Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

Έχει καταθέσει κανείς αυτές τις μέρες στο Αιγάλεω?

Μου είπαν ότι δεν μπορείς να καταχωρήσεις φάκελο πλέον αλλά στέκεσαι κάθε πρωί στην ουρά μήπως δεν έρθει κανείς και πάρεις την θέση του. Τα ραντεβού έχουν κλείσει μέχρι και τον Δεκέμβριο ενώ μόνο για σχέδια, περιμένεις ένα μήνα.

Ισχύει ότι δεν καταχωρούν πλέον φακέλους?

 

pavloselef όλο "ευχάριστα" νέα μας φέρνεις τελευταία...!!Μπορεί κάποιος άλλος να το επιβεβαιώσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας.

Μου έχει τύχει μια διόροφη μεζονέτα για την οποία στα σχέδια φαίνεται ότι οι δύο όροφοι επικοινωνούν με σκάλα και επίσης υπάρχει μια μεγάλη τρύπα δίπλα από τη σκάλα (κάθεσαι στο ισόγειο και βλέπεις το ταβάνι του 1ου!). Η τρύπα, όπως και η σκάλα φυσικά δεν κατασκευάστηκαν αλλά υπήρχαν μόνο για να μην μετρήσουν τα μέτρα και η διόροφη μεζονέτα να γίνει δυο χωριστά διαμερίσματα. Μπορούν να τακτοποιηθούν αφού είναι εσωτερική υπέρβαση δόμησης; Αν ναι πως (δεν είναι ούτε ημιυπαίθριος, ούτε σοφίτα, ούτε πατάρι κτλ);

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

─────────────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Μου έχει τύχει μια διόροφη μεζονέτα για την οποία στα σχέδια φαίνεται ότι οι δύο όροφοι...

 

Σαν δημιουργία παταριού που θα το δηλώσει ο ιδιοκτήτης του επάνω ορόφου

Link to comment
Share on other sites

pavloselef όλο "ευχάριστα" νέα μας φέρνεις τελευταία...!!Μπορεί κάποιος άλλος να το επιβεβαιώσει?

 

Ισχύει έτσι ακριβώς. Ραντεβού δεν υπάρχουν πια. Καταχώρηση φακέλων γίνεται. Πολύ απλά εφοδιάζεσαι με μεγάλη υπομονή γιατί μπορεί να χρειαστείς και όλη την ημέρα. Επίσης σας παρακαλώ να προσέξετε το εξής στο Αιγάλεω: Εχθές είχαν αναρτήσει μια λίστα για τους εκτός ραντεβού στο ημιισόγειο στην είσοδο του τμήματος όπου διεκπαραιώνεται η όλη ιστορία. Αφού αναγράψαμε κάποιοι τα ονόματα μας έξω και περιμέναμε πώς και πώς, κάποια στιγμή μας είπαν οι υπάλληλοι μέσα ότι δεν ισχύει η συγκεκριμένη λίστα αλλά μια άλλη την οποία είχαν οι ίδιοι στα χέρια τους και στην οποία θα έπρεπε να δηλωθεί κανείς φτάνοντας εκεί. Ρωτήστε καλού κακού!!!!!!!!!! Κυκλοφορούν πολλές λίστες! Μην περιμένετε άδικα!

Link to comment
Share on other sites

... Ρωτήστε καλού κακού!!!!!!!!!! Κυκλοφορούν πολλές λίστες! Μην περιμένετε άδικα!

 

τρελοκομείο, βρε παιδιά...

 

(σκεφτείτε ότι έχουμε ακόμα μπροστά μας δυόμισι μήνες... τι θα γίνει προς το τέλος; θα στήνουμε αντίσκηνα από βραδύς...; )

 

@iliaspap77 : έχω την εντύπωση ότι την σκάλα που αναφέρεις θα πρέπει να την έχει μετρήσει κανονικά στην δόμηση, αν έχω καταλάβει καλά την περιγραφή του χώρου. ίσως πρέπει να δηλωθεί μόνο το πατάρι που δημιουργήθηκε στο κενό (χωρίς να αναφερθεί ο διαχωρισμός σε δύο διαμερίσματα) και το υπόλοιπο να τακτοποιηθεί αργότερα με άδεια αλλαγής εσωτερικών διαμορφώσεων...(?) όλα θα εξαρτηθούν από τους ιδιοκτήτες (είναι ένας; είναι δύο με καλή σχέση μεταξύ τους; ...με κακή ;;;; )

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα όχι δεν ισχύει. Απλά το σκέφτονται γιατί δεν έχουν μαζέψει ούτε κατά διάνοια όσα υπολόγιζαν και ελπίζουν με την παράταση να μαζέψουν λίγα ακόμη.

 

Βασικά οι περισσότεροι το σκέφτονται να κάνουν τακτοποίηση αλλά επειδή υπάρχει κακό προηγούμενο από την προηγούμενη φορά περιμένουν να δούνε αν ανατραπεί κάτι στην πορεία. Λογικά θα υπάρξει ενα κύμα τακτοποιήσεων μέσα στο Δεκέμβριο οπότε όλοι θα βιάζονται και θα μας τρέχουν και εκεί να δείτε χαμό, και πιθανά κοντά στα Χριστούγεννα να ανακοινωθεί και κάποια παράταση.

 

Έτσι δεν γίνεται πάντοτε?

Link to comment
Share on other sites

pavloselef όλο "ευχάριστα" νέα μας φέρνεις τελευταία...!!Μπορεί κάποιος άλλος να το επιβεβαιώσει?

 

Όχι μόνο στο Αιγάλεω, τα ίδια γίνονται σε Παλλήνη και Αγ. Παρασκευή

Link to comment
Share on other sites

Και στην Αγ.Παρασκευή? δηλαδή τι γινεται? Ουρες ατελειωτες?

εγω σκεφτομουν να παω σήμερα αλλα αναβληθηκε... την Δευτερα να παω απο τις 7:00?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο Αγ.Παρασκευη ξεμπερδεψα αυθημερον...

Πηγα στις 14:00 και εφυγα στις 15:00....:)

Ουρα περιπου 10 ατομα...

 

ΥΓ : Λογω της πολυκοσμιας μαλιστα ημουν ο τελευταιος που πηρε αριθμο πρωτοκολλου...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.