Μετάβαση στο περιεχόμενο

Fespa και αναβάθμιση σε EC


sundance

Recommended Posts

Ασε που κινδυνεύει με χαράτσι κάποιος ο οποίος αποφασίζει να αναβαθμίσει το Φεσπα τώρα..Δηλ θα πληρώσει αυτό το ποσό και κρίνοντας από τις δικές μας αντιδράσεις πολλοί θα κλείσουν την πόρτα στην LH και μετά η τελευταία για να ξανακερδίσει πελάτες θα ρίξει τις τιμές εάν δεν τις αυξήσουν οι άλλες εταιρείες.

 

Τεσπα η αναμονή μάλλον είναι η καλύτερη επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως τους πελάτες της (εμείς που αγοράζουμε) η LH θα πρέπει να τους σεβαστεί έμπρακτα και όχι να ζητάει 1600 ευρώ για αναβάθμιση όταν καινούργιο το πήρα 2400. Εγώ νιώθω και κάπως εξαπατημένος που δε με ενημέρωσαν πριν έξη μήνες όταν αγόραζα το fespa για αυτή την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, πιστεύω ότι το fespa έχει διαδοθεί τόσο κυρίως αρχαιότητας και επειδή το έχουν μάθει όλοι οι παλιοί μηχανικοί, σε καιρούς που οι επιλογές τους ήταν περιορισμένες. Σε αυτό βοήθησε και το ότι η όλη φιλοσοφία του δεν έχει αλλάξει ιδιαίτερα όλα τα χρόνια ύπαρξής του.

 

Για κάποιον νέο μηχανικό πάντως, με δυνατότητα δοκιμής και σύγκρισης του τι υπάρχει σήμερα στην αγορά, δε νομίζω ότι το fespa θα ήταν ψηλά στη λίστα των επιλογών του.

Και ως πρόγραμμα αλλά και ως τιμολογιακή πολιτική.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω λίγο τον συνήγορο του διαβόλου , αν και είμαι από αυτούς που θα "ξηλωθούν" για την αναβάθμιση , θυμίζω ότι σε άλλες συζητήσεις εκθειάζαμε το γεγονός ότι το fespa δεν χρεώνει συμβόλαια συντήρησης. Ισως γι αυτό οι τιμές της αναβάθμισης είναι αυτές.

 

Ετσι κι αλλιώς έχουμε καιρό να περιμένουμε.

 

Ερώτηση : Στις παραπάνω αναβαθμίσεις για τις οποίες έδωσαν τιμές συμπεριλαμβάνονται και τα πεπερασμένα ?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως τους πελάτες της (εμείς που αγοράζουμε) η LH θα πρέπει να τους σεβαστεί έμπρακτα και όχι να ζητάει 1600 ευρώ για αναβάθμιση όταν καινούργιο το πήρα 2400. Εγώ νιώθω και κάπως εξαπατημένος που δε με ενημέρωσαν πριν έξη μήνες όταν αγόραζα το fespa για αυτή την αλλαγή.

 

Συνάδελφε κάτι δεν μας λες καλά.......

 

Απ τον Αύγουστο "το γνωρίζω πολύ καλά" μιας και εγώ το πήρα τον Οκτώβρη με είχαν ενημερώσει πως όταν θα βγουν οι E.C. θα είναι δωρεάν.....

 

Και αυτό ισχύει για όλους τους Νέους Πελάτες.

 

Μιας και το έψαχνα πολύ καιρό πριν, για την αγορά Λογισμικού Πακέτου, κατέληξα στην L.H. μιας και όταν και όποτε θα έβγαιναν στην αγορά θα τους είχα δωρεάν....

 

Αλίμονο να αγόρασες τον Νοέμβρη «ανάφερες τους 6 μήνες» το Πρόγραμμα σου και να σου είπαν ότι ξέρεις θέλω και τόσα για την αναβάθμιση….

Κάτι δεν πάει καλά…..

 

Την αγορά του Προγράμματος την έκανα τον Οκτώβρη……

 

Ας μάθουμε να το ψάχνουμε και λίγο μόνοι μας το όλο θέμα και να έχουμε την δική μας κρίση.....

 

Μηχανικοί είμαστε.....

Link to comment
Share on other sites

Το πιο παράλογο είναι το ποσό για τους Ευρωκώδικες.Λίγο πρόχειρα που τους είδα δεν παρατήρησα σημαντικές διαφοροποιήσεις από ΕΑΚ-ΕΚΩΣ ,τέτοιες που να δικαιολογούν αυτό το ποσό.Απλώς επειδή είναι η μόνη αναβάθμιση που θα χρειαστούμε για να κάνουμε την δουλειά μας όταν(.???) ισχύσουν οι ΕΚ από εκεί υπολογίζουν να βγάλουν κέρδος.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.