Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 04. Διαχείριση σχεδίων, αρχείων (layouts, viewports, plotting, images)


iovo

Recommended Posts

To προγραμμα που δουλευεις ( ποιο ειναι;; ) οταν θα πηγαινεις να κανεις εκτυπωση εκτος απο τον κανονικο-φυσικο-απτο εκτυπωτη θα σου εμφανιζει λογικα και εναν εικονικο εκτυπωτη που θα σωζει σε αρχειο. Κανε δοκιμες να δεις τι αρχεια βγαζει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,έχω κάνει ένα πίνακα με τύπους στο εxcell,τον μεταφέρω στο autocad (ole object) αλλα κατά την εκτύπωση δεν εκτυπώνεται σωστά (τρεμούλιαζουν τα γραμματα του).Καμιά ιδεά?

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, ckiriako

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω μια απορία για το autocad.

Πως μπορώ από το AUTOCAD 2006 να σώζω σαν προεπιλογή τα σχέδια μου στο AUTOCAD 2000 χωρίς να δίνω κάθε φορα την εντολή Save As και κάνοντας κάθε φορά την επιλογή . Νομίζω πως γίνεται από το tools/options/open and save (στο 2000 που χρησιμοποιώ γίνεται - ισχυει to ιδιο για το 2006 που σκέπτομαι να αναβαθμιστώ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά από εκεί γίνεται. Και ισχύει το ίδιο και για τις παραπάνω εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε καποιον τροπο να εξαγουμε ενα σχεδιακi απο το Autocad σε μορφη εικονας χωρις να χασει την ποιοτητα του κ να φαινονται τα πιξελ...Με αντιγραφη-επικολληση δεν γινεται σιγουρα..ουτε με εξαγωση ως jpeg..Καμια αλλη ιδεα???

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.