Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργοποίηση "φήμης"


Engineer

Recommended Posts

Δεν έχω να συμπληρώσω τίποτα στην απάντηση του συναδέλφου Engineer:

 

Ακόμα δεν καταλαβαίνω.

Μιλάμε για ΘΕΤΙΚΗ φήμη. Όχι αρνητική.

Το ότι κάποιος μπορεί να μην λαμβάνει φήμη δεν σημαίνει ότι είναι κακός άνθρωπος.

Γιατί μόνο έτσι μπορώ να καταλάβω ότι μπορεί να δημιουργηθούν τριβές, όπως επίσης με την αρνητική φήμη που καλώς δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με απλά Ελληνικά δεν μπορείτε να αναρτήσετε κάπου τις οδηγίες για να ενεργοποιήσουμε την φήμη, δεν μπορώ να διαβάσω 11 σελίδες για να το βρώ...?

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι δημοσιεύσεις μπορούν να αξιολογηθούν, εκτός από αυτές του υποφόρουμ "Γενικά".

Στην αρχική δημοσίευση του παρόντος θέματος, περιγράφεται τι είναι η φήμη, τα κριτήρια αξιολόγησης

και ο τρόπος συγκέντρωσης πόντων φήμης.

 

Δυνατότητα αξιολόγησης έχουν τα μέλη με τουλάχιστον 30 πόντους φήμης.

 

Η "δύναμη" αξιολόγησης καθορίζεται ως εξής:

- Αρχικά είναι ένας πόντος.

- Κάθε 1000 posts, ένας επιπλέον πόντος "δύναμης".

- Κάθε 100 πόντους φήμης, ένας επιπλέον πόντος "δύναμης".

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δυνατότητα αξιολόγησης έχουν τα μέλη με τουλάχιστον 30 πόντους φήμης.

 

Η "δύναμη" αξιολόγησης καθορίζεται ως εξής:

- Αρχικά είναι ένας πόντος.

- Κάθε 1000 posts, ένας επιπλέον πόντος "δύναμης".

- Κάθε 100 πόντους φήμης, ένας επιπλέον πόντος "δύναμης".

 

Μέχρι τώρα γνωρίζουμε ότι όσοι έχουν 30 πόντους φήμης μπορούν να αξιολογούν και να επιβραβεύουν τις δημοσιεύσεις άλλων χρηστών και εγώ προσωπικά έχω κάνει χρήση αυτού του δικαιώματος.

 

Δεδομένου ότι, 1) έχεις ξανακάνει αναφορά για τη "δύναμη" αξιολόγησης, και μάλιστα χρησιμοποίησες τα δικά στοιχεία, ως παράδειγμα, αναφέροντας ότι συγκεντρώνω συνολικά 3 πόντους και 2) δεν έχει ξαναγίνει αναφορά στο θέμα αυτό, μπορείς να διευκρινίσεις σε τι χρησιμεύουν οι πόντοι "δύναμης" και ποιες είναι οι αντίστοιχες διαβαθμίσεις;

Δηλαδή, τι γίνεται όταν συγκεντρώσει κάποιος 5 πόντους δύναμης;

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι σιγά σιγά ....

Προτιμώ το φόρουμ με την αρχική του πιο αγνή μορφή.

Εργαλείο συνεργασίας κι όχι αξιολόγησης γνώσεων.

Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται όταν συγκεντρώσει κάποιος 5 πόντους δύναμης;

Κάθε φορά που αξιολογεί θετικά κάποια δημοσίευση, αποδίδει πέντε πόντους φήμης.

 

Η λογική της "δύναμης" αξιολόγησης είναι ότι η απόδοση φήμης από μέλος με πολλές (ή/και αξιόλογες)

δημοσιεύσεις, έχει μεγαλύτερη βαρύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμη αυτή η επεξήγηση, για το εύρος της βαθμολογίας αξιολόγησης που έχει ένας χρήστης, με αυτό το προνόμιο, αλλά παραμένει το πρόβλημα ότι βαθμολογεί το σύστημα και όχι ο αξιολογητής.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ΜΑΚΑΡ, εννοείς ότι μερικές φορές θα ήθελες να δίνεις 1 πόντο και μερικές φορές 3... Αυτό δεν καλύπτεται προς το παρόν.

 

Εγώ επίσης, θα ήθελα να φαίνονται οι πόντοι των συντονιστών! Δεν καταλαβαίνω το γιατί να μην φαίνονται...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν βλέπω φήμη σε κανένα ώστε να μπορώ να αξιολογήσω θετικά κάποια απάντηση του προφανώς και σε εμένα μόνο που τη βλέπω δεν μπορώ να ψηφίσω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.