Μετάβαση στο περιεχόμενο

Να προσφύγουμε ή όχι στο ΔΝΤ;


parist43

Να προσφύγουμε στο ΔΝΤ?  

16 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Να προσφύγουμε στο ΔΝΤ?

    • Ναί.εδώ που φτάσαμε δεν υπάρχει αλλη καλύτερη επιλογή
      1
    • Οχι.Τα πράγματα δεν ειναι τόσο σοβαρά όσο παρουσιάζοντε.
      8
    • Δεν ξέρω και είμαι προβληματισμένος
      7


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 452
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Δεν είναι θέμα γούστου...

Απλά στο site του Επίκουρου υπάρχει συγκεντρωμένη πολλή πληροφορία και τα περισσότερα γραφόμενά του έχουν εξαιρετική τεκμηρίωση.

Εδώ και λίγο καιρό που το εντόπισα διαβάζω σχεδόν κάθε μέρα από μερικά άρθρα. Και το συστήνω σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Και για όσους δεν κατάλαβαν ακόμη πώς έγινε να βρεθούμε στο ΔΝΤ τα λέει ο υφυπουργός στη συνέντευξή του εδώ (προσέξτε στην 2η απάντηση την 4η και 5η παράγραφο).

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακά τα links που δίνεται για το επίκουρο είναι στο site του. για όσους δεν το ξέρουν παλιότερα πριν περάσει στο site είχε blog

http://epicurus2day.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Ακουω οτι και η Αμερικη ειναι υπερχρεωμενη.και η Αγγλια.και ερωτω:αφου ολα τα κρατη ειναι χρεωμενα,οι δανειστες ποιοι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στην πραγματικότητα...

Σε αυτόν το κόσμο λοιπόν, τα κράτη δανείζονται από τράπεζες, επενδυτικά σχήματα κλπ κλπ. κι όχι απευθείας μεταξύ τους...

Τα κράτη δανείζονται με αυτούς τους ρυθμούς και με αυτούς τους όρους, γιατί πρέπει κάποιοι να δανείσουν για να αυγατίσουν τα λεφτά τους....

Link to comment
Share on other sites

Δλδ όλα τα κράτη μονομερώς έχουν εκχωρήσει ένα από τα βασικά στοιχεία της οντότητας τους, που είναι η έκδοση του κρατικού χρήματος σε κάποιους ιδιώτες;

Και γιατί το κάνουν αυτό; τι κερδίζουν; την εύνοια τους;

Σταματάω εδώ γιατί αρχίζω να ακούω τον εαυτό μου σαν Λιακόπουλο...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.