Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπάρχουν δουλειές για μηχανικούς;


tektonas80

Recommended Posts

συνάδελφε tpanag

όχι δεν θα πέσουμε όλοι μαζί, όπως και δεν τα φάγαμε όλοι μαζί υπάρχουν αρκετοί που δεν τους αγγίζει τίποτε

είδες τι έγινε με την μεταφορά καταθέσεων στο εξωτερικό?

διάβασες τι είπαν ο Συνταγματολόγος Κασσιμάτης, ο καθηγητής Μπέης και ο οικονομολόγος Καζάκης τελευταία?

αυτά μπάς και ξυπνήσουμε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θεοχαρη δυστυχως μου θυμιζουν το ανεκδοτο με τον ελεφαντα και τα μυρμηγκια..

Εκει που παταγε ο ελεφαντας τα μυρμηγκια φωναζει καποιος "Πνιξτον Μητσο.."

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί, ας μας πουν οι πολιτικοί μηχανικοί, πόσα κτίρια στην Ελλάδα είναι ασφαλή για τις οικογένειές μας, πόσα σχολεία ασφαλή για τα παιδιά μας, πόσα νοσοκομεία για τους ασθενείς, πόσα δημόσια κτίρια κλπ....(από άποψη κυρίως αντοχής στους σεισμούς) και μετά μπορούμε να συζητήσουμε για το αν υπάρχει δουλειά για εμάς τους μηχανικούς....

 

 

(Από την άλλη 200.000 νέα κτίρια είναι αδιάθετα....)

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρει τα λεφτα ο κοσμος για να επισκευασει/ενισχυσει τα κτηρια του??

Που θα βρει τα λεφτα το κρατος για να επισκευασει/ενισχυσει τα δημοσια κτηρια...??

 

Μετα να δεις φεσια που θα πεσουν...

 

ΥΓ. Μη μου πεις οτι περιμενεις λογω ΟΑ ενισχυσεις να "βουτηξεις" και κανενα ΚΕΝΑΚ λογω ριζικης ανακαινισης.......:smile:

Πλακα κανω, το ξερω οτι κανεις και κατασκευες..

Link to comment
Share on other sites

1. Όχι φίλε, δεν κάνω κατασκευές.

2. Αυτό που λέω δεν με αφορά άμεσα μιας και δεν είμαι πολ. μηχανικός.

3. Λέω για την κοροϊδία του ΚΕΝΑΚ όταν τόσα κτίρια πρέπει πρώτα να ενισχυθούν / γκρεμιστούν... κι εμείς μιλάμε για ενεργειακή επιθεώρηση...

4. 30.000.000.000 € ''έφυγαν'' για τις τράπεζες του εξωτερικού το 2010. Από στοιχεία της Εθνικής Τράπεζας. Όπως βλέπεις λεφτά όντως υπάρχουν, σε ποιες τσέπες όλοι γνωρίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

1. Ok...λαθος μου..

2. οκ

3. ΣΥΜΦΩΝΩ...να σου πω ομως οτι ακουσα απο συναδελφο ΠΜ να λεει "Ελα μωρε σιγα μην πεσουν τα κτηρια...."

4. Τα 30.000.000.000 δεν τα ειχε ο απλος κοσμακης οπως καταλαβαινεις..

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε tpanag

όχι δεν θα πέσουμε όλοι μαζί, όπως και δεν τα φάγαμε όλοι μαζί υπάρχουν αρκετοί που δεν τους αγγίζει τίποτε

είδες τι έγινε με την μεταφορά καταθέσεων στο εξωτερικό?

διάβασες τι είπαν ο Συνταγματολόγος Κασσιμάτης, ο καθηγητής Μπέης και ο οικονομολόγος Καζάκης τελευταία?

αυτά μπάς και ξυπνήσουμε!!!!!

 

Όλοι μαζί θα πέσουμε. Επιμένω. Ας έβγαλαν τα λεφτά τους έξω. Πόσο θα τρώνε από τα "έτοιμα"; Η Ελλάδα έπαψε οριστικά να είναι "παράδεισος" και για αυτούς. Πιστεύεις π.χ. ότι κάτι "μεγάλες κατασκευαστικές" με νοοτροπία και οργάνωση (εντελώς μα εντελώς) δημοσίου τομέα και συντηρούμενες από την δημόσιο τομέα μάλιστα (κραικοδίαιτες ουσιαστικά-ονόματα δεν υπάρχει λόγος να αναφέρω ξέρουμε οι περισσότεροι), έχουν κανένα μέλλον δραστηριοποίησης στο εξωτερικό και σε σοβαρές χώρες; Κανένα απολύτως λέω εγώ. Τελείωσε η χώρα, τελειώσαμε εμείς οι πολίτες, τελείωσαν και αυτές. Όλοι πέφτουμε στο γκρεμό. Κάποιοι δικαίως κάποιοι άλλοι αδίκως ίσως.-

Link to comment
Share on other sites

λάθος όταν πέσουμε (θέμα χρόνου και να εξοφλήσουν πρώτα τα ελληνικά ομόλογα οι γερμανογαλλικές τράπεζες) αυτοί που έχουν το χρήμα έξω θα ερθουν να εκμεταλλευτούν τα πάντα...

 

η ζωή δεν θα σταματήσει...απεναντίας θα γίνει πολυ πιο άνετη για αυτούς και δουλική για εμάς

παραδείγματα στον πλανήτη...άπειρα ακομα και σημερα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερινή αγγελία:

 

"ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΑΣ ή μηχανικός ζητείται για έκδοση ενεργειακού πιστοποιητικού

Περιοχή: Βύρωνας"

 

Προφανώς για τον συντάκτη της αγγελίας, ο αρχιτέκτονας δεν είναι μηχανικός...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.