Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ε.Σ. Μηχανικό


giannisp

Recommended Posts

Όχι, δεν κράτησα κάτι, αλλά αφού το ξεκινήσαμε, είπα να το εξελίξουμε !

 

@Παναγιώτης : σε παραπέμπω στο http://www.michanikos.gr/showthread.php?p=94216#post94216 - νομίζω στα ίδια πλαίσια κινήθηκε και η δική σου "διόρθωση" (που έμεινε και ασχολίαστη μετά :wink: ).

 

 

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

οτι και να λέτε...

736 Δ(ε) ΣΕ (χάλασε) κλιμάκιο λήμνου (736 ΔΣΕ)... έδρα Κασπακας... ολα τα λεφτα.!!!

Άμα πετύχεις και τον γαύρο ταγματάρχη του κλιμακίου (δεν λέμε ονόματα, sic!) την έχεις κάνει λαχείο. Ακριβώς από πάνω (στα 10 μέτρα) είναι ο ΛΜΧ Κάσπακα (88 ΛΜΧ) και από οτι είχα ακούσει όσο ήταν ο ... Μπογιας είχαν μαυρίλα. Πόσο λίγο απέχει το σκότάδι από το φως, (το μαύρο από το άσπρο). Όπως θα έλεγε και ο συγγραφέας Tom Robins, το φώς και το σκοτάδι περιστρέφονται τυλιγμένα σαν δύο φίδια, σαν σπείρα dna, προσπαθώντας το ένα να κατασπαράξει το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

οτι και να λέτε...

736 Δ(ε) ΣΕ (χάλασε) κλιμάκιο λήμνου (736 ΔΣΕ)... έδρα Κασπακας... ολα τα λεφτα.!!!

Άμα πετύχεις και τον γαύρο ταγματάρχη του κλιμακίου (δεν λέμε ονόματα, sic!) την έχεις κάνει λαχείο. Ακριβώς από πάνω (στα 10 μέτρα) είναι ο ΛΜΧ Κάσπακα (88 ΛΜΧ) και από οτι είχα ακούσει όσο ήταν ο ... Μπογιας είχαν μαυρίλα. Πόσο λίγο απέχει το σκότάδι από το φως, (το μαύρο από το άσπρο). Όπως θα έλεγε και ο συγγραφέας Tom Robins, το φώς και το σκοτάδι περιστρέφονται τυλιγμένα σαν δύο φίδια, σαν σπείρα dna, προσπαθώντας το ένα να κατασπαράξει το άλλο.

 

Ελα ρε ''ψηλέ'' (μην ξεχνάμε και την στρατιωτική ορολογία). Πότε ήσουν εκεί?? Και εγώ εκεί υπηρέτησα....ξαναπάω άνετα 2 χρονάκια φαντάρος. Αλλά μόνο ΔΣΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

301 σειρα.

Πέρυσι τέτοια εποχη, (Μάιος-Σεπτεμβριος), ξύπνημα το πρωί και γραφειάκι για καμία αρχειοθέτηση ή καμια επιβλεψούλα.

Στις 3μιση το μαγιώ και παραλία. Ίσως έχω κάνει 60-70 μπάνια πέρυσι. (άλλωστε τα τρίκαλα δεν ήταν κοντα να... πεταχτώ σπίτι).

Φυσικά είχα το laptop και όταν είχε κακό καιρό στην "Νεφέλη" για WIFI.

(Το laptop δεν ήταν "προβλεπέ" αλλα "κοινά αποδεκτο").

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που είδα την σειρά του, μαλλον ποντικαρά έπρεπε να πω...:) Και εγώ στη ΔΣΕ 70 μπάνια έκανα. Και από τον Αυγουστο του 2004 που απολύθηκα έως σήμερα ζήτημα να έχω κάνει 20.... Γι αυτό ΔΣΕ και πάλι ΔΣΕ!!!!

 

@ CHRISVEN

Αν μου εξασφαλίσεις θεσούλα σε ΔΣΕ.... 3-4 μηνάκια στα κάνω. Μην χάσεις και την ευκαιρία να λες ιστορίες για τον στρατο όταν γεράσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Σπούδασα, σπουδασα, σπουδασα.... περίμενα, περίμενα, περίμενα.... αλλά τελικά με "πήρε" η 12μηνη υποχρεωτική...

Τεσπα,

 

@ strudel 7878

αν καίγεσαι να ξαναπάς πήγαινε στη θέση μου.

9 μηνάκια. το νοέμβριο μπαίνω.

 

Φίλε μου, αν μπορέσεις να πας ΔΣΕ (οχι αθήνα, αλλά κλιμάκιο (πχ Ρόδος, Λήμνος)) θα κάνεις ζωάρα. Εναλλακτικά ΚΑΑΥ (Ασπροβάλτα, Λάρισα, και αλλού). Σκοπιές θα δείς μόνο στην εκπομπή της ΝΕΤ.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που είδα την σειρά του, μαλλον ποντικαρά έπρεπε να πω...:) Και εγώ στη ΔΣΕ 70 μπάνια έκανα. Και από τον Αυγουστο του 2004 που απολύθηκα έως σήμερα ζήτημα να έχω κάνει 20.... Γι αυτό ΔΣΕ και πάλι ΔΣΕ!!!!

 

Ποντικαρά ποντικαρά, μάζεψε λίγο την ουρά, γιατί σηκώνει σκόνη και τους παλιούς λερώνει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.