Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρατήσεις υπέρ ΤΕΕ από το ποσό αμοιβής στην ΕΤΕ


Recommended Posts

Ενα σου στελνει για το συνολο των κρατησεων. Αναγραφει αναλυτικα τις αμοιβες, ημερομηνιες, κρατησεις κτλ..

 

Εμενα το πιο λογικο μου φαινεται να μπει στη φορολογικη δηλωση...

Αν μιλαμε πχ για αμοιβη 01/10 τι θα περασω 3/11 που θα ερθει το χαρτι απο το ΤΕΕ???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το χαρτί αυτό με το σύνολο των κρατήσεων του ΤΕΕ πρέπει να κάνουμε κάποια αίτηση για να μας το στείλουν ή γίνεται αυτόματα? Γιατί εμένα μέχρι τώρα δεν μου έχει σταλεί ποτέ (έναρξη 2008) έχοντας υπογράψει κάποιες οικοδομικές άδειες. Τουλάχιστον να το πάρω για το 2010

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να σου έχει σταλεί και η κίνηση του λογαριασμού σου απο την ΕΤΕ.....τόσα χρόνια δεν έχεις λάβει τίποτα?

 

Το ΤΕΕ οφείλει επίσης να μας στείλει αντίγραφο με τις κρατήσεις σύντομα, όπως πράττει και με τις συνδρομές μας.....

Link to comment
Share on other sites

Ζητάς από τμήμα μηχανογράφησης του ΤΕΕ, με απλή αίτηση, να σου στείλουν λίστα εκτελεσθέντων ιδιωτικών έργων.

 

Σε αυτή την αίτηση πρέπει να εμφανίζονται:

Ονοματεπώνυμο

Ειδικότητα

ΑΜ ΤΕΕ

αριθμός ΕΤΕ

Διάστημα που θα αφορά η βεβαίωση (όλο το χρόνο δλδ)

Αριθμός φαξ για να σου στείλουν την βεβαίωση (προαιρετικό)

Διεύθυνση για να σου στείλουν τη βεβαίωση.

Σφραγίζεις και υπογράφεις.

 

Αποστολή του φαξ στο 210.3291630

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 210.3291612

Link to comment
Share on other sites

To επιβεβαιώνω, την επόμενη μέρα μου ήρθε με φαξ και τη μεθεπόμενη επίσημα και ταχυδρομικώς...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ακριβώς το ίδιο. Προχθές έστειλα το φαξ, χθες μου έστειλαν με φαξ τη λίστα, σήμερα την έλαβα και ταχυδρομικά. Μένει τώρα να δούμε πως τα περνάμε στα βιβλία αυτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα,

 

Είμαι Γεωλόγος και θέλω να υποβάλω το πρώτο λογαριασμό για να πληρωθώ για μια μελέτη περιβαλλοντικών επιπτώσεων που μου είχε ανατεθεί από το Δήμο. Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει σχετικά με τις κρατήσεις που πρέπει να καταβάλλω?Ξέρω ότι δεν καταβάλλω υπέρ ΤΕΕ και ΕΜΠ αλλά υπέρ ΓΕΩΤΕΕ, αλλά που πάω και τι ποσοστά δε ξέρω.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.