Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργοποίηση "φήμης"


Engineer

Recommended Posts

Που μπορώ να δω πόσους πόντους αξιολόγησης έχω εγώ?

 

Στον Πίνακα Ελέγχου , ενώ είσαι συνδεδεμένος , στο κάτω κάτω μέρος , κάτω από τις ρυθμίσεις, φαίνονται οι συνολικοί βαθμοί φήμης.

 

Κοίταξε και τις εικόνες στα παρακάτω links :

http://gvarth-imagedb.civilnet.biz/main/displayimage.php?pid=3&fullsize=1

http://gvarth-imagedb.civilnet.biz/main/displayimage.php?pid=2&fullsize=1

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Αντί για φήμη θα έπρεπε να λέγεται δημοφιλία.

 

Αυτό είναι spy. Είναι υποκειμενικό το σύστημα, δεν είναι εξετάσεις στην σχολή...

Link to comment
Share on other sites

Aς πούμε ότι υπήρχε η δυνατότητα να ψηφίσεις και παλιά post , ανενεργών χρηστών.

Λίγοι θα ψήφιζαν post του Rigid , acnt , Xάρη κτλ...

Η προσθήκη φήμης δεν εξαρτάται από την ποιότητα των δημοσιευμάτων αλλά από την προσωπική συμπάθεια του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Για δες η Myri! Πρώτη στην φήμη!!! (τυχαίο; δεν νομίζω...;))

 

Πάντως εγώ ρώτησα (ρητορικώς) γιατί και πως φαίνεται η φήμη σε "μερικούς" μόνο συντονιστές;;

Link to comment
Share on other sites

Για δες η Myri! Πρώτη στην φήμη!!! (τυχαίο; δεν νομίζω...;))

 

Πάντως εγώ ρώτησα (ρητορικώς) γιατί και πως φαίνεται η φήμη σε "μερικούς" μόνο συντονιστές;;

 

Γιάννη είναι πρόβλημα απορρύθμισης της πλατφόρμας. Όποτε κάποιος συντονιστής κάνει επεξεργασία στο προφίλ του, γίνεται ορατή και η φήμη του.

 

Υ.Γ. Παρατηρώ ότι το τελευταίο διάστημα η απόδοση φήμης γίνεται απολύτως σωστά από όλους όσους έχουν περισσότερους από +30 πόντους και μπορούν να αξιολογούν. Μάλιστα τον τελευταίο μήνα δεν υπήρχε ούτε μια λάθος απόδοση φήμης σε μη τεχνικό θέμα. Αυτό είναι εξαιρετικό και δίνει μεγάλη αξία στο εργαλείο της φήμης.

 

Με τις επερχόμενες αλλαγές και την αναβάθμιση που σχεδιάζουμε θα μπορούμε:

 

- Να ξεχωρίσουμε τις δημοσιεύσεις που έχουν θετικές αξιολογήσεις

- Να προβάλουμε σε λίστα όσες έχουν πχ πάνω από +5 ή +10 κτλ πόντους

 

Έτσι θα καταφέρουμε να αποσυνδέσουμε περισσότερο τους πόντους φήμης από πρόσωπα και θα αφορούν αποκλειστικά ποιότητα δημοσιεύσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Με ικανοποίηση διαπίστωσα ότι, η διαχείριση αποφάσισε να επιτρέψει την εμφάνιση της "φήμης" των smods και mods.

 

Κατ' αρχάς, θέλω να επισημάνω, όπως έχω υποστηρίξει και παλαιότερα, ότι αυτό θα έπρεπε να είχε γίνει από την αρχή, για να μην δημιουργούνται, άσκοπα και χωρίς ιδιαίτερο λόγο, υποψίες, αμφιβολίες κλπ για το εάν ισχύει διαφορετικό πλαίσιο κανόνων για τους παραπάνω.

 

Μετά την εμφάνιση του στοιχείου αυτού, όμως, κατέπεσε και ο "μύθος" που είχε καλλιεργηθεί από συγκεκριμένα, και ευτυχώς ελάχιστα, μέλη του forum ότι, οι συντονιστές-υπερσυντονιστές αλληλοβαθμολογούνται μεταξύ τους και, με τον τρόπο αυτό, έχουν φτάσει, τεχνητά, σε υψηλά επίπεδα "φήμης".

 

Συγχαρητήρια για την, έστω και καθυστερημένη, απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.