν τι τους γινεται...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πλήρωσε κανείς μέσω ebanking ετε το ειδοποιητήριο Α2015; Δεν αναγνωρίζει με τίποτα το αριθμό ειδοποιητηρίου (έχει ενα κενό πριν το τελευταίο ψηφίο και έχω δοκιμάσει τα πάντα , παύλα , 0 μπρός πίσω μέση )και δεν βγάζει το όνομα για να προχωρήσει...   

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ενημερωθουν οι τραπεζες απο το τσμεδε για τα στοιχεια πληρωμης για να μπορεσει να γινει η πλγρωμη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι νέα μηχανικός (μετά το 1993). Όταν βάζω τα στοιχεία μου, μου λέει "Δεν έχει εκδοθεί ειδοποιητήριο για το A2015."

Σύμφωνα με την ανακοίνωση δεν έπρεπε να έχει βγει από χθες;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λύθηκε το θέμα με το ebanking της ΕΤΕ μάλλον σήμερα ενημερώθηκαν οι τράπεζες.

elliebar επικοινώνησε με ΤΣΜΕΔΕ. Κάποιο μπέρδεμα έχει συμβεί σε εσένα

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα χθες στην Attica Bank να βαλω στην καρτα μου το ποσον και με ενημερωσαν πως ολα τα ειδοποιητηρια που εκδοθηκαν τη χθεσινη ημερα δε μπορουσαν να εξοφληθουν διοτι το ΤΣΜΕΔΕ δεν ειχε αποστειλει τους κωδικους.

Θα ξαναπαω σημερα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.