Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργοποίηση "φήμης"


Engineer

Recommended Posts

Την αρνητική φήμη απ΄ ότι είδα την έχεις πάρει από διαφορετικά άτομα και όχι από ένα.

Δεν μπορεί λοιπόν όλοι οι άλλοι να είναι λάθος και εσύ σωστός.

Κατάχρηση θα υπήρχε εάν όλοι οι αρνητικοί πόντοι δίνονταν από κάποιον συγκεκριμένα.

Μπας και κάνεις κάτι λάθος και πρέπει να το ξαναδείς?

Γιατί με -23 φήμη μάλλον για αρνητικό ρεκόρ Φόρουμ πας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί λοιπόν όλοι οι άλλοι να είναι λάθος και εσύ σωστός.

 

Εξαρτάται από ποιούς άλλους εννοείς .Διότι στις ενότητες που συμμετέχω έχω την εμπειρία από αυτά τα οποία έχω περάσει να ξέρω δύο τρία πράγματα περισσότερα από αυτούς που δεν έχουν την ανάλογη εμπειρία . Έχω καταθέσει κατά καιρούς αναμφισβήτητα στοιχεία που τεκμηριώνουν αυτά τα οποία λέω και που κάποιοι άλλοι τα αμφισβητούν λέγοντας λόγια του αέρα .Λόγια τα οποία λένε και έπειτα οι ίδιοι πάλι τα αναιρούνε .Έχουν επαληθευτεί οι απόψεις μου από άτομα με μεγάλη προσφορά στο φόρουμ και που δεν ανήκουν στο κίνημα ΣΥΜΑΤΕ .Για αυτό καλό είναι να μην γενικεύεις .

.

Μπας και κάνεις κάτι λάθος και πρέπει να το ξαναδείς?

 

Καλό θα ήταν να ξαναδείς εσύ τις ενότητες που ανοίγονται και για ποιό λόγο ανοίγονται αυτές οι ενότητες .Και αφού τις εντοπίσεις να καταμετρήσεις πόσες φορές παραβιάζονται οι κανόνες συμμετοχής από τις ύβρεις ορισμένων .

 

Γιατί με -23 φήμη μάλλον για αρνητικό ρεκόρ Φόρουμ πας.

 

Προτιμότερο θα ήταν να ασχοληθείς στο να προστατεύεται η ελεύθερη και αντίθετη άποψη όταν αυτή δεν προσβάλει παρά να καταμετράς ψήφους αρνητικότητας που σκοπό έχουν την επίπληξη αυτής της αντίθετης άποψης από τον Pappos και την παρέα του εδώ μέσα .Και εάν δεν μπορείς να το κάνεις εσύ οφείλεις να ορίσεις υπεύθυνο συντονιστή για την συγκεκριμένη κατηγορία .

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ αν σου απαντήσω φυσικά με χίλια δύο επιχειρήματα αλλά δεν είναι ο ενδεδιγμένος τρόπος συζήτησης των διαφορετικών μας απόψεων.

Link to comment
Share on other sites

IAN δεν είναι ανάγκη να είμαστε σε όλους αρεστοί!

Το πιο σημαντικό είναι από τα θέματα να βοηθάμε αυτόν που ψάχνει και αξιολογεί την πληροφορία.

 

Κατά τα άλλα, όλοι κρινόμαστε από αυτά που γράφουμε!

Link to comment
Share on other sites

IAN δεν είναι ανάγκη να είμαστε σε όλους αρεστοί!

 

Δεν είναι το θέμα να είμαστε αρεστοί στους άλλους αλλά στο γεγονός ότι πολλές από τις απόψεις μου που δεν προσβάλλουν καταψηφίζονται από τους ίδιους και τους ίδιους προκειμένου να ανεβάσουν το δείκτη αρνητικότητας του λογαριασμού μου .Εάν στο μέλλον δείτε και νέο λογαριασμό τότε και αυτός θα έχει δημιουργηθεί από την συγκεκριμένη αιτία που αναφέρω προκειμένου να αποκατασταθεί το δίκαιο εδώ μέσα .Δεν μπορεί να εκφράζεις την παρακάτω άποψη και να δέχεσαι 3 ψήφους αρνητικότητας από τα τσιρ@κι@ του Pappos εδώ μέσα .Και ξέρουμε πολύ καλά ποιά είναι αυτά .

 

 

Μήνυμα #164

http://www.michaniko...160#entry444876

 

 

Και το σημαντικότερο είναι ότι επιβλήθηκαν τα Syllabus στα δικαιολογητικά για να ελέγχονται σε βάθος τα δύο προγράμματα σπουδών στο κατά πόσον πληρούν ως προς την ύλη και καλύπτουν το αντίστοιχο ελληνικό πρόγραμμα κάτι το οποίο επί Δικατσά εποχή δεν υπήρχε .Κατά αυτόν τον τρόπο αποφεύγονται οι αδικίες στο να δίνονται ελληνικοί τίτλοι από το ΔΟΑΤΑΠ που χρησιμοποιούνται στην ελληνική επικράτεια που δεν συμπίπτουν ως προς το πρόγραμμα σπουδών του ξένου τίτλου στις περιπτώσεις που ο αντίστοιχος κρινόμενος ξένος τίτλος δεν υπήρχε στην Ελλάδα .Κατά αυτόν τον τρόπο η προσέγγιση γίνεται στην ουσία του πράγματος που είναι η ύλη του προγράμματος σπουδών παρά στο κριτήριο της προσέγγισης ως προς την ονομασία του ξένου τμήματος .

 

Τελικά έχει δίκιο ο petsagouris στο παρακάτω του μήνυμα .Και για να εκφράζεται ένα πρώην μέλος συντονισμού κατά αυτόν τον τρόπο είναι τυχαίο ? Δεν νομίζω .

 

@ilias, άρες μάρες και σάπια λόγια. Δεν πείθομαι γιατί αυτά που λες είναι ουτοπικά. Τα φόρουμ δεν μπορεί να έχουν δημοκρατική διαχείριση.

 

ΥΓ. Έχει κρατηθεί copy του μηνύματος στο ενδεχόμενο διαγραφείς του για λόγους συγκάλυψης .

Edited by IAN
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, το έχουμε συζητήσει το θέμα και δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλεις να πετύχεις συνεχίζοντας την δημόσια συζήτηση γύρω από την "φήμη" σου. Αν πιστεύεις ότι έχεις στοχοποιηθεί, δεν νομίζω ότι κερδίζεις τίποτα συζητώντας το δημόσια. Επίσης θα σου θυμίσω ότι η συντονιστική ομάδα διέγραψε πλήρως τον παλαιό λογαριασμό σου επειδή και εκείνος -πίστευες ότι- είχε στοχοποιηθεί... Αναρωτήσου λοιπόν τι κάνεις λάθος.

 

Τέλος, κάνεις λάθος αν νομίζεις ότι με απειλές περί νέου λογαριασμού θα πετύχεις κάτι. Θεωρώ ότι η συζήτηση έχει λήξει.

Edited by AlexisPap
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα σου θυμίσω ότι η συντονιστική ομάδα διέγραψε πλήρως τον παλαιό λογαριασμό σου επειδή και εκείνος -πίστευες ότι- είχε στοχοποιηθεί... Αναρωτήσου λοιπόν τι κάνεις λάθος.

 

1.Αν αναφέρεσαι στο πρώτο μου λογαριασμό πριν από περίπου ένα χρόνο είχα κάθε δικαίωμα να μην επιθυμώ link του ονόματος μου το οποίο αναγραφόταν μέσα σε προσβλητικά μηνύματα κάτι που όπως αποδείχτηκε και σε άλλες παρόμοιες περιπτώσεις ούτε και εσύ δεχόσουν για το δικό σου όνομα .

 

2.Αν αναφέρεσαι στο πρόσφατο προηγούμενο λογαριασμό μου πέραν των τεχνικών λόγων υπήρχαν και οι ηθικοί λόγοι .Ποιοί είναι αυτοί ? Μα φυσικά η αλλαγή που έγινε στο προφίλ μου από παλιό ή απλό μέλος σε διακεκριμένο χωρίς να το επιθυμώ .Ξέρεις εσύ κανένα κανόνα εδώ μέσα που να επιτρέπει σε συντονιστή να αλλάζει το προφίλ μέλους από παλιό σε διακεκριμένο χωρίς το ίδιο το μέλος να ερωτηθεί πρωτίστως εάν επιθυμεί αυτήν την αλλαγή ή όχι ?

 

3.Το πρόβλημα δεν έγκειται μόνο σε εμένα αλλά και σε άλλα μέλη του φόρουμ που προσβλήθηκαν με έμμεσο τρόπο από τον Pappos σε ενότητες που εσύ ήσουν υπεύθυνος .Όπως στην ενότητα ΚΑΝΕΠΕ .Αλλά και εκεί αντί να εφαρμοστούν οι κανόνες συμμετοχής επέδειξες μια ανοχή ως προς το εν λόγο μέλος χωρίς να γράψεις έστω μια παρατήρηση για τις περιστάσεις . Αυτό το αναφέρω διότι το πρόβλημα δεν έχει να κάνει με την δική μου μόνο περίπτωση αλλά και με περιπτώσεις άλλων μελών που μπαίνουν εδώ μέσα για να βοηθήσουν και στο τέλος βγαίνουνε εκτεθειμένοι όχι για αυτά τα οποία έχουν πει αλλά για την αδιαφορία που επιδεικνύουν ορισμένοι συντονιστές απέναντι στους κανόνες συμμετοχής του φόρουμ .

Edited by IAN
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο ότι αυτός είναι ο τέταρτος (αν τους ξέρω όλους) λογαριασμός σου και στο ότι πρέπει κάποτε να αποφασίσεις να τηρείς τους Κ/Σ.

 

Επίσης, επειδή φαίνεται πως έχεις παράπονα από την ομάδα συντονισμού (και προσωπικά από εμένα), ποτέ δεν θυμάμαι να έχεις χρησιμοποιήσει την αναφορά. Αντιθέτως, όποτε σου καπνίσει, ανοίγεις συζητήσεις σαν και αυτή...

 

Επαναλαμβάνω, το θέμα για εμένα έχει λήξει.

Link to comment
Share on other sites

και στο ότι πρέπει κάποτε να αποφασίσεις να τηρείς τους Κ/Σ.

 

Δεν είμαι αυτός που ανοίγει ενότητες εδώ μέσα με σκοπό να προσβάλει είτε το ΤΕΕ είτε την σύνοδο πρυτάνεων και κατά αυτόν τον τρόπο να μας επιδείξει για το που τους γράφει τους κανόνες συμμετοχής του φόρουμ . Δεν είμαι συντονιστής που παίρνει θέση πάντοτε υπέρ της μιας πλευράς όταν διαπιστωθεί η έλλειψη επιχειρημάτων που έχουν όπως έγινε στην ενότητα ΔΟΑΤΑΠ με αποτέλεσμα να βγαίνει από την ουδέτερη θέση που θα πρέπει να κρατά. Μην ζητάς από τους άλλους να τηρήσουν κανόνες συμμετοχής όταν βλέπουν έναν Pappos να κόβει και να ράβει εδώ μέσα ανενόχλητος από τους συντονιστές και αυτό να το κάνει κατά κόρον κάθε φορά που επανέρχεται και επιστρέφει μέσα στο φόρουμ με σκοπό να ανοίγει νέες ενότητες με αφορμή να ξεκινήσει ένας νέος γύρος αντιπαραθέσεων και προσβολών . Ούτε είναι υποχρεωμένα τα μέλη να ανέχονται τέτοιες ενότητες που προσβάλλουν το επιμελητήριο τους και που οφείλει να προστατεύεται από τους κανόνες συμμετοχής του ίδιου του φόρουμ και πόσο μάλλον να επιβραβεύονται εκφράσεις όπως "τσομπάνοι και παράσιτα της κοινωνίας του ΤΕΕ" .

 

ποτέ δεν θυμάμαι να έχεις χρησιμοποιήσει την αναφορά.

 

 

Αυτό δεν είναι δικαιολογία .Θα πρέπει οι συντονιστές να παίρνουν την πρωτοβουλία από μόνοι τους χωρίς να δέχονται τις υποδείξεις των μελών όταν βλέπουν ότι ο διάλογος από διάλογος αντιπαραθέσεων επιχειρημάτων μετατρέπεται σε διάλογο αντιπαραθέσεων ύβρεων .Ούτε τα μέλη είναι υποχρεωμένα να ψάχνουν ποιός είναι ο αρμόδιος συντονιστής της κάθε ενότητας και που πολλές φορές ούτε αναγράφεται για το ποιός είναι σε ορισμένες ενότητες .Άλλωστε πως παίρνουν την πρωτοβουλία από μόνοι τους οι συντονιστές να καλύψουν μέσο της διαγραφής μηνυμάτων αυτούς που θέλουν όταν μας μπερδεύουν με κάποιους άλλους αλλά δεν μπορούν να διαπιστώσουν το πότε δεν τηρούνται οι κανόνες συμμετοχής του φόρουμ μέσα σε μια ενότητα στην οποία είναι υπεύθυνοι να επιβλέπουν ?

Edited by IAN
Link to comment
Share on other sites

IAN παιδί μου, οι συντονιστές δεν μπορεί να είναι 24 ώρες το 24ωρο πάνω από όλα τα θέματα.

Γι' αυτό υπάρχουν 'εργαλεία' με τα οποία τα ενεργά μέλη βοηθούν στον συντονισμό.

 

Όποιος επιθυμεί τα χρησιμοποιεί, όποιος δεν θέλει συνεχίζει όπως πράττει. Ξεκάθαρα πράγματα.

Edited by myri
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.