Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας


Recommended Posts

Δεν καταργειτε καμία άδεια μικρής κλίμακας.Ηταν λίγο αδιάβστος αυτός που το είπε:

 

Αρθρο 4 του ΝΟΚ

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επικοινονώντας σημερα με την πολεοδομία καρδίτσας μου αναφέρανε πως από τον ιούλιο παύει να ισχεί η έκδοση μικρής κλίμακας εργασιών (με τα δικαιολογητικά όπως φωτο, σχέδια, διάγραμμα κάλυψης και τα σχετικά) και πως από ιούλιο ο ιδιοκτήτης απλα θα ενημερώνει την πολεοδομία 2 ημέρες πριν την έβναρξη εργασιών και η πολεοδομία την αστυνομία,...για έλεγχο φαντάζομαι ξέρεις κάποιος να μου απαντήσει υεύθυνα για το τι υσχύει? είδα πως καταργούνται οι άδεις μικρής κλίμακας εργασιών για αυτούς που θέλουν να ενταχθούν στο εξοικονομω... στην περίπτωση μου όμως ο ιδιοκτήτης δεν επιθυμεί...οπότε??? παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας με ενημερώσει ευχαριστώ

Αυτό που αναφέρεις είναι η περίπτωση 4

μικρής κλίμακας είναι η περίπτωση 2

Ισχύει από 9/7/12 κ μετά.

ευχαριστώ didonis..

Edited by jbosdas
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα!

 

Δηλαδή από 9/7 και μετά για ότι αφορά τις περιπτώσεις του Άρθρου 4 του ΝΟΚ παράγραφος 3 για τις οποίες έβγαινε ΕΕΜΚ μέχρι τώρα, δεν θα μπορώ αν θέλω να βγάλω?

 

Το ρωτάω γιατί έχω τα πάντα έτοιμα για κατάθεση μίας ΕΕΜΚ και ο ιδιοκτήτης επιστρέφει από το εξωτερικό στις 18 Ιουλίου για να μου υπογράψει. Θα αναγκαστώ να χάσω τη συγκεκριμένη δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

όπως πολύ σωστά με διόρθωσε συνάδελφος σε άλλο thread η ισχύς του ΝΟΚ αρχίζει από 3/7.

οπότε αν πραγματικά είσαι στις περιπτώσεις της παρ.3.....

. :smile:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μη βγάλεις άδεια αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δε θα πρέπει να πληρωθείς για τις εργασίες που έχεις κάνει!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας,

έχω περίπτωση αντικατάστασης στέγης και από ότι ρώτησα στην πολεοδομία θα πάει με έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας. Επειδή δεν έχω ξανασχοληθεί με άδειες μικρής κλίμακας θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποια αμοιβή που μπορούμε να πάρουμε στην περίπτωση αυτή και τι τάξη μεγέθους μπορεί να είναι. Εννοείται ότι στην περίπτωση αμοιβής θα κόψω και ΑΠΥ.

Link to comment
Share on other sites

αδ δόμησης (κανονικά)

αρχιτ /κατ 1

στατ / κατ 3

μερικές πολ/μίες ζητάνε και παθητική πυρ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.