Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο Υπουργείο Παραγωγικής Ανασυγκρότησης, Περιβάλλοντος και Ενέργειας


Engineer

Recommended Posts

Εγώ δεν ξέρω μπορεί να είναι σύμπτωση αλλά από την μέρα των εκλογών έχω κλείσει τρεις δουλειές από την οποία η μια μεγάλη Και ήρθε το αποκορύφωμα και πάνω που είχα μείνει ταπί , πριν λίγο πέσανε και χρήματα που περίμενα αργότερα Αν δεν είναι σύμπτωση , όπως μου είπε και ένας συνάδελφος από ΗΠΑ που συζητούσα χτες από fb , τότε είναι καλό σημάδι 

Link to comment
Share on other sites

Φοβούνται μην "σκάσουν" οι τράπεζες και τα επενδύουν μην χάσουν και αυτά, η μήπως ήρθε η ανάπτυξη?

Link to comment
Share on other sites

από τις δουλειές που μου ήρθαν από μέρα εκλογών αν και ήταν αναμονή καιρό...

είναι για διασπορά  περιουσιακών ακινήτων

ξεπούλημα ακινήτων μέχρι και μισή τιμή από αντικειμενική

τακτοποιήσεις  μην γίνει καμία ανατροπή στον 4178

Link to comment
Share on other sites

εμένα όλες οι δουλειές που μου  ήρθαν είναι παραγωγικές  δηλαδή , άδειες εγκατάστασης για νέες κτηνοτροφικές μονάδες και επαναλειτουργία λατομείου σχιστολιθικών πλακών και μια άδεια δόμησης για παραθεριστική κατοικία Έλληνα του εξωτερικού 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ πως είναι λογικό GEORGE MICHEAL γιατί στην οικονομία παίζει σημαντικό ρόλο και η ψυχολογία,όταν  μετά από 40 χρόνια αλλάζει το πολιτικό σκηνικό και απομακρυνόμαστε από ομολογουμένως κακές πολιτικές (χωρίς βέβαια να ξέρουμε ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα εφαρμόσει καλές πολιτικές) θα βλέπουμε ανθρώπους πιο αισιόδοξους και διατεθειμένους είτε να επενδύσουν είτε να κάνουν κινήσεις που υπό άλλες συνθήκες δεν θα κάνανε.Το πόσο θα συνεχιστεί αυτό το κύμα αισιοδοξίας είναι στο χέρι του Τσίπρα και του επιτελείου του

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι , λεφτά υπάρχουν . Απλά οι έχοντες , περίμεναν να αγοράσουν στον πάτο , θεωρώντας ότι the cash is the king ισχύει πάντα . Αλλά το μὀνο που ισχύει είναι ότι τον πάτο και την κορυφή τους βλέπεις αφού τους περάσεις .

Link to comment
Share on other sites

Οι εκλογές και η κινδυνολογία της εξόδου από το ευρώ είχε λειτουργήσει σαν πρόφαση για να ακυρωθούν πολλές δουλειές και τώρα που επανήλθε η ομαλότητα ο κόσμος επιστρέφει σιγά σιγά στους φυσιολογικούς του ρυθμούς. Σε καμία περίπτωση βέβαια δε μπορούμε να πούμε ότι ήρθε η ανάπτυξη.

 

Ο κόσμος είναι αισιόδοξος διότι ξαλάφρωσε από το παραμύθι της σταθερότητας, το οποίο δε το άκουγες μόνο από τους πολιτικούς και την τηλεόραση αλλά και από σημαντικό ποσοστό του κόσμου, ιδίως συντηρητικά μυαλά μεγάλης ηλικίας. Αυτοί που έχασαν τις εκλογές τις έχασαν διότι το παράκαναν με την καταστροφολογία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.