Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

την στρογγυλη της ελληνικης δημοκρατιας...

3 χτυπανε...μια σεκαθε φαση..

 

Σε εμένα δεν έχουν βάλει στρογγυλές σε πολεοδομία Πειραιά κυρίως....μόνο σφραγίδες καταχώρησης κ πληρότητας με αριθμούς πρωτοκόλλου και α/α....υπάρχει πρόβλημα με αυτό; Δε μου είπαν πως χρειάζεται αλλά πως είναι έτοιμες έτσι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση: Έκανα αίτηση για ημιυπαίθριο στην Πολεοδομία της Συγγρού τον Αύγουστο. Με έστειλαν στο πρωτόκολλο από όπου μου έδωσαν μόνο ένα χαρτί με αριθμό πρωτ. και μου είπαν να τηλεφωνήσω σε κανένα τρίμηνο. Έπρεπε να έπαιρνα και αντίγραφο της αίτησης; Μήπως έκανα καμιά γκάφα;

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να πάρεις αντίγραφο της αίτησης με σφραγίδα καταχώρησης και πληρότητας το οποίο τους το ξαναπάς όταν πληρώσεις το πρόστιμο για να σου βάλουν σφραγίδα περαίωσης. Μπορείς να πας να το ζητήσεις και τώρα ή με την περαίωση της διαδικασίας. Καλό είναι να το ζητάς μόλις ελέγξουν την πληρότητα για να είσαι καλυμμένος ότι δε λείπει τίποτα απο τον φάκελλο

Link to comment
Share on other sites

Eνα μεγαλο μπραβο στην πολεοδομια Αργυρουπολης που χθες μου εκλεισε ραντεβου για τακτοποιηση την 1η Δεκεμβρη...

Αυτο θα πει ταχεια εξυπηρετηση....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην συγχίζεσαι. 17/9 στην Παλλήνη, μου έκλεισαν ραντεβού για 19/10... Το Δεκέμβρη ο χρόνος μέχρι το ραντεβού της πληρότητας θα εκτοξευθεί στο 6μηνο και βάζω ό,τι στοίχημα θέλετε...

Link to comment
Share on other sites

Κλεισμενη σοφιτα με υπερβαση υψους θα το κανατε ή οχι?

Απο την στιγμη που ευθυνη βαραινει τον ιδιοκτητη και ξερει οτι κατα βασιν και σε περιπτωση ελεγχου ειναι παρανομος...

Link to comment
Share on other sites

Πολεοδομία Πειραιά... Τη πήραν σοβαρά τη τακτοποίηση...

Πήγε ο ιδιώτης και :

1. Δεν παραλαμβάνουν ελλιπείς φακέλους, αν δεν είναι 100% εντάξει δεν τους παίρνουν...

2. Στο σχέδιο κάτοψης, ο χώρος (Η/Χ) να είναι έντονα διαγραμμισμένος, με διαστασιολογημένες τις πλευρές του, τον έβαλε τον άνθρωπο με κόκκινο χρώμα να το κάνει, να γράφονται οι πράξεις που δείχνουν το πώς βγαίνει ο χώρος....

3. Εκατσε η υπάλληλος και έκανε και επαλήθευση στις πράξεις και μέτρησε και τις πλευρές...

 

Εχετε εσείς πολλές τέτοιες εμπειρίες; Πού πήγε το ότι δεν ελέγχονται τα στοιχεία αλλά μόνο η πληροτητα και ότι την ευθύνη την έχει ο ιδιώτης;

 

Κλεισμενη σοφιτα με υπερβαση υψους θα το κανατε ή οχι?

Απο την στιγμη που ευθυνη βαραινει τον ιδιοκτητη και ξερει οτι κατα βασιν και σε περιπτωση ελεγχου ειναι παρανομος...

 

Αυτά είναι μπούρδες... Τι μπορεί να ισχυριστεί μετά ο καθένας σε δικαστήριο δεν ξέρεις και δεν ξέρεις τί μπορεί να στραβώσει... Αστο, δεν αξίζει για τα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Κατ εμε καλα κανουν....

Αν γινει και ενα σωστος ελεγχος μια φορα σ αυτο τον τοπο δεν θα παθουμε τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Κλεισμενη σοφιτα με υπερβαση υψους θα το κανατε ή οχι?

 

Άνετα. Δεν το ξέρεις ότι έχει υπέρβαση ύψους, γιατί δεν έκανες αυτοψία.-

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.