Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσθήκη καθ' ύψος


 

Recommended Posts

@Michanikofrenia: Θα τις κοιταξω και να επανέλθω

@Brutagon:Κάνε ένα κόπο μια και εισαι και metal, μου φαινεται παράλογο να μπορει να γινεται παραθεση StI με Β500C, StIII με B500C ως ενα βαθμό το δέχομαι

 

ευχαριστώ και αν κανεις άλλος ξερει κατι αναλυτικότερα ας το ποστάρει

Link to comment
Share on other sites

rigid, τι μήκος παράθεσης έχεις? από αυτά που ρώτησα εγώ αν δεν έχεις κανα μέτρο δε θα δουλέψει μεταξύ των stI και Β500...μήπως να το έσκαβες και να του έκανες μια ρητίνη? αλλά το θέμα είναι τι επιφάνεια έχουμε και αν μας παίρνει...

έχεις καμια φωτό ή σχέδιο?

Link to comment
Share on other sites

rigid, τι μήκος παράθεσης έχεις? από αυτά που ρώτησα εγώ αν δεν έχεις κανα μέτρο δε θα δουλέψει μεταξύ των stI και Β500...

κλασσικο μηκος αναμονής δηλαδη, όχι brutagon δεν εχω κανα μετρο, ειναι περιπου 50εκ. και όχι ολες.

για τ'αλλα ειμαι υπό σκεψη

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα τι ειπες, αντιμετωτιζεται η περιπτωση κλασσικα σαν αναμονη με το κατάλληλο μηκος παράθεσης παρόλο που υπάρχει τέτοια διαφορά στις ποιότητες των υλικών

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα τι ειπες, αντιμετωτιζεται η περιπτωση κλασσικα σαν αναμονη με το κατάλληλο μηκος παράθεσης παρόλο που υπάρχει τέτοια διαφορά στις ποιότητες των υλικών

 

αν θέλεις μπορείς να μου δώσεις μέσω πμ στοιχεία και φωτό για να ξέρουμε ακριβώς, να το ξανασυζητήσω μαζί του να δούμε τι θα μας προτείνει

Link to comment
Share on other sites

ok, θα επανέλθω, ευχαριστω

 

edit: αυτό που βασικα ρωτάω πάντως ειναι, αν ειναι δυνατόν να κανουμε παράθεση σιδερα 2 τοσων διαφορετικών ποιοτητων, δηλαδη StI και B500C γιατι μιλάμε για τεράστια διαφορά αντοχής σαν να λέμε παράθεση S220 με S500

Link to comment
Share on other sites

ok, θα επανέλθω, ευχαριστω

 

edit: αυτό που βασικα ρωτάω πάντως ειναι, αν ειναι δυνατόν να κανουμε παράθεση σιδερα 2 τοσων διαφορετικών ποιοτητων, δηλαδη sti και b500c γιατι μιλάμε για τεράστια διαφορά αντοχής σαν να λέμε παράθεση s220 με s500

 

δε νομίζω να σε απασχολεί τόσο η διαφορά στην αντοχή συγκεκριμένα, αλλά γενικά το διάγραμμα σ-ε... η συμπεριφορά δηλαδή του υλικού (υποθέτω)

επαναλαμβάνω (ελπίζω να μην κουράζω) ότι μου απάντησε ψιλο ελαφρά τη καρδία πως δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να μετρήσεις κανα μέτρο μήκος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.