Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δωρεάν υπολογισμός αμοιβής μηχανικών και δημιουργία xml


Gousgounis

Recommended Posts

ακριβως το ιδιο γραφει και σε εμενα.προσπαθησα να δω λιγο το xml αλλα δεν εβγαλα άκρη.μηπως μπορεις να μας δωσεις μια βοηθεια?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 705
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στείλε μου το xml και το tinyURL (εαν το έχεις κρατήσει) με ένα email (θα το βρείς στην ιστοσελίδα) για να εντοπίσω το σφάλμα.

ίσως να πείραξα κάτι κατα λάθος στο τελευταίο update!

Link to comment
Share on other sites

Εντοπίστηκε και διορθώθηκε το σφάλμα μαζί με ένα ακόμη λαθάκι που εντόπισε ο ilias σχετικά με τον χρονικό προγραμματισμό.

 

Εάν θέλετε να παράγετε xml καθαρά με αναλυτικό προϋπολογισμό που δε περιλαμβάνει μελέτη αρχιτεκτονικών, θα πρέπει να δώσετε μία τιμή στα αρχιτεκτονικά για να υπολογιστούν οι κρατήσεις, όμως θα δώσετε "ΟΧΙ" στον μηχανικό που τα εκτελεί.

Link to comment
Share on other sites

Αποτυχία εισαγωγής έργου. [Παρουσιάστηκε πρόβλημα στην καταχώρηση των στοιχείων του έργου. [Εισαγωγή Αμοιβών Μελών] Σφάλμα στον έλεγχο εγκυρότητας των εργασιών: "ΜΕΛΕΤΗ ΧΡΟΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ" Στην εργασία "ΜΕΛΕΤΗ ΧΡΟΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ" το πεδίο "Συντελεστής επί του Προϋπολογισμού" πρέπει να έχει τιμές 0,1 ή 0,2.] -

- Δεν έγινε καταχώρηση των στοιχείων στη βάση δεδομένων.

 

Αυτά είναι που μου βγάζει σήμερα το λογισμικό του Τ.Ε.Ε. Δεν ξέρω αν κάνω εγώ κάτι λάθος. Έχετε υπ όψιν σας κάτι που θα μπορούσα να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε.

 

Δυστυχώς επειδή στις τελευταίες διορθώσεις δεν είχα χρόνο για δοκιμές, τις ανέβαζα αμέσως. Τελικά πειράζεις κάτι και χωρίς να το καταλάβεις χαλάς κάτι άλλο!

Ευχαριστώ όλους όσους κάνουν δοκιμές και συμβάλλουν στην εξέλιξη του προγράμματος.

 

Υ.Γ. Ελπίζω αυτό να ήταν το τελευταίο σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

Αποτυχία εισαγωγής έργου. [Παρουσιάστηκε πρόβλημα στην καταχώρηση των στοιχείων του έργου. [Εισαγωγή Αμοιβών Μελών] Σφάλμα στον έλεγχο εγκυρότητας των εργασιών: "ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΕΛΕΤΗΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΩΝ" Η εργασία "ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΕΛΕΤΗΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΩΝ" έχει λάθος τιμή στο πεδίο "Τύπος Εργασίας".] -

- Δεν έγινε καταχώρηση των στοιχείων στη βάση δεδομένων.

 

το σημερινό σφάλμα.... Συγγνώμη που συνέχεια κάνω σχόλια, αλλά είναι το πιο εύχρηστο απ'όλα όσα έχω δει και θα ήθελα να καταφέρω να το χρησιμοποιήσω. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μη ζητάς συγνώμη Αφροδίτη, στις παρατηρήσεις σας βασίζομαι για να γίνονται βελτιώσεις.

 

Το σφάλμα εντοπίστηκε και διορθώθηκε.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.