Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

Καλό ερώτημα. Έχω την εντύπωση ότι τους διέφυγε (και) αυτό (να ήταν το μόνο...). Δε βλέπω το λόγο πάντως κάποιος ο οποίος εξοφλήσει το σύνολο της οφειλής του προστίμου πριν τις 28/4/2011 να μην επωφελείται της έκπτωσης του 10% ακόμα και αν πλήρωσε μια δόση και στη 2η αποφάσισε ότι θα εξοφλήσει το υπόλοιπο (πάντα πριν τις 28/4 εννοώ).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ!

 

Που θα πρέπει ο πελάτης μου να απευθυνθεί για την αλλαγή;

Στην τράπεζα; Η΄θα πρέπει να συνεννοηθώ εγώ με την πολεοδομία;

 

Αν γινεται (που ξαναλεω πιστευω οτι θα υπαρχει καποιος τροπος να γινεται - αλλα δεν το ξερω) τοτε πρωτα πολεοδομια θα πας..

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να κάνω τακτοποίση η.χ. Είδα στα σχέδια ότι έχει αλλάξει η είσοδος του δαμερίσματος, όπως επίσης και το ένα wc έγινε αποθήκη. Τι κάνω? τακτοποιώ κανονικα τον η.χ. και μέτα κάνω καποια ενημέρωση φακέλου για τις αλλαγές? ή δε χρειάζεται? και αν χρειάζεται τι δικαιολογητικα πρέπει να καταθέσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω έναν ιδιοκτήτη που θέλει να ρυθμίσει τον Η/Χ του σε , όχι πρώτη κατοικία, στην περιοχή της Αθήνας. Παρ' όλ' αυτά η μόνιμη κατοικία του είναι εκτός Αθηνών και συγκεκριμένα σε νησί. Αθήνα δεν έρχεται συχνά. Έχω ετοιμάσει τις αιτήσεις που αφορούν στη δική του υπογραφή. Πώς θα γίνει να τις υπογράψει? Γίνεται να εξουσιοδοτήσει κάποιον εντός Αθηνών? Πώς θα γίνει η εξουσιοδότηση: στα ΚΕΠ (όπως η ήδη υπάρχουσα γι' αυτόν που παραδίδει το φάκελο) ή πρέπει να γίνει σε συμβολαιογράφο? Μήπως στην ήδη υπάρχουσα (που έχω εξουσιοδοτήσει εμένα την ίδια για την καταθεση φακέλου) να προσθέσω στις διαδικασίες εξουσιοδότησης ότι μπορώ και να υπογράφω γι αυτόν και να μου τη στείλει υπογεγραμμένη?

 

Συγνώμη για τη φλυαρία και αναμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ετοιμάσει τις αιτήσεις που αφορούν στη δική του υπογραφή. Πώς θα γίνει να τις υπογράψει?

 

Στείλτε με κούριερ να τις υπογράψει και να θεωρήσει γνήσιο και σου τις στέλνει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Ή αυτό που λέει ο tpanag, ή στείλε του τα χαρτιά που έχεις ετοιμάσει γι αυτόν με email, να γλιτώσεις το χρόνο και το χρήμα της μίας ταχ. αποστολής, και μετά σου τα στέλνει αυτός ταχυδρομικά υπογεγραμμένα και επικυρωμένα.

Link to comment
Share on other sites

κάνω μία ρυθμιση και ο πελάτης θα πάει ο ιδιος να παραδώσει τον φακελο....αρα δεν χρειαζεται καποια εξουσιοδοτηση....σωστα? και στην αιτηση που αναφερει εξουσιοδοτημενος αντιπρωσοπος μπαινει τιποτα...η το ονομα του ιδιοκτητη....

Γινεται να παει ο ιδιος στην πολεοδομια?

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

-(...)ο πελάτης θα πάει ο ιδιος να παραδώσει τον φακελο....αρα δεν χρειαζεται καποια εξουσιοδοτηση....σωστα?

Σωστά

-και στην αιτηση που αναφερει εξουσιοδοτημενος αντιπρωσοπος

Τιποτα μην γράψεις

-Γινεται να παει ο ιδιος στην πολεοδομια?

Ναι, και εύχομαι να βγάλει άκρη:)

Link to comment
Share on other sites

ταχτοποιώ τμήμα υπογείου αποθήκης καταστήματος και το κενό πάνω από την είσοδο που έγινε πατάρι καταστήματος( προέκταση του νόμιμου)

 

χρήση χώρων και θέση χώρων σύμφωνα με την οικ. άδεια τι γράφω?

 

υπόγειος αποθήκη και..... κενό κεντρικής εισόδου?

 

 

θενξ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.