Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επαγγελματικά δικαιώματα TEI


Recommended Posts

ειμαι νεος μηχανολογος απο τει , εχω γραφτει στο τεε κ εχω παρει αριθμο σφραγιδας

 

Είσαι σίγουρος ότι είσαι μηχανικός από Τ (δε μπορώ να το προφέρω ολόκληρο, μου απαγορεύεται) και είσαι γραμμένος στο ΤΕΕ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απλά έχει γραφτεί στο μητρώο τεχνικών επωνυμιών του τεε , όπως όλοι μας .

Ετσι πληρώνουμε συνδρομές , αλλά μέλη δεν είμαστε .

Προς το παρόν βέβαια , μιά και προετοιμάζεται το νέο διευρυμένο τεε γιά όλους μας .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάτι μου λέει πως αυτό το διευρυμένο ΤΕΕ θα γίνει όταν όλοι εμείς πάρουμε σύνταξη, φίλε BAS. Εχεις ακούσει κάτι γιατί εγώ δεν έχω καμία πληροφόρηση..

Link to comment
Share on other sites

@νικος κοντοπουλος

Πρέπει να γραφτείς και στην ΕΕΤΕΜ, να πάρεις άδεια ασκήσεως επαγγέλματος από την Νομαρχία, ή όπως τη λένε σήμερα, και να ανοίξεις βιβλία στην εφορία με τους ΚΑΔ που σε αφορούν. Στην έναρξη θα γίνει και τρύπημα μπλοκ αποδείξεων και τιμολογίων. Αν σου πουν να εγγραφείς σε επιμελητήριο, να ξέρεις πως ως Μηχανικός ΤΕ εξαιρείσε από εγγραφή.

 

Welcome to the jungle...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να συντηρείτε τους τόνους της συζήτησης σε ήπια επίπεδα και να μην φέρνετε σε διαπροσωπικό επίπεδο.

Τα μηνύματα που λείπουν είχαν σχέση με το "σηριαλ vaggelhs92" και διαγράφτηκαν για να είναι καθαρό το θέμα.

Όλες οι γνώμες είναι ευπρόσδεκτες αρκεί να εκφράζονται με πολιτισμένο τρόπο και να συνεισφέρουν στον διάλογο.

Η αδιαλλαξία είναι κάτι που δεν αφήνει περιθώρια ούτε εξέλιξης του διαλόγου ούτε της συζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...
  • 2 months later...

Αν εξαιρέσουμε εκείνο το ΠΔ για την συντήρηση-επισκευή-εκτέλεση ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων. Κανένα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.