Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περαίωση


Recommended Posts

Η περαίωση αναμένετε να κριθεί αντισυνταγματική από το συμβούλιο της επικρατείας μετά την προσφυγή της πανελλήνιας ένωσης φοροτεχνικών τόσο για την αναδρομική φορολόγιση παλαιών ετών όσο και για μια εγκύκλιο οτι όσοι δεν πληρώσουν θα ελεγχθούν.

 

Πληρώστε όλοι επειδή δεν είναι σίγουρο αμα θα μπεί νέα παράταση μέχρι να εκδωθεί η απόφαση του ΣτΕ και όταν εκδωθεί η απόφαση για αντισυνταγματικότητα θα μπορείτε να πάρετε τα λευτά σας πίσω και ΕΝΤΟΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να τα πάρω πίσω έντοκα, γιατί δε τα κρατάω να τα τοκίσω από μόνος μου;

 

Μου δίνει πίσω λεφτά το δημόσιο λόγω αντισυνταγματικότητας του νόμου....

Περίπου 3 χρονάκια από την τελεσίδικη το κόβω...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου τα φάει και στη μετατροπή, θα έχει υποτιμηθεί και η ΝΕΑ δραχμή (στα πρότυπα της νέας ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ)...

Link to comment
Share on other sites

Από off the record διαρροές του ΥπΟικ/μίας και του ΥπΟικ/κών (τελευταία ενημέρωση την Παρασκευή που μας πέρασε) ΔΕΝ πάμε σε δραχμή, ούτε σε ''βόρειο κ νότιο ευρώ'' ,όπως ήταν τα επικρατέστερα σενάρια.(Λογικό είναι εξάλλου, είπαμε ότι οι πιστωτές δεν μπορούν να βρουν αλλιώς τρόπο να εξασφαλίσουν τις επιστροφές τους)

 

Αυτό είναι καλό ΚΑΙ για όσους έχουν λεφτά,αλλά ΚΑΙ για όσους έχουν δάνεια.

 

Η περαίωση όσο αντισυνταγματική κ να κριθεί, υποτίθεται ότι το ΣτΕ την έχει ήδη ελέγξει, αν κ υπάγεται σε ''έκτακτη ανάγκη εθνικής ασφάλειας'', δεν πρόκειται να καταστρατηγήσει τα δικαιώματα όσων την έχουν ήδη πληρώσει.

 

Τώρα,εγώ θέλω στ' αλήθεια να δω ποιός μουρλός που την πλήρωσε θα τρέξει να πάρει πίσω τα λεφτά του.Ξέρετε τί θα γίνει?Απλά τα πρόστιμα σε όσους ελεγχθούν κ έχουν ήδη πληρώσει θα είναι αρκετά πιό ευνοικά.

 

Howard το άκουσες αυτό που είπα για τη δραχμή?????Ή μήπως είσαι από τα κορόιδα που πλήρωσαν προμήθεια για να μεταφέρουν τα καφετιά στο εξωτερικό?????:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γελάει καλά όποιος γελάει τελευταίος.........:lol::lol::lol::twisted:8-)

 

Μωρή κουφάλα εσένα μόνο την κούρσα σου να δουν, σε έχουν μαζέψει, όπως μάζευαν το καλοκαίρι για το ''φαίνεσθαι'' κάτι cayenne από κορόιδα στην εθνική,που δεν πλήρωσαν νταβατζιλίκι στον 30φυλλόπουλο κ στην ΚΥΠ!!!!!!!:lol::lol:

 

Η μόνη σας ελπίδα είναι να ανεξαρτητοποιηθείτε στο δημοψήφισμα του 2012!!!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπονοείς κάτι για τον Δημοσιογράφο;

Α πα πα πα.

Εγώ να ξέρετε κ. Δημοσιογράφε, δεν υιοθετώ καθόλου τις απόψεις του ελάχιστου (μπροστά σε εσάς) συναδέλφου μου.

Link to comment
Share on other sites

Γελάει καλά όποιος γελάει τελευταίος.........:lol::lol::lol::twisted:8-)

 

Μωρή κουφάλα εσένα μόνο την κούρσα σου να δουν, σε έχουν μαζέψει, όπως μάζευαν το καλοκαίρι για το ''φαίνεσθαι'' κάτι cayenne από κορόιδα στην εθνική,που δεν πλήρωσαν νταβατζιλίκι στον 30φυλλόπουλο κ στην ΚΥΠ!!!!!!!:lol:

 

Η μόνη σας ελπίδα είναι να ανεξαρτητοποιηθείτε στο δημοψήφισμα του 2012!!!!!:lol::lol:

 

 

Τα παντα ειναι νομιμα, δηλωμενα και πληρωμενος και ο αντιστοιχος φορος.... Δεν εχουν τιποτα να βρουν...σου ειπα αν θελουν να κοψουν προστιμο θα κοψουν για τα 10 στυλο που πηρα απο μαυρο χωρις τιμολογιο.... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Η περαίωση αναμένετε να κριθεί αντισυνταγματική από το συμβούλιο της επικρατείας μετά την προσφυγή της πανελλήνιας ένωσης φοροτεχνικών τόσο για την αναδρομική φορολόγιση παλαιών ετών όσο και για μια εγκύκλιο οτι όσοι δεν πληρώσουν θα ελεγχθούν.

 

Αν θυμάμαι καλά, η προσφυγή στο ΣτΕ αφορά στο θέμα της αναδρομικής επιβολής της έκτακτης εισφοράς στο ΕΤΑΚ, με το ν. 3758 που ψήφισε πέρυσι τον Δεκέμβρη το ΠΑΣΟΚ και ο λόγος είναι ότι εξαιρέθηκαν τα νπδδ από την εισφορά. Το θέμα συζητιέται μεθαύριο Τετάρτη στο Β' Τμήμα.

 

 

Η περαίωση όσο αντισυνταγματική κ να κριθεί, υποτίθεται ότι το ΣτΕ την έχει ήδη ελέγξει, αν κ υπάγεται σε ''έκτακτη ανάγκη εθνικής ασφάλειας'', δεν πρόκειται να καταστρατηγήσει τα δικαιώματα όσων την έχουν ήδη πληρώσει.

 

Πέρα από την πλάκα, ξέρω ότι γνωρίζεις πως το ΣτΕ δεν γνωμοδοτεί για τη συνταγματικότητα των νόμων πριν από τη ψήφισή τους. Γνωμοδοτεί μόνον για τα πδ. Αλλά τη φυλάει μερικές φορές και μόλις κατατεθεί η πολυπόθητη προσφυγή, που μερικές φορές πιστεύω ότι την προκαλεί κιόλας, τότε ... ποιος είδε το Θεό και δεν φοβήθηκε. Τινάζει στον αέρα το νόμο χωρίς λύπηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.