Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσθήκη καθ' ύψος


 

Recommended Posts

Η μέθοδος δεν είναι πατενταρισμένη; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί;

Ξέρω πάντως πως έχει εφαρμοσθεί παλαιότερα (πριν γίνει πατέντα) και από άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα πατενταρισμένη και ως σκέψη δεν μου φαίνεται άσχημη (χωρίς να έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με αυτή).Σχετικά με το αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί,έχω την εντύπωση ότι από τη στιγμή που την βγάζει στο διαδίκτυο παύει κάθε μυστικότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για να μη δημιουργώ thread το βάζω εδώ

 

2όροφο με άδεια του 79, κανονισμοί ΒΔ54+ΒΔ59 έχει πρόβλεψη 2 ορόφων.

 

Ποιος συνάδελφος θα μου αφιερώσει λιγο χρόνο, πως ελέγχω τι?

 

Εντάξει την προσθήκη ΕΑΚ2000 αλλά το υφιστάμενο με προσαύξηση των τάσεων και κανονισμό85?

 

Κάντε ένα κόπο να μου απαντήσετε

Link to comment
Share on other sites

avgoust, ευχαριστώ, ναι το έχω διαβάσει. πριν λιγο κατέβασα και όλες τις απαντήσεις του οασπ για τις προσθηκες αλλά δεν τις εχω κοιτάξει.

 

με προβληματίζουν οι 2 οροφοι πρόβλεψη.

 

επίσης θα ήθελα να ρωτησω το εξης: έχει αναμονές StI, αυτές σε παραθεση με B500C υπάρχει κάποιο θέμα που θα πρέπει να ξέρω?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι να ρωτήσω και γω κάτι.

Πελάτης μου με υφιστάμενο ισόγειο με άδεια προ '83, χωρίς πρόβλεψη ορόφου, θέλει να κατασκευάσει στέγη με σοφίτα (δεν θα υπάρχει πλάκα οροφής ορόφου). Κάνω κανονικά και σ΄αυτή την περίπτωση ελέγχους επάρκειας κατά το παράρτημα Ε του Ε.Α.Κ. και την προσθήκη με Ε.Κ.Ω.Σ.-Ε.Α.Κ.? Κάνω δηλαδή ότι θα έκανα εάν απαιτούνταν κανονικός όροφος?

Link to comment
Share on other sites

ναι χωρις προβλεψη ορόφου αλλα με προβλεψη φορτίων οροφής (δεν μπορει ένα χιονι κατι δεν εβαλε κατι ξερω γω), ειναι και ισόγειο, που κολλάς?

 

το προβλημα σε αυτα ειναι τα βελη της πλακας απο τη στεγη που θα μπει, εχω δει πλακα να κανεις το σταυρό σου.

 

εμενα μονο η λυγηροτητα της πλακας θα με απασχολουσε

Link to comment
Share on other sites

...... που κολλάς?..........

Κολλάω στο γεγονός ότι δεν θα χτίσω περιμετρικά μόνο με τοιχοποιία για να πιάσω το ύψος έτσι ώστε να δημιουργηθεί η σοφίτα, αλλά θα "σηκώσω" κάμποσο και τα υποστυλώματα και δεν ξέρω τώρα αυτό τι συνεπάγεται, όροφο ή όχι. Το μόνο που θα λείπει θα είναι η πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

α, ναι σοφίτα ειπες, νομισα μονο στεγη

την στεγη που θα την πατας, μονο στην τοιχοποιϊα?

 

παρολο αυτα, απο λυγηροτητα η πλακα πως ειναι ή θα πας αναλυτικη?

 

edit: η πλάκα ηταν εκτεθειμενη όλα αυτα τα χρόνια και σε τι κατασταη ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.