Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μποϋκοτάζ στα Γερμανικά προϊόντα


Recommended Posts

 

..............................

Σημείωση: Για όσους δεν το γνωρίζουν, η Γερμανία και η Ιαπωνία είναι χώρες υπο κατοχή.

Παράδειγμα δεν τους επιτρέπεται να διατηρούν στρατό ή άρματα μάχης πάνω απο ένα αριθμό.

 

Ενω εμείς που δεν είμαστε χώρα υπό κατοχή και διατηρούμε το στρατό που θέλουμε........

(χωρίς παρεξήγηση, δεν απευθύνομαι σε εσένα προσωπικά gekol)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 34
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχει υπογραφεί η συνθήκη ειρήνης το 1990 με την ενοποίηση των Γερμανιών και έχει πάψει αυτό καθεστώς πλέον επισήμως .

Γιά την Ιαπωνία νομίζω ότι υπάρχει μιά αντίστοιχη συμφωνία που όμως της κρατάει χαμηλό στρατό , γιατί και η ίδια σαν θύμα των πυρηνικών όπλων και του μιλιταρισμού , έχει επιλέξει αυτή την λογική .

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση: Για όσους δεν το γνωρίζουν, η Γερμανία και η Ιαπωνία είναι χώρες υπο κατοχή.

Παράδειγμα δεν τους επιτρέπεται να διατηρούν στρατό ή άρματα μάχης πάνω απο ένα αριθμό.

η ουσια της απουσίας του στρατού, είναι της απουσίας δαπανών για τη διατήρηση του στρατου, εξοπλισμόι κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εμ ρε παιδια, αν καποιος για να ανοιξει σε ενα βουνο φαρμα εκτροφης ζωων πρεπει να τραβιεται με ενα σωρο αδειοδοτησεις για ποσο καιρο πως περιμενουμε να εχουμε ανεπτυγμενο πρωτογενη τομεα?

Οταν ποσα νησια στα οποια υπαρχουν κτηνοτροφοι δεν εχουν σφαγεια, και πρεπει να κουβαλανε τα ζωα 6 ωρες στο καραβι και ποσες αλλες στο φορτηγο να τα πανε στερια για σφαξιμο πως περιμενουμε να ειναι ανταγωνιστικος ο κτηνοτροφος απεναντι στον γερμανο που ειναι 50 χρονια μπροστα?

Οποτε ολα τα φερνουμε απο εξω.

Παραειναι απλουστευμενο αυτο που εγραψα πιο πανω αλλα καταλαβαινετε τι θελω να πω.

Link to comment
Share on other sites

Βοοειδη παρακαλω!!!

 

Γιατί παραξενεύεστε ρε παιδιά , βοδινό εισάγουμε από Γαλλία ,Γερμανία και Ολλανδία.

Τα δικά μας τα έχουμε κυρίως για παραγωγή γάλακτος.

Γενικά στο λεκανοπέδιο τρώτε πολύ χαμηλής ποιότητας κρέατα.

Εγώ θα ξεκινήσω την προπαγάνδα μου.

Αντί για Α3 , ΒΜW σειράς 1 προτείνω

την Ιουλιέτα (Giuletta) .

Για τις Μercedes A και Β class δεν προτείνω τίποτα γιατί δε μπορώ να βρω τόσο χάλια αυτοκίνητα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

συναδελφε εχω δικα μου ελαιοκτηματα (λιγα βεβαια) αλλα παω στο λιντλ και αγοραζω εληες ,διοτι τις δικες μου δεν με συμφερει να τις μαζεψω.αυτο τα λεει ολα.

δεν ειναι η γραφειοκρατια μονο.ειναι οτι δεν συμφερει.προφανως οι γερμανοι εχουν πολυ μεγαλες επιχειρησεις και οχι ατομικες οπως εμεις με τα χιλια προβληματα των νησιων μας.απλα σε πολλα πραγματα δεν μπορουμε με τιποτα να συναγωνιστουμε τον ξενο ,λογω συνθηκων ,οργανωτικοτητας ,μεγεθους κλπ κλπ

οποτε η χρεοκωπια ειναι προεξοφλημενη ,ειδικα οταν εχουμε με τους ισχυρους αυτους το ιδιο νομισμα και οι γειτονες μας ειναι πολυ πιο φθηνοι (Βουλγαροι που ειναι και στην Ευρωπαικη Ενωση,Τουρκια στον τουρισμο κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.